[ negative7 @ 26.04.2013. 22:59 ] @
Zanima me onako koliko se moze naucit njemackog u 3 mjeseca. Dobio sam praksu u njemackoj koja ce trajat 3 mjeseca, a vec sada znam neke osnove jezika.
Znaci nije bas da ne znam nista, ali nije bas da ga znam.
Pa onako cisto iz radoznalosti, koliko se moze naucit u 3 mjeseca. Naravno ovisi od covjeka do covjeka ali eto....
[ Wajda.W @ 04.06.2013. 09:39 ] @
Ja sam bio na 6 nedelja. Znao sam da kazem par stvari, ali nisam razumeo i nisam nista naucio za to vreme. Doduse, imao sam cimere koji su hteli da uce engleski pa su forsirali engleski sa mnom, kao i kolege na poslu. Tako da nisam ni imao prostora da pricam mnogo nemacki. Takodje, s obzirom da ga nisam znao, nisam se na njega uopste oslanjao u prodavnicama nego sam sve na engleskom. Imao sam taj problem da sam mogao nesto da zatrazim na nemackom. Ali posle toga obicno slede neka podpitanja koja ne razumem i onda ispadam smesan. Pa sam se oslanjao na engleski. Epilog je da sam malo naucio i da razumem neke stvari, ali vrlo malo. Ali nisam se mnogo pomerio.

Sad, posto kazes da imas vec neko znanje onda imas vece sanse. Jos ako budes imao takvo okruzenje da mozes da pricas na nemackom i ukoliko se ne budes mnogo oslanjao na engleski, verujem da imas sanse. Gledaj da osvezis i prosiris svoje znanje nemackog pre nego sto odes tamo, znaci ce ti.