[ tehnolog @ 12.03.2004. 11:33 ] @
Pored izbacivanja i resetovanja racunar me izbacuje i na windows xp desktop sa porukom windows has encountered an error in game.exe and needs to close... ili bez te poruke cisto izbaci na desktop!!Memoriju sam testirao sa memtest86 i test je prosao bez gresaka!Imam inace 256MB DDR Hynix memorije.Graficka je Asus V9520 G-Force 5200FX 128MB DDR-a a ploca ASUS A7S333.Instalirao sam najnovije detonator drivere za graficku+direct x 9.0!!Nisam testirao graficku na 3DMark 2001SE,a mozda bi trebao??Ako bi se tu sistem "srusio" sta bi to znacilo??Takodjer nisam testirao niti procesor!!Ne znam vise sta da radim jer pored reboot-anja iz cista mira sad me racunar jos i izbacuje iz igara??Da li postoji mogucnost da se ova graficka jednostavno "ne slaze" sa plocom,iako mi je to nesto glupo??Sta predlazete sta da se radi??
[ Vukasin Salatic @ 12.03.2004. 13:31 ] @
Formatiraj ceo hard, sve pobrisi, ponovo instaliraj Windows, drajvere itd... Pa onda probaj!
[ tehnolog @ 12.03.2004. 16:01 ] @
pa i nije ti to neki savjet prijatelju tto je zadnje sto bi ucinio jer cisto sumnjam da ce se formatiranjem stvar rijesiti???Predlazete li nesto prije formatiranja?'ja misim da je stvar cisto hardverske prirode!!!
[ Bozevac @ 13.03.2004. 12:38 ] @
Ja bih ti predlozio da ubacis jos jedan modul memorije.Najverovatnije da nemas dovoljno memorije.Pogledaj isto mozda imas konflikte sa irq.
Pozdrav
[ tehnolog @ 13.03.2004. 14:08 ] @
Imao sam jos jedan modul al tada je bilo jos vecih problema racunar se rusio i resetovao,a evo i jutros se resetovao u igrajnu sa dump file-om!!
[ Walker @ 18.03.2004. 01:54 ] @
Kad je to pocelo da se desava.Da li ti se to desava samo sa igrama ili i u drugim aplikacijama.Ako se desava,probaj za svaki slucaj da skeniras komp sa antivirusom za svaki slucaj.
[ BluesRocker @ 19.03.2004. 03:19 ] @
Skeniraj sa Kasperskym 4.5, ako mozes da nadjes. Ako imas virusa, a ides na net, skini windows update, i instaliraj neki firewall. Nezavisno od toga probaj da samo reinstaliras windows (kod xp-a moze da se i tako dosta toga opravi). Ako nista ne pomaze, zna se:
C:
CD\
FORMAT C:
y
:)
[ tehnolog @ 19.03.2004. 20:46 ] @

Nista nisam uspio ni formatom!
[ BluesRocker @ 19.03.2004. 20:46 ] @
Znaci ponovo si instalirao windows xp na cist hard disk? Da li te izbacuje iz bas svih igara? Da li drugi programi lepo rade? Jesi li proverio viruse? Memorije imas dovoljno, ali mozda nemas dovoljno virtuelne. Stavi kod virtuelne na primer 1 GB min max.
[ ivankitic @ 19.03.2004. 20:46 ] @
Probaj sa sledecim drajverima meni su se pokazali kao vrlo stabilni (mozda nisu najbrzi ali barem rade stabilno)

Detonator 53.03 ili malo stariji 44.03
sto se tice DirectX-a stavi 9.0b Cuo sam da su DX9 i DX9a prilicno bagoviti u radu sa vezom AGP4X na ploci i AGP8X VGA kartica

Ukoliko to ne pomogne tvoj sledeci korak bi trebao da bude test masine sa
Kingstone memorijom

Sve ovo naravno vazi ukoliko su ti ploca i VGA ok!
[ pctel @ 19.03.2004. 20:46 ] @
Nisi napisao koji procesor imas. Ako je XP2000+ ili 2100+ onda mi je problem vise nego poznat, na 3DMark-u ce takodje da izbacuje na desktop, a sa hotcpu ce posle par sati da se ugasi totalno (i nece se vise upaliti). Posle toga odes kod svog prodavca i odmah dobijes novi procesor.

Programima za testiranje racunara se ubuduce baviti sledeca tema:
http://www.elitesecurity.org/tema/47316
[ sasa022 @ 19.03.2004. 23:52 ] @
pctel je rekao da probleme stvara procesor.I ja mislim da je tako jer je drugar imao
iste probleme sa jednim XP1700.Racunar je normalno podizao sistem i bilo je moguce raditi sa programcicima koji opterecuju procesor samo par %.Pri tezim opterecenjima dolazilo je do zaglavljivanja i resetovanja ( Igre su bile najupecatljiviji primer !!! )
[ boki @ 20.03.2004. 01:17 ] @
procesor ti je najbolje istestirati sa prime95... mada ja mislim da je u pitanju graficka... probaj da ju izvadis, ocistis i vratis unutra (prodji sa nekim papirom ili necim kroz AGP slot da izbacis prasinu)
[ Walker @ 21.03.2004. 15:50 ] @
Citat:
pctel:
Nisi napisao koji procesor imas. Ako je XP2000+ ili 2100+ onda mi je problem vise nego poznat, na 3DMark-u ce takodje da izbacuje na desktop, a sa hotcpu ce posle par sati da se ugasi totalno (i nece se vise upaliti). Posle toga odes kod svog prodavca i odmah dobijes novi procesor.


Hoces da kazes da je procesor pred umiranjem?Posto kod jednog drugara u igraonici
xp 2000 ima iste simptome,igra radi 2,3,4 minuta i onda izbaci na desktop,ploca je Microstar.
[ stil @ 21.03.2004. 16:32 ] @
Nisi napisao koje su igre u pitanju jer sam ja na primer baš iz ovog razloga probao neke igre.Rainbow six 3 i Vrally3 rade perfektno ali zato Eurofighter Typhon Operation Icebreaker radi upravo ono što se tebi dešava.

Upss. Tek sad sam video da imaš 98-icu. Na 2000-ci sve tri igre rade dobro.
[ filipc @ 22.03.2004. 06:59 ] @
Najbolje resenje : "REINSTAL WINDOWS"
[ kUdtiHaEX @ 22.03.2004. 07:55 ] @
Citat:
filipc:
Najbolje resenje : "REINSTAL WINDOWS"


A josh bolje bi bilo kada bi malo citao sta se pise i ne bi postovao tek onako.
[ vrana @ 03.04.2004. 20:54 ] @
Evo kad smo kod te teme da i ja iznesem svoj problem . Imam Athlon xp2000, kad je procesor na 2000hz (odnosno 1700 hz ne znam tacno koliko ga prijavljuje) kompjuter se cak sam od see restartuje a kad ga stavim na nizi takt tj 1250 hz radi normalno ????
[ sasa022 @ 03.04.2004. 23:11 ] @
Citat:
vrana:
kompjuter se cak sam od see restartuje a kad ga stavim na nizi takt tj 1250 hz radi normalno ????


Procesor nije ispravan.U proslom javljanju sam rekao da je drugar imao problema sa XP1700.Kada je spustao FSB sa 133 na 100 procesor je radio OK.
[ vrana @ 04.04.2004. 15:53 ] @
Nisi me bas obradovao ali hvala u svakom slucaju .
[ brzibg @ 05.04.2004. 13:11 ] @
Probaj neku drugu (non hynix) memoriju. Hynix memorija hoce da pravi probleme na Asus plocama, pri tom u normalnom "kancelarijskom" radu se ne ispoljavaju problemi, ali pri opterecenju (citaj igrice) puca sistem nakon nekoliko minuta.

Javi sta si uradio...
[ tehnolog @ 07.04.2004. 11:45 ] @
Pozdrav svima samo da vam kazem da je problem rijesen u servisu!1Serviser nije htio da kaze sta je radio ali koliko sam mogao da idim flesovao je BIOS novijom verzijom!!Znaci nije bilo u pitanju RAM,ni graficka ni procesor nego ploca!!Jes da mi je skupo naplatio ali isplatilo se sad racunar konacno radi normalno!!A i izgleda i Half-Life mi je pravio probleme nisam skinuo neki patch pa mi je rusio sistem!!HVALA PUNO NA SAVJETIMA I PREPORUKAMA!!
[ Carnivore @ 07.04.2004. 16:04 ] @
Posto ti placas i posto si skupo platio popravak, serviser MORA da ti kaze sta je uradio.
Vjerovatno nije uradio nista drugo osim flash-ovanja BIOS-a, a to se ne naplacuje mnogo. Ukratko, *ajebao te je.