[ marinsu @ 30.04.2013. 09:29 ] @
E ovako, imam dilemu. Ne razumem se u kvalitet ali jedino sto znam da je western taj koji je poceo da proizvodi hard diskove ako se ne varam od pra istorije E sad meni je bitno da vi meni kazete koja od va dva da izaberem i kupim:

1. eagate Barracuda 7200.11 ST31500341AS 1.5TB 7200 RPM 32MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive -Bare Drive

2. WD Caviar Green 1TB SATA II 32MB Cashe model: WD10EADS-11M2B1

Stvarno nikad nisam imao problema sa hardom, tj nikad u zivotu da kucnem u drvo nije rekao e ne mogu vise da radim Meni je potreban novi hard iz razloga da skladistim moje vazne podatke, zatim da podignem tamo jedan virtualni server (vec sam pokrenuo temu u vezi toga na ovom forumu) i da imam prostora za download igara nekih filmova i ostalo. Ja za sada imam jedan od 500gb od 7200 i mogu reci da lepo radi posao, samo postao mi je mali U pitanju je sata3 za moju maticnu. E sad ovaj WD pise da je SATA II to mislim da je greska do prodavca kojeg sam video, jer na google.com pise da je 3.0. Voleo bih da sto vise predloga, sugestija i miseljnja date da bih se znao odluciti sta je dobro uzeti A jednog dana ako bog da moj budzet bice i SSD za windows i glavne programcice sa kojima radim

Da napomenem da je u pitanju sata2 nzm da li bih mogao koristiti. Ali ima prikljucak 3.5 standardni i kakva je razlika?

[Ovu poruku je menjao marinsu dana 30.04.2013. u 11:01 GMT+1]
[ calexx @ 30.04.2013. 10:12 ] @
Ovaj WD jeste SATA2 što pokazuje ono S na kraju oznake ... tačnije, oba harda su SATA2. Možda bi bilo dobro da pogledaš hardove sa 64MB keša.
[ marinsu @ 30.04.2013. 10:23 ] @
Ma imam ja strpljenja za 64mb kesa ;) Nego meni je problem sto onaj od 5400rm mi nikako nece odgovarati vec u startu vidim. A sa druge strane ajde da se asociramo na onaj sto je 7200rm da li ce biti problem povezivanje sa sata2 tj da li ce se smanjiti brzina ili ce biti moguca u radu sa 7200rm obrtaja? :P A meni su skupi ti sa 64mb kesa, nemam toliko para sada ne dozvoljava mi budzet na zalost.
[ sara2013 @ 07.03.2014. 08:21 ] @
Ljudi, trebalo bi za poklon bratu da kupim hdd. ne razumem se ja u to, ali znam da mu treba veliki prostor za neke programe tipa java, c++, tako nesto, bavi se programiranjem on, i znam da stalno kuka kako mu treba mnogo prostora za te programe i druge neke. Koja marka, gde, koliko kosta, sta je najbolje uzeti? Pomagajte! Hvala !
[ kunc @ 07.03.2014. 09:51 ] @
pogledaj externe diskove..koliko para toliko i muzike..