[ ooxoo11 @ 16.04.2013. 11:23 ] @
Pozdrav svima,

Instalirao sam Ubuntu 12.10, na njemu MySql 5.5.29-0ubuntu0.12.10.1

Nikako ne mogu da pronađem na koji način da onemogućim promenljivu skip-networking. U my.cnf fajlu sam proveravao, ali tamo ne postoji pomenuta opcija

Molim vas pomagajte, izludeću, već dva dana se vrtim u krug!
[ djoka_l @ 16.04.2013. 11:34 ] @
To je opcija koja se koristi kod startovanja MySQL demona (mysqld).
Pogledaj šta ti stoji u /etc/rc2.d u fajlu koji startuje MySQL bazu ili u skriptu kojim sa nekog drugog mesta startuješ mysqld.
[ bogdan.kecman @ 16.04.2013. 11:42 ] @
kako mislis "onemogucis", ako je explicitno ne navedes nece biti aktivna?

proverri ti da ti turubuntu nije napravio neki drugi problem (neki selinux ili pandam koji ti ne da da se okacis na port, ili mozda imas bind u cnf-u koji binduje mysql na neki interface ili ...)

sta ti kaze show global variables? mzoda imas jos neki config, ovi turubuntu maintaineri su tu nesto presilji da se cnf nalazi na nekim turubuntu safe lokacijama
[ ooxoo11 @ 16.04.2013. 11:46 ] @
hvala na brzom odgovoru! :)

mislim da je ovo skript koji startuje mysqld, ali ja, iskreno, ne znam baš šta se tu tačno radi.

Code:

# MySQL Service

description     "MySQL Server"
author          "Mario Limonciello <[email protected]>"

start on runlevel [2345]
stop on starting rc RUNLEVEL=[016]

respawn
respawn limit 2 5

env HOME=/etc/mysql
umask 007

# The default of 5 seconds is too low for mysql which needs to flush buffers
kill timeout 300

pre-start script
    #Sanity checks
    [ -r $HOME/my.cnf ]
    [ -d /var/run/mysqld ] || install -m 755 -o mysql -g root -d /var/run/mysqld
    /lib/init/apparmor-profile-load usr.sbin.mysqld
    LC_ALL=C BLOCKSIZE= df --portability /var/lib/mysql/. | tail -n 1 | awk '{ exit ($4<4096) }'
end script

exec /usr/sbin/mysqld

post-start script
   for i in `seq 1 30` ; do
        /usr/bin/mysqladmin --defaults-file="${HOME}"/debian.cnf ping && {
            exec "${HOME}"/debian-start
            # should not reach this line
            exit 2
        }
        statusnow=`status`
        if echo $statusnow | grep -q 'stop/' ; then
            exit 0
        elif echo $statusnow | grep -q 'respawn/' ; then
            exit 1
        fi
        sleep 1
    done
    exit 1
end script

[ ooxoo11 @ 16.04.2013. 11:55 ] @
Citat:
bogdan.kecman:
kako mislis "onemogucis", ako je explicitno ne navedes nece biti aktivna?

proverri ti da ti turubuntu nije napravio neki drugi problem (neki selinux ili pandam koji ti ne da da se okacis na port, ili mozda imas bind u cnf-u koji binduje mysql na neki interface ili ...)

sta ti kaze show global variables? mzoda imas jos neki config, ovi turubuntu maintaineri su tu nesto presilji da se cnf nalazi na nekim turubuntu safe lokacijama



nigde je nisam eksplicitno naveo, ali je stalno njena vrednost postavljena na ON :)

ne znam šta mu je turubuntu :) radio, evo fajla šta kaže show global variables

https://dl.dropboxusercontent.com/u/20833588/sh_g_v.txt
[ djoka_l @ 16.04.2013. 12:02 ] @
Ajde sad stavi i /etc/mysq/debian.cnf

turubuntu: ako ti nije jasno, pravi Linux korisnici ne vole Ubuntu. Pokušava da liči na Win u tolikoj meri da oni koji ne znaju Linux nemaju nikakve koristi, a oni koji znaju Linux, imaju samo štetu.
[ bogdan.kecman @ 16.04.2013. 12:04 ] @
sta ti stoji u /etc/my.cnf
sta imas od fajlova u /etc/mysql/
[ mulaz @ 16.04.2013. 12:14 ] @
Mislim da su deprecatali skip-networking, i sada koriste "bind-address = 127.0.0.1", koji sa manje muka, postize isti efekat.

nisam siguran, al negde mi ostalo u glavi da je sad to to :)
[ ooxoo11 @ 16.04.2013. 12:15 ] @
Citat:
djoka_l:
Ajde sad stavi i /etc/mysq/debian.cnf

turubuntu: ako ti nije jasno, pravi Linux korisnici ne vole Ubuntu. Pokušava da liči na Win u tolikoj meri da oni koji ne znaju Linux nemaju nikakve koristi, a oni koji znaju Linux, imaju samo štetu.


nisam znao za turubuntizam, ali odgovaram ovima koji i nemaju baš neke koristi od njega ;)


evo debian.cnf


Code:

# Automatically generated for Debian scripts. DO NOT TOUCH!
[client]
host     = localhost
user     = debian-sys-maint
password = asdasdasd
socket   = /var/run/mysqld/mysqld.sock
[mysql_upgrade]
host     = localhost
user     = debian-sys-maint
password = asdasdasd
socket   = /var/run/mysqld/mysqld.sock
basedir  = /usr
[ Miroslav Strugarevic @ 16.04.2013. 12:16 ] @
Koji je tvoj problem na kraju? Ne mozes da se konektujes na bazu ili nesto drugo?

Ako je default instalacija mysql na ubuntu 12.10 mysql bi trebalo da slusa na 127.0.0.1



[ ooxoo11 @ 16.04.2013. 12:31 ] @
Citat:
Miroslav Strugarevic: Koji je tvoj problem na kraju? Ne mozes da se konektujes na bazu ili nesto drugo?

Ako je default instalacija mysql na ubuntu 12.10 mysql bi trebalo da slusa na 127.0.0.1


Ovako: na server pokušavam da se kačim sa drugog računara, kao klijent koristim HeidiSQL. Pri pokušaju da se zakačim, dobijem poruku Can't connect to MySql server on 'maler' (10061). Na samom serveru sve radi ok

Pokušao sam da uradim telnet ka serveru na port 3306, veza ne može da se uspostavi

Na serveru netstat -atn ne prikazuje 3306,

netstat -an | grep 3306 - ništa

Evo ga my.cnf https://dl.dropboxusercontent.com/u/20833588/my.cnf.txt
[ Miroslav Strugarevic @ 16.04.2013. 12:51 ] @
Pogledaj PP.
[ bogdan.kecman @ 16.04.2013. 12:57 ] @


bind-address = 192.168.1.27

pretpostavljam da ti adresa servera nije 192.168.1.27 ?
ako pogledas error log verovatno pise da nije mogao da se binduje na taj ip i zato je skip-networking = on
[ Miroslav Strugarevic @ 16.04.2013. 13:06 ] @
MySQL se ne bi startovao da je bind-address pogresan.
[ ooxoo11 @ 16.04.2013. 13:54 ] @
Citat:
Miroslav Strugarevic:
Pogledaj PP.


Ovaj divan čovek mi je rešio problem!

Problem je bio u tome što sam greškom ručno startovao bazu sa opcijom --skip-networking. Kada je zaustavljen taj ručno pokrenuti proces, sve funkcioniše ok...

Hvala svima, a posebno Miroslav Strugarevic!
[ bogdan.kecman @ 16.04.2013. 14:08 ] @
Citat:
Miroslav Strugarevic:
MySQL se ne bi startovao da je bind-address pogresan.


uh, pitanje, ima taj WL i kod nas i na jos par mesta i bio je u par navrata implementiran, u glavnom drvetu ga nema ali turubuntu tu uvek ima neke svoje deb*lne tripove tako da je sve moguce .. vrlo cesto ukompajliraju neke imbecilske default vrednosti pa "mysqld --no-defaults --help --verbose " cupas sta su radili


Citat:
Problem je bio u tome što sam greškom ručno startovao bazu sa opcijom --skip-networking. Kada je zaustavljen taj ručno pokrenuti proces, sve funkcioniše ok...


cek ti si ga sam startovao? kako si uopste onda startovao mysql ponovo, zar ti nije turubuntu rekao na service .... da je failed?
[ ooxoo11 @ 16.04.2013. 14:26 ] @
Citat:
cek ti si ga sam startovao? kako si uopste onda startovao mysql ponovo, zar ti nije turubuntu rekao na service .... da je failed?


ja sam kopao po netu kako da sredim juzere, pošto nisam mogao nakon instalacije da se ulogujem (Access denied for user 'root'@'localhost'...), radio copy-paste i u nekom trenutku uključio --skip-networking (mislim da sam pejstnuo /usr/sbin/mysqld --skip-grant-tables --skip-networking)

to je radilo sve vreme i, ne, turubuntu se kasnije nije oglašavao da mu nešto smeta...
[ bogdan.kecman @ 16.04.2013. 16:02 ] @
zanimljivo, morao je da svati da to ne radi i da je neuspesno startovanje pa je service .. start trebalo da ti kaze da je start failed ... mada turubuntu je to, sve je moguce :D .. u svakom slucaju super da je kolega provalio o cemu se radi :D