[ anon70939 @ 20.04.2013. 20:44 ] @
Negde pročitah da su plextorovi rezači nekada bili odlični za tu svrhu.
Takodje tu negde pročitah da postoje pravi audio diskovi koji nemaju veze sa ovim data CD-ovima kojih najčešće ima po prodavnicama...

U autu mi originalni diskovi ne preskaču na plejeru dok ovi home made narezani ponekad preskaču, ali dovoljno često da me iritiraju...
Prijatelj ima nov Plextorov rezač doduše već godinama u nekoj kutiji na polici koji nikako da instalira, pa bih možda mu namestio to ako vredi.

Gde mogu da kupim ove Audio diskove?
[ calexx @ 20.04.2013. 21:14 ] @
Mogu ili su bar do skoro mogli da se nađu ali nema nikakve razlike za to što planiraš. Namenjeni su kućnim uređajima za snimanje audio diskova i samo oni mogu u te uređaje dok komp rezači ne prave razliku a rezultat je isti. To je pisalo i na Verbatim sajtu, možda i dalje piše.
To što poneki preskače može da bude iz mnogo razloga. Loš disk, loše narezan, loše čuvan, pažen i mažen, osetljiv čitač ... ti koji preskaču bi se verovatno loše pokazali na ponekom kućnom/komp plejeru, samo što se tamo ne drma pa će da bude ređe. Test čitanja će da pokaže da su oni loše urađeni. Nešto slično onome kako se prolazi sa Princo i sličnim nonejm diskovima, odmah ili posle nekoliko dana/meseci postanu neupotrebljivi a testovi su prvog dana to mogli da pokažu.
Nabavi kvalitetnije diskove, reži ih na dobrom uređaju (ne mora Plextor, naročito ako je neki star komad) i čuvaj kako bi to trebalo da se radi.
[ KrkaCiC @ 20.04.2013. 21:37 ] @
Sto se tice audio diskova,pre vise godina sam jednom drugaru rezao,i nijedan mu nikad nije preskakao,doduse vise ne koristi diskove pa zato kazem "nikad nije preskakao" jer je presao na SD
Famozni cd rezac je poslednji TEAC,tj W 540E. To je onaj ludi CDRW sa 8 mb bafera Taj Teac je citao sto nijedan drugi cd nije hteo,a tek kakve sve "mrtve" RW diskove je spasavao
Uglavnom verbatim disk i rezanje na 4-8x je bila dobitna kombinacija za Audio.

PS Ako ti cesto preskacu diskovi na plejeru kupi neki plejer koji cita SD i USB i resio si problem a i ustedeces na diskovima

PS2 Jer mozes na Alfi da zamenis CD bez nekih problema?
[ anon70939 @ 20.04.2013. 22:10 ] @
Naravno mogu da zamenim ali ne želim.
Sviđa mi se izgled mog CD plejera jer se lepo uklapa u celokupnu masku. Bzvz mi je kad vidim na drugim autima neoriginalne plejere... Ne bih menjao.
Tražim drugu alternativu, da kupim mp3 plejer fabrički koji se ugrađivao u Alfe GT koji imaju identičan enterijer kao 147.
Pored toga postoji valjda i neka mogućnost da iz mog plera izvedem neki Aux ili šta već pa da mogu i neki uređaj da priključim na njega i puštam mp3...

nešto slično ovome


Dok ne rešim to mislio sam da narežem par diskova...

Što se tiče "maženja i paženja" iskreno, ne mazim ih i ne pazim ih. Čak sam jako loš prema njima. Ali jednako loš kao prema originalnima koji su u mnogo gorem fizičkom stanju od ovih narezanih i ne preskaču bukvalno nikad. Zato sam pretpostavljao da postoje ti tzv "audio" diskovi koji bi mi možda rešili problem jer bih radije koristio Audio diskove nego mp3.
Kući mp3 ne slusam uopšte na mojim Kefovima.

p.s.
ovi koji mi preskaču to rade samo kad vozim preko neravnina, a tih neravnina ima puno u poslednje vreme... inače ne preskaču

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 20.04.2013. u 23:20 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 20.04.2013. 22:24 ] @
cd JVC storage,takozvana zlatna serija i rezanje na 4x.
[ calexx @ 20.04.2013. 22:36 ] @
Nije neki problem da se nađu dobri diskovi, bilo koji Taiyo Yuden (moguće je i da su ti JVC odatle) ali bez paženja i maženja nema ništa od dobrog ponašanja diskova. Jedino je brzina rezanja malo problematična, moj rezač ne dozvoljava rezanje CD-a sporije od 16x.
Ako svoje naočare, koje god da su, hvataš masnim rukama, bacaš okolo, gaziš po njima, onda ne čudi ako to radiš i diskovima. ;)

Nabavi one plejerčiće koji se napajaju u upaljaču, u njih možeš da guraš i fleške i kartice a emituju na nekoj radio frekvenciji i rešio si problem. Neće mp3 mnogo da smeta, niti je audio sistem na nekom nivou niti ćeš od uobičajene buke u automobilu da čuješ razliku u zvuku.
[ KrkaCiC @ 20.04.2013. 22:38 ] @
Slazem se da su ovi "kupovni" cd pleyeri uglavnom ruzni,nekako su nacickani i poenta je da sto vise svetle i sljaste
Ako ti nije bzvz mozes da koristis i FM transmiter,kaci se na upaljac i nadjes frekvenciju na radiju i to je to. Ima podrsku za SD i USB. Za par stotina dinara koliko kosta dobijes i daljinski cak

Ako hoces narezacu ti neki CD na starom dobrom TEAC-u na 4x za probu,i slobodno ga drndaj,vuci po kaseti bez futrole...znaci da izgleda kao da je star par godina ,pa javi da li preskace
EDIT calexx je bio brzi sa predlogom
nemam Nero instaliran,ali cini mi se da sam mogao i na 2x da rezem audio
[ calexx @ 20.04.2013. 22:46 ] @
Brzina zavisi od rezača i od toga da li program to zna da pročita. Meni je i Nero nudio samo one brzine koje sam pominjao a recimo ako ImgBurn podesim na nižu, on samo prijavi da je rezač to odbio i krene prvom bliskom tj većom. Kod starijih je moglo i 1x ali se to posle menjalo.
[ anon70939 @ 20.04.2013. 23:16 ] @
@KrkaCiC hvala na ponudi, ali ne bih te cimao :). Inače imao sam nekada Teac onaj 40x koji je važio dugo za najbolji rezač koji je ikada napravljen :).

Što se tiče tog ransmitera probao sam ga i odvratan mi je zvuk :). Naravno da nije isto slušati muziku u kolima ili u stanu, ali svejedno je jako primetna razlika između tog transmitera i CD-a. Muziku ni na radiju ne slušam u autu jer mi je teško slušati zbog nekvalitetnog zvuka... Umara me. Tako da u zadnje vreme radije slušam zvuk motora...

Kako da nađem te Taiyo Yuden diskove? Još negde sam video da su odlični, ali ovih dana sam prvi put i čuo za to? Teško da ću prodavcu nekom objasniti šta mi treba...
[ SlobaBgd @ 20.04.2013. 23:27 ] @
Razlika između originalnih audio diskova i onih rezanih na kompu je u tehnologiji.
Originalni diskovi se "štampaju" preko matrice i digitalni zapis je dublji, a kućno rezani diskovi imaju mnogo plići zapis što rezultira većim brojem grešaka u čitanju, posebno u plejerima koji ne sviraju u idealnim uslovima (plejeri u kolima trpe vibracije motora i puta u toku rada a kućni plejeri su fizički stabilniji). Dakle, ne možeš u kućnim uslovima da dobiješ kvalitet originala jer nemaš odgovarajuću tehnologiju.
[ KrkaCiC @ 21.04.2013. 00:39 ] @
Citat:
CoyoteKG:
Inače imao sam nekada Teac onaj 40x koji je važio dugo za najbolji rezač koji je ikada napravljen

To je verovatno taj,koji ja posedujem,i jos uvek,sluzi za citanje diskova koje odbiju ove kineske DVD spravice Eh,kad se setim,120e samo za CDRW,sad se kupuje masina za taj novac


Citat:
CoyoteKG: Što se tiče tog ransmitera probao sam ga i odvratan mi je zvuk . Naravno da nije isto slušati muziku u kolima ili u stanu, ali svejedno je jako primetna razlika između tog transmitera i CD-a. Muziku ni na radiju ne slušam u autu jer mi je teško slušati zbog nekvalitetnog zvuka...

Pogotovo kad uporedis HiFi sa krestalicama u autu uz zvuk motora
Ja imam taj transmiter,relativno slabo se cuje i nekvalitetno,ali u autu je uz obicne zvucnike tako da zavrsava posao

Citat:
CoyoteKG:
Tako da u zadnje vreme radije slušam zvuk motora...

Jos da je 2.0 TS bar

Sto se tice diskova,mozda ih ima VirtyCom iz Nisa,oni su poceli biznis prodajom diskova i to im je skoro primarna delatnost
[ flighter_022 @ 21.04.2013. 01:51 ] @
Evo mog iskustva.

Do pre godinu i po sam radio u hotelu, koji je imao i diskoteku. Za lokalnog DJ-a sam narezao sigurno nekoliko hiljada diskova, cist audio (znaci nista DVD, data/mp3 i slicno).

Da bih postigao kolicinu, sa 2 a nekad i 3 rezaca radio sam minimum 16x, nekad 24x brzinom. Na studijskom CD plejeru svaki bi radio besprekorno (ti koje smo imali u diskoteci citali bi i diskove koje suhvatali papcima bilo kako, dimili po njima itd). Medjutim, uredjajij po kolima, ili obicni kucni plejeri bi se ponekad zagrcnuli. Nekad se to ogledalo u preskakanju, potpunom neprepoznavanju diska, tihom krckanju i slicno. Da bi se ovi simptomi izbegli, morao sam diskove rezati na max. 8x brzini.

Blank diskovi koje smo koristili su bili uglavnom Samsung, Sony i slicno.
[ calexx @ 21.04.2013. 09:03 ] @
Pošto ne možemo da pravimo original diskove, onda da tražimo druga rešenja. ;) Za početak zaboravi audio diskove, pomenuta firma ih ima u cenovniku ali su tri puta skuplji od običnih a razlika ne postoji pa bi to bilo samo bacanje para. Isti rezultat bi dobio sa bilo kojim drugim tipom, pod uslovom da je OK serija.
Nisi pomenuo da li ima nekog pravila sa preskakanjem. Određena vrsta diskova, rezanje na konkretnom rezaču, nešto treće.

Moje iskustvo od pre mnogo godina, narezao sam drugaru za kafić neki disk, koristio princo (još nisam bio upoznat sa osobinama a pošto ga ionako častim, nisam baš hteo da se otrošim) ;) i to tada najvećom brzinom rezanja ... 4x. Odnesem mu disk, a plejer (neki Technics) i ne prepoznaje da je ubačen. Probam ga na više plejera, prepoznali su ga moj Denon plejer, HP rezač, Philips i Marantz kućni plejeri a nisu Panasonic, Technics i još poneki manje poznati. Narežem na Verbatim 4x, svi vide, narežem opet princo ali 2x, opet svi vide.

Verbatim je imao Pastel seriju koju je proizvodio Taiyo Yuden ali mislim da se to više ne pravi. Neko je skoro pominjao da su i JVC DVD od istog proizvođača ali ne znam da li su i CD što može da se proveri. Ja sam sebi nabavio par stotina Pastela kada sam ukapirao da nestaju pa imam zalihu za malo duže vreme. ;) Ako nekome nešto režem, koristim Verbatim Crystal i mislim da su oni sasvim solidni.

Preskakanja, neprepoznavanje diska, tiho krckanje i slično su tipičan znak prebrzog rezanja na lošim diskovima.
[ anon70939 @ 21.04.2013. 09:33 ] @
Ma imam samo 3-4 diska narezana diska i 2 originalna u autu i to ne znam kojih brendova.
I to ih nisam ni ja rezao nego prošle godine kad sam išao na more sa ortacima oni poneli te diskove.
S obzirom da nisu neki stručnjaci moguće da su rezali na brzini koja je bila default-na u samom programu za rezanje...

Od tih diskova pola ne mogu više ni da očitam uopšte. Mogu ako bih 5 puta ubacivao ponovo u plejer i odjednom bi uspeo da pročita, ali na najmanjoj neravnini bi peskakao...

Ova ostala 2, od kojih samo jedan i slušam preskaču samo ako naletim na solidno neravan teren...

Probaću sam da narežem par diskova na ovom rezaču što imam u laptopu, na 4x pa da vidim rezultate...
Dakle ti Audio diskovi bi bili čisto bacanje novca?
[ Lavlja_Jazbina @ 21.04.2013. 10:02 ] @
Citat:
Dakle ti Audio diskovi bi bili čisto bacanje novca?

Koliko bacenih para? Pa nisu 100 dukata.U Bg ima u prolazu ka starom merkatoru,ako se ulazi od doma omladine,pa ne prvi
nego drugi prodavac medija.On ima te JVC.Posle Produzis u ducan i kupis najbolju mlevenu black kafu.
[ calexx @ 21.04.2013. 10:06 ] @
Evo malo detaljnije. Kućni uređaji za snimanje audio diskova imaju samo jednu funkciju pa da bi se neke tamo agencije za muzička izdanja zaštitila od gubitaka, ti uređaji mogu da za snimanje koriste samo pomenute audio diskove kojima je u cenu uračunat namet na vil... muzički dinar. Na taj način će svaki narezani disk da donese neku kintu tim organizacijama. Rezači u kompu mogu da koriste i obične i audio diskove a sa tehničke strane nema razlike u kvalitetu i onda je malo bzvz da platiš (osim ako baš to hoćeš) pare za takve organizacije. To je nekada pisalo na Verbatim sajtu ali nešto ne mogu da nađem.
Cela priča je drugačija kada si napisao šta ti pravi problem. Mene čudi da uopšte i sviraju bilo gde.

P.S. Ne znam da li su pomenuti JVC iz audio serije ali pretpostavljam da bi sigurno bili bolji od nonejm. A ne bi bilo loše da neko proveri ko ih je proizveo. ;) Kako god, sve skuplje od 25-30 kinte je bacanje para.

P.S.2. Ako ćemo po ovome, onda je to pravi izbor.
[ Lavlja_Jazbina @ 21.04.2013. 10:15 ] @
^Pa mislim da nisu skuplji,ali za info cu sledece nedelje otici do centra grada i proveriti.
[ anon70939 @ 21.04.2013. 10:31 ] @
ajd idi odmah :P

Ček, ovi JVC sa amazona, jedan komad košta £10.95?
:o

Mislim da će i ovi od 30din da mi završe posao :)
[ calexx @ 21.04.2013. 12:29 ] @
Ne piše ali pretpostavljam da je u pitanju pakovanje 25 a možda i 50 komata. Saznaćemo uskoro koliko su ovde. ;)
[ Goran Mijailovic @ 21.04.2013. 15:08 ] @
Citat:
calexx:
Evo malo detaljnije. Kućni uređaji za snimanje audio diskova imaju samo jednu funkciju pa da bi se neke tamo agencije za muzička izdanja zaštitila od gubitaka, ti uređaji mogu da za snimanje koriste samo pomenute audio diskove kojima je u cenu uračunat namet na vil... muzički dinar. Na taj način će svaki narezani disk da donese neku kintu tim organizacijama. Rezači u kompu mogu da koriste i obične i audio diskove a sa tehničke strane nema razlike u kvalitetu i onda je malo bzvz da platiš (osim ako baš to hoćeš) pare za takve organizacije. To je nekada pisalo na Verbatim sajtu ali nešto ne mogu da nađem.


Zato sam tu ja da pripomognem u trazenju ;) Evo na Maxell USA sajtu lepo pise.

Citat:
Question: What is the difference between CD-R and CD-R Music?

Answer: Unlike CD-R data discs, CD-R Music discs have a copyright protection encryption system built into the disc. The copyright protection on the disc prohibits duplication of a recorded CD-R Music disc.

Audio CD recorders, like those made by Philips and Pioneer, search for the copyright protection on a CD-R disc when you insert it into the drive. If the deck does not detect a CD-R Music disc (remember it has the copy protection), it will not allow recording to take place.

CD-R data discs do not have built-in copyright protection. After they are recorded, it is possible to make digital copies of a CD-R data disc. Remember that CD-R data discs cannot be used in audio CD-R recorders (like those from Philips and Pioneer that connect to a stereo system). They can be used to record music, however, but only with a computer based CD-R recorder/burner.

CD-R Music Discs will work with both Audio CD burners and Data CD burners.

CD-R Data Discs will work only with Data CD burners


Link: http://www.maxell-usa.com/inde...;117;130&a=view&fid=42
[ sinnke @ 21.04.2013. 18:42 ] @
Audio diskovi su potpuno isti kao i ovi za komp, samo sto su oni ciljano napravljeni da ih prepoznaju samo hi fi komponente (ako se neko seca Pineer snimaca) on se cesto koristio na balkanu. I uvek su bili duplo skuplji.

Mislim ljudi kad vidim koliko gluposti se pise, digne mi se kosa na glavi.

Kakvi audio diskovi ako mozes i znas snimati na kompu. Ili ako nemas problem da nesto puno vise platis a za istu uslugu. Lose citanje playera moze biti iz puno razloga, moze biti poluisparavan snimac, moze biti velika brzina snimanja, moze biti lose cuvanje diska itd...

A ovom sto je otvorio temu se ocigledno vidi da mu je najbolje da si ugradi kasetofon u auto posto nije pazljiv prema optici koja nije za likove koji se prema tome odnose kao prema staroj lopati.

[ sad_ste_face_jel @ 21.04.2013. 19:43 ] @
Ma kupi FM transmiter i ubacujes muziku kako ti volja ako vec neces da ubacujes drugi radio.Ne znam koliko se gubi kvalitet sa FM transmiterom ali u nekoliko automobila u kojima sam slusao muziku preko FM transmiterom muzika se dobro cuje.Najbolje od svega je da nemas potrebe da rezes diskove i da ih cuvas po fotrolama jer se obicno izgebu a i ne moras da rezes novi disk kada hoces novu muziku.Sa FM transmiterom na flesku od 2 gb stane brdo muzike.Ne znam zasto si "odusevljen" sa audio cd-om kada to vec izlazi iz mode kao sto je to nekad bio kasetofon.
[ KrkaCiC @ 21.04.2013. 21:09 ] @
Citat:
sad_ste_face_jel: Ne znam zasto si "odusevljen" sa audio cd-om kada to vec izlazi iz mode kao sto je to nekad bio kasetofon.

Izlazi iz mode za ljude koji slusaju mp3 preko kompa,ili nekog obicnog plejera,na neke obicne zvucnike
Audio CD ce uvek postojati,pogotovo za audiofile koji vole kvalitetan i skup HiFi zvuk. Pogledaj samo oglase polovnih cd plejera,onih sa dobrim imenom i bice ti sve jasno.
prvim viskom novca kupicu neke kvalitetne zvucnike,pojacalo i CD plejer da uzivam malo u sobi

@sinnke Gledaj malo i estetsku stranu. I ja bih uvek kupio ono sto fabricki ide u auto,ne bih nikad stavljao ovaj jeftini kineski sarenis sa SD,USB......

PS Vozim mator auto,ali na njemu i dalje sljaka stari Blaupunkt fabricki kasetofon mada kasete ne koristim,samo radio kad mi dodje
[ anon70939 @ 21.04.2013. 22:01 ] @
sinnke, popij pivo i opusti se :)


Inace imam ove zvucnike koji nisu preterano jaki, mada su daleko od toga da su slabi, jer ovi 5.5" drajveri biju kao ludi...
Jako lepo su upareni sa pojacalom Pioneer A-66X i jacina mi nije ni bitna nego kristalan zvuk sa Marantz cd-62

Do skoro nisam imao CD nego sam sa kompa pustao Flac, i ne moze da se poredi zvuk sa CD-a i ne znam kakav Flac preko kompa...

Sada kad odem kod nekog kuci i kad mi pusti muziku na Genius 5.1 zvucnicima hvaleci se kako dobro biju, umorim se, zaboli me glava.
Zato ni u autu ne slusam radio jer mi smeta taj zvuk. I zbog toga zelim da narezem nekoliko kvalitetnih CD-ova.

A to sto se prema ovim diskovima koji su mi sad u autu ne ophodim sa poštovanjem :), to je jer je neka idiotska muzika na njima koja me ni malo ne interesuje, i koje je taj drug poneo cisto za to putovanje do mora, i ostali su mi u autu. Narezani su da posluze za to i posle toga da se bace...
[ calexx @ 21.04.2013. 23:27 ] @
Pa što ih nisi bacio nego praviš priču o preskakanju? ;) Što se slušanja flac snimaka tiče, tu nema razlike u odnosu na audio, osim što u tom slučaju glavnu ulogu ima zvučna kartica, ako je ona u rangu CD plejera, onda nećeš da primetiš razliku.
[ sad_ste_face_jel @ 22.04.2013. 05:39 ] @
Sta da vam kazem jos da se pojavi neko ko zeli da ugradi gramofon u kolima i to je to :) Ako vec volis audio muziku trebalo bi i da vise vodis racuna o cd-ovima.Ne znam kakvim kvalitetima pisete vi kao da slusate opersku muziku? MP3 360 kbps se sasvim lepo cuje ali ako ti zvucnici nisu dobri dzaba audio muzika.Ako zelis kvaliteno da se cuje onda kupi kvalitetne slusalice i cuce se jos bolje.
[ anon70939 @ 22.04.2013. 12:00 ] @
Ako ne primecujes razliku izmedju mp3 360 kbps i CD plejera, onda nije u redu nesto ili sa tvojim zvucnicima ili sluhom...

calex, neka creative drljava zvucna mi je bila sa KX drajverima. Sad mi je laptop, pa ne mogu da stavim neku zvucnu
[ calexx @ 22.04.2013. 18:20 ] @
Šta je mp3 na 360kbps? Prvi put čujem za to. Teoretski bi neko mogao da čuje razliku između 320kbps i audio diska ali bi otprilike to bio neko kao oni koji posle jednog gutljaja vina prepoznaju kog meseca i koje godine je ubrano grožđe od kojeg je napravljeno a naravno i gde se tačno nalazi vinograd. Veća je razlika između dva vrhunska modela zvučnih kutija nego između pomenutog a slušanje na onim plastikama koje sada koristi 90% klinaca uopšte nije za ovu priču. Nisam pomenuo sobu, ako nije savršeno opremljena (uz obavezne neparalelne zidove) onda zvuk gubi još više.

Sve u svemu, ova tema je rezanje audio diskova u kućnoj radinosti, valjda je zaključak da može na svakom pristojnom CD-u a da li nekome više odgovara audio disk ili mp3 128kbps je manje bitno. Naravno, još nebitnije je to što preskaču nonejm diskovi koji su pre toga gaženi i grebani.
[ Binary Mind @ 22.04.2013. 21:06 ] @
Ja sad audio CD-ove jedino koristim u kolima. Kad rezem gledam da rezem najnizom mogucom brzinom. Mediji koje koristim su stari Verbatimi 52x u raznim bojama. Ostalo mi jos nekoliko destina takvih Verbatima od pre nekoliko godina jer sad uglavnom koristim DVD medije za skladistenje svakojakih stvari. Softver koji koristim za rezanje je Ashampoo Burning Studio. Problema sa preskakanjem dok slusam muziku u kolima nemam.
[ calexx @ 22.04.2013. 21:17 ] @
To su ili Pastel (Taiyo Yuden) ili Verbatim Color za koje ne znam tačno proizvođača ali ih nisam kupovao što nešto znači. ;) Proveri nekim programom za identifikaciju, ako su TY, to su jedni od najboljih CD-a koji postoje i greota ih je bacati na tako nešto. Ja ih čuvam kao rezervu, ako opet budem hteo da za sebe pravim audio diskove.
[ sinnke @ 22.04.2013. 21:42 ] @
Citat:
CoyoteKG:
Ako ne primecujes razliku izmedju mp3 360 kbps i CD plejera, onda nije u redu nesto ili sa tvojim zvucnicima ili sluhom...

calex, neka creative drljava zvucna mi je bila sa KX drajverima. Sad mi je laptop, pa ne mogu da stavim neku zvucnu



hahahaha, dakle odmah sam provalio da lozis ekipu do maksimuma. Sad se svi primaju oko tebe.

Inace nema sanse da osetis razliku mp3 zvuka, osim ako nemas dobro istrenirano uvo kao sto je moje, pa osetis tu punocu zvuka i to je sve.

I pitanje kad bi popio dve pive i da me neko stavi na test i sve nas, da li bi culi razliku. :))))))))
[ KrkaCiC @ 22.04.2013. 23:57 ] @
Imam Creative zvucnike,i mogu cuti-osetiti razliku iste mp3 pesme u dva razlicita kvaliteta. Mislim na situaciju kad je jedan recimo 96 ili manje a drugi 128 (npr YT klip na 240p i 480p ili neka pesma preko winamp radija u kvalitetu 64 u poredjenju sa mp3 u 12
Preko 128 mi se cini da isto zvuci.
Mozda je koyot hteo reci da ima razlike izmedju 360 i CD-a ali pod uslovom da mp3 ide preko kompa na HiFi a za reprodukciju CD-a se koristi neki skupi marantz recimo
[ anon70939 @ 23.04.2013. 05:58 ] @
naravno da sam hteo to da kazem, ali na zalost nekom treba da se crta. Upao je sa dve totalno nebulozne poruke u ovu temu i dalje mi nije jasan, al ajd... desava se i meni :)

Dakle mp3 BITRATE 320 sa kompa gde mi je bila creative live zvucna kartica i KX drajveri (tacnije slusao sam FLAC), ili CD Player sa originalnim diskom, potpuno ista muzika, razlika je neverovatna.
E sad, razlike naravno da ima, ali pored toga sto mi je bila bzvz zvucna kartica imao sam i neki najobicniji kabal koji je bio dugacak 5m. Sve to itekako utice.

Recimo da kod dobrog prijatelja koji ima preko 5K Eura u Hi Fi opremi sam imao prilike da cujem na nekoj zvucnoj kartici od tada preko 150E, plus je neki cip dodatno kupovao na ebay-u i menjao na toj kartici (nemam pojma koja je u pitanju), pored toga ima i neki DAC koji je platio 350E.
I kod njega je zvuk sa kompa savrsen.

Ali to ovde nije tema. Sto se mene tice, da se dalje ne bi trollovalo moze i da se zakljuca.
Saznao sam da nema veze bio audio disk ili obican "data" disk, i da nema veze da li je plextor rezac ili obican Samsung...
[ calexx @ 23.04.2013. 09:44 ] @
To smo odmah definisali pa trk po neke dobre diskove. ;) Ja još čekam info pošto koštaju pomenuti JVC TY.

Poređenje nije bilo ni fer, kao da si poredio muziku sa CD plejera i flac sa kompa ... koji slušaš preko plastičnih zvučnika od 3€. To se bar lako reši, ili na kompu slušaš flac pa audio CD, ili od flac izvora (ali pravog, ne lažnjaka) napraviš audio CD pa porediš sa originalom. Ja sam praktično od prvog dana povezao zvučnu (na početku dobra Terratec ali je ispustila beli dim i sada koristim integrušu dok ne saberem malo para) na pojačalo i to mi je sasvim dobra varijanta pa skoro da i ne moram da pravim audio diskove.
[ dgojic @ 23.04.2013. 15:48 ] @
Pozdrav drugari,

Da se uključim - tražim program sličan onom CDRIdentifier, koji je mogao da iščita bukvalno sve informacije sa praznog diska (manufacturer, dye type itd.). Nažalost, ovaj softver odavno nije apdejtovan (niti će biti) tako da ne radi sa SATA rezačima. Nero Info tool, s druge strane, daje vrlo šture podatke o praznom disku, ni blizu informacijama koje je pružao CDRIdentifier. Tražio sam dosta po netu, ali nisam mogao naći alternativu. Any ideas?

Hvala
[ Binary Mind @ 23.04.2013. 19:48 ] @
@calexx

Mozda me nisi dobro razumeo. Ono sto sam hteo da kazem u prosloj poruci je da upravo te Verbatim CD-R-ove koristim za snimanje audio diskova za kola. U pitanju jesu Verbatim Pastel CD-R 52x mediji. Manufacturer ID je: 97m24s01f. Prema onome sto sam video na netu to jesu TY mediji.
[ anon70939 @ 23.04.2013. 21:56 ] @
Citat:
calexx...dobra Terratec ali je ispustila beli dim...

Jbt, ti u svakoj temi imaš po jedan uređaj koji ispušta beli dim :D:D:D
[ Goran Mijailovic @ 26.04.2013. 18:59 ] @
Šta da ti kažem, kod njega se mnogo dimi
[ KrkaCiC @ 26.04.2013. 19:09 ] @
A gde ima dima .......

ima i vesalica