[ oeno @ 10.04.2013. 18:35 ] @
Zamolio bih za pomoc oko SQL.

1.Pre instalacije jednog program neophodno je prethodno da se instalirao SQL 2008 R2,i konfigurise.Prilikom konfiguracije u uputstvu stoji da unesem sledeci kod





Kada ga unesem javljaju mi se greske

Citat:
Msg 343, Level 15, State 1, Line 1
Unknown object type 'DATEBASE' used in a CREATE, DROP, or ALTER statement.
Msg 195, Level 15, State 5, Line 1
'AUTO_CREATE_STATISTICS' is not a recognized SET option.
Msg 343, Level 15, State 1, Line 1
Unknown object type 'DATEBASE' used in a CREATE, DROP, or ALTER statement.
Msg 195, Level 15, State 5, Line 1
'AUTO_UPDATE_STATISTICS' is not a recognized SET option.




,iako sam uneo kako je tamo navedeno,i kada idem na debug, kursor mi odmah stoji na pocetak reda.


2.Kako mogu da uklonim zaostale fajlove od deinstalacije SQL,jer mi smetaju,prilikom pokušaja ponovljenje instalacije.Konkretno mislim na Win7 x64+SQL 2008+SP3.Pokusao sa sa your uninstaller+tune up (čišćenje registrija),ali opet mi se javljeju prepreke koje sprecavaju instalacije?

3.Zašto mi se zaključavaju particije za koje sam uzeo da budu smestene baze,čak i nakon deinstalacije nije moguc pristup njima?Kako da ih otključam?
[ oeno @ 12.04.2013. 19:15 ] @
Kako da dodam server u SQL 2008,jer nakon instalacije na Win 7 x64,mi se ne nudi niti jedan.Iako radim instalaciju na istom principu na Win Xp x86,tamo mi se nudi server na koji mogu da se logujem.


[ Dusan Kondic @ 14.04.2013. 07:48 ] @
Evo par stvari koje možeš da pokušaš:
- pod Server name odaberi <Browse for more...> pa pokušaj da potražiš naziv servera
- pokušaj da se prijaviš sa (local), 127.0.0.1 ili 127.0.0.1/SQLEXPRESS
- u Control Panel > Administrative Tools > Services potraži Sql Server i proveri da li je startovan
- u Command Prompt-u ukucaj
sqlcmd <ENTER>
select @@servername<ENTER>
go <ENTER>
[ oeno @ 16.04.2013. 15:43 ] @
Citat:
pod Server name odaberi <Browse for more...> pa pokušaj da potražiš naziv servera



Nema servera koji bi mogao da izaberem.


Citat:
pokušaj da se prijaviš sa (local), 127.0.0.1 ili 127.0.0.1/SQLEXPRESS


Kada pokusam,dobijema sledeci odgovor

Citat:


------------------------------
ADDITIONAL INFORMATION:

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (Microsoft SQL Server, Error: 2)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink...r&EvtID=2&LinkId=20476


Citat:
u Control Panel > Administrative Tools > Services potraži Sql Server i proveri da li je startovan


Proverio,startovan je.

Citat:
u Command Prompt-u ukucaj
sqlcmd <ENTER>


Evo odgovora,




Hvala na predlozima,moze li jos nesto da se uradi?
[ Dusan Kondic @ 16.04.2013. 17:07 ] @
Buni me ovo "... if SQL Server is configured to allow remote connections".
Otvori SQL Server Configuration Manager i pod SQL Server Network Configuration > Protocols for MSSQLSERVER (i/ili Protocols for SQLEXPRESS) proveri da li je TCP/IP = Enabled.
Ako nije omoguci (desni klik > Enable).
Takođe u Sql Server Configuration Manager-u pod SQL Server Services probaj da uključiš SQL Server Browser. Koliko znam ovo je služi remote konekcijama ali kako nemam više ideja,
probaj i to (desni klik > Start).
[ oeno @ 16.04.2013. 18:24 ] @
Hvala na idejama,vec sam to ucinio i pokrenuo TCP/IP mi je enabled.Stvarno mi je konfuzan ovaj SQL,ako nista drugo ne moze covek da ga normalno deinstalira sa kompa,uvek ostaju repovi koji kasnije smetaju kod ponovljene instalacije.
[ Phikret @ 16.04.2013. 19:53 ] @
Je li ono gore pise Datebase umesto database?