[ kjosmajac32 @ 07.05.2013. 16:10 ] @
savet,da li da predjem sa Telekomovog ADSl-a 6mbs, na SBB-ov kablovski net 10mbs?samo jos da dodatno pojasnim,trenutno sam pri kraju 12mesečnog ugovora "BOX paketa 4"koji je ukljucivao NET 6mbs,mobilni(500min,500sms,1g)fixni 300impulsa i OPEN IPTV...sve to mi je izlazilo mesečno 3,300 din...
[ calexx @ 07.05.2013. 17:03 ] @
Moraćeš sam da izračunaš šta ti je važnije. Kod SBB-a bi mogao da uzmeš Trio paket po ceni od 2940 u kome su internet 10/1, osnovni D3 paket (naravno i analogna televizija koju možeš da povežeš na koliko hoćeš televizora) i telefoniranje na njihovoj fiksnoj uz 200 minuta koje možeš da koristiš i prema nekim brojevima u inostranstvu. Ili možeš da uzmeš Duo paket za 2550 a da nastaviš da plaćaš fiksnu 516 i tu opet imaš onih 300 impulsa ali nemaš mobilne minute i ostalo.

Prednost SBB-a je što možeš uz doplatu da uzmeš brži internet koji ne utiče na sliku (i obrnuto) dok je Box dobar ako ti je važno da imaš 500 minuta u mobilnoj mreži kao i SMS i mobilni internet. Telekom uskoro, ako već i nisu počeli, nudi VDSL gde će moći da se dobiju veće brzine i više STB ali će i cena u startu da bude veća. SBB već dugo nije menjao brzine, možda uskoro ubrzaju.

Sad izvagaj pa izaberi.
[ kjosmajac32 @ 07.05.2013. 17:21 ] @
Realno mene od svega trenutno iz tog box paketa TELEKOMA zanima samo da mi ostane Open IPTV(jer im je zaista jak osnovni paket),ali ne znam da li dobro kapiram da tu uslugu ne mogu da imam bez internet konekcije njihove ili grešim?pošto moji matorci u drugom delu kuće imaju već SBB kablovsku TV(sa D3 dig.prijemnikom),ja sam realno mislio da preko njih uzmem SBB NET i da mi kod njih stoji taj wlan ruter-modem(kako se već zove) a pošto imam laptop wlan bi mi dobro došao...a onda da sednem i kombinujem dakle ako bi mogao da mi ostane openiptv bez telekomovog neta to je 1000+500 fixni+600mob ima neki paket mybell=2.100din+SBB net 1.550 din..to bi bilo 3.650din dakle za 350din više dobijo bi 10mbs SBB NET...e sad da li je ova moja zamisao i tehnički izvodljiva to je sad posebna priča,isplativa mislim da jeste!da trio paket sbb mi ne odgovara jer već imam dva telekomova fixna broja(jedan kod matoraca jedan kod mene) a oni ne omogućavaju zadržavanje iste numeracije broja kao kod mobilnih operatera...Da i to je velika istina da su mi tehničari telekoma uvek skretali pažnju da eventualno povećanje brzine adsl-a može da dovede do pogoršanja slike iptv...tako da ipak mislim i slažem se da je tehnička prednost na strani SBB-a...mreža je nova urađena prošle jeseni,moji matorci bar do sada prezadovoljni kvalitetom TV jer nije bilo ni najmanje smetnje niti bilo kakvog kvara,dok sam ja sa IPTV imao,ali je otklonjeno..famozna objašnjenja "parice"i udaljenost od čvora,centrale i bla,bla truć...e sad??????

[Ovu poruku je menjao kjosmajac32 dana 07.05.2013. u 18:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kjosmajac32 dana 07.05.2013. u 18:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kjosmajac32 dana 07.05.2013. u 18:38 GMT+1]
[ calexx @ 07.05.2013. 17:38 ] @
Možeš da koristiš IPTV bez interneta, ali mogu tvoji matorci da uzmu još jedan D3 prijemnik (ako već ne koriste dva) i da ga ti koristiš jeftinije nego što košta IPTV, osim ako nemaš razlog da ovaj ostane. MyBell ima 300 minuta ali samo u mts mreži pa je bolja varijanta neki MixNet, naročito dok još traje akcija 50% pa je dobra cena. Ako ti nije bitno, onda možeš i MyBell da uzmeš sa 50% popusta.
Nije SBB kriv što brojevi ne mogu da se prenose, Telekom je tražio da se to odloži iako je trebalo još odavno da krene. Meni SBB telefonija još nije pouzdana pa je i dalje preskačem.
Sve je tehnički izvodljivo.
[ kjosmajac32 @ 07.05.2013. 17:49 ] @
Open IPTV bih zadržao zbog ARENE sporta i stvarno već sad raznovrsnih kanala koje imaju u osnovnom paketu ,živa istina je da je TELEKOM od RATELA ili već ne znam koga tražio da se produži neka uredba o zabrani prenošenja-migracije brojeva do aprila 2014..klasičan monopol,ali ruku na srce ono što sam mogao po netu i forumima da pročitam za sbb telefoniju je to da su početci ipak pionirski i ne bas tako sjajni(u tehničkom smislu),e sad da li je to od slucaja do slucaja ili ne vreme će pokazati tako da mnogo nećeš pogrešiti ako sačekaš...razmisliću o svim varijantama,a ono što sam čuo je da vrlo teško sbb daje drugi dodatni d3 već samo sd prijemnik...
[ calexx @ 07.05.2013. 18:10 ] @
Pa i SD je D3 prijemnik. Da li imaš IPTV sa HD ili sa SD? Inače IPTV još uvek ima premalo HD kanala.
[ kjosmajac32 @ 07.05.2013. 18:31 ] @
STB ENTONE HD je Open IPTV prijemnik...Ako je isto,realno onda bi umesto za open iptv 1000din mesečno plaćao eventualno samo rentu za dodatni sbb D3 prijemnik od oko 200,300 din...što nije mala ušteda tako da vredi ozbiljno razmisliti i o toj eventualnoj varijanti

D3 kuća Standard, Mix,
Duo MIX i Trio MIX Super HD Mix
Priključna taksa 2034 -
Mesečna renta 203 -

Usluga D3 kuća omogućava korišćenje još jednog digitalnog prijemnika. Korisnik za drugi prijemnik plaća mesečno samo rentu za D3 kuću i na njemu prati kanale iz odabranog paketa.
Pored priključne takse plaća se i povezivanje.
Povezivanje putem kabla: 61 dinara po metru kabla.
Povezivanje putem strujnog adaptera: 5.200 dinara, koji korisniku ostaje u trajnom vlasništvu. šta ovo znači?
Mesečna renta za korisnike koji su stupili u pretplatnički odnos za D3 uslugu do 08.06.2012. i time dobili na korišćenje D3 SD, D3 HD i D3 HD DVR prijemnike, plaćaju mesečne rente za ove uređaje.Za nove korisnike ovi uređaji nisu u ponudi.
Ova ponuda se primenjuje od 22.10.2012.
Sve cene su sa obračunatim PDV-om, a izražene su u dinarima i na mesečnom nivou, osim gde je drugačije naznačeno.
Cena usluge ne obuhvata programe RTS, koji se reemituju besplatno.

[Ovu poruku je menjao kjosmajac32 dana 07.05.2013. u 19:43 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kjosmajac32 dana 07.05.2013. u 19:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kjosmajac32 dana 07.05.2013. u 19:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kjosmajac32 dana 07.05.2013. u 19:47 GMT+1]
[ calexx @ 07.05.2013. 19:00 ] @
Mislim da se uz običan IPTV ne dobija taj HD nego običan SD prijemnik a da bi ga dobio, moraš da plaćaš dodatni HD paket. Ako nije tako, možda bi i meni odgovarao. Kakav D3 paket i prijemink imaju tvoji matorci? Ako je novi D3 2.0, onda možeš da dobiješ drugi.
Citat:
kjosmajac32Povezivanje putem strujnog adaptera: 5.200 dinara, koji korisniku ostaje u trajnom vlasništvu. šta ovo znači?
Glavni D3 prijemnik i drugi se povezuju UTP kablom da bi i drugi dobio sve programe koje u paketu ima glavni. Ako nekome ne odgovara da provlači kablove, onda mogu da se povežu pomenutim adapterom ... hm, na početku je koštao valjda 6900 a inače je u slobodnoj prodaji prilično skuplji.
[ kjosmajac32 @ 07.05.2013. 22:48 ] @
moji već imaju d3 hd prijemnik onaj što možeš da premotavaš, snimaš gledas ispočetka i sl,sto se tiče IPTV pročitao sam sve i ovde napisao šta piše na samom stb uređaju u prethodnom postu...ova SBB varijanta "adapter" bez mnogo kablova meni jako odgovara jer se radio o spratnoj kući...zato sam i pitao tj.označio predpostavio sam da je takvo neko teh.rešenje u pitanju
[ konstantinovic @ 08.05.2013. 08:52 ] @
postovanje,

uporedi cene paketa jednih i drugih pa vidi sta ti je povoljnije. Vecinom se ljudi zaborave da kada ne koristis fiksni telefon (telekom) uopste on
i dalje kosta 500 din pretplate.
ako uzmes:
telekom : internet + fiksni + mobilni + IPTV = x Din.
SBB : internet + fiksni + televizija + fiksni telekom = x din

a koliko vidim imas dve linije telekoma, to bi bilo jos + 1000 din samo pretplate.

sad ti uporedi racune.
s'postovanjem Nemanja.

ps.
nije da branim telekom ili slicno, ali da bi neko bio isplativiji od telekoma morao bi da otkazes sve telekomove linije da
ne bi placao ni pretplatu. Jer, ako ne otkazes telekom fiksni, bilo koji drugi operater ti kosta jos za telekomovu pretplatu vise.
[ kjosmajac32 @ 08.05.2013. 11:12 ] @
takođe,
Citat:
konstantinovic: postovanje,

uporedi cene paketa jednih i drugih pa vidi sta ti je povoljnije. Vecinom se ljudi zaborave da kada ne koristis fiksni telefon (telekom) uopste on
i dalje kosta 500 din pretplate.
ako uzmes:
telekom : internet + fiksni + mobilni + IPTV = x Din.
SBB : internet + fiksni + televizija + fiksni telekom = x din

a koliko vidim imas dve linije telekoma, to bi bilo jos + 1000 din samo pretplate.

sad ti uporedi racune.
s'postovanjem Nemanja.

ps.
nije da branim telekom ili slicno, ali da bi neko bio isplativiji od telekoma morao bi da otkazes sve telekomove linije da
ne bi placao ni pretplatu. Jer, ako ne otkazes telekom fiksni, bilo koji drugi operater ti kosta jos za telekomovu pretplatu vise.


ne mogu da odjavim fixne,jer je jedan porodični a drugi koristim za firmu tj.radnju koji bukvalno služi kao fax kad-kad....ma prosta matematika da ne kažem račun do sad:
moji su plaćali fixni(telekom)+sbb kablovsku=1200+600-1800din
ja box 3.300 =mobilni+fixni+net(6mb/s)+iptv,ako umesto OPEN IPTV
uzmem SBB kuća tom mi je umesto 1000,300din za još jedan digit.prijemnik još tu sam na uštedi,kablovska(300)+1560 net(10mb/s)+500fixni(telekom)+mts neki postpaid paket(600,700 din)kako god brat bratu oko 3000 din a dobijam DUPLO BRŽI NET...I što bi se čovek odlučio da pojača NET u nekom adsl Telekom paketu odmax ti kažu pogoršaćeš sliku na open IPTV i tako u krug...
[ Sceka @ 09.05.2013. 11:30 ] @
Citat:
kjosmajac32:...a ono što sam čuo je da vrlo teško sbb daje drugi dodatni d3 već samo sd prijemnik...

Samo da prokomentarisem ovo... To nije tacno, nisi dobro cuo ili razumeo. SBB kao drugi D3 risiver daje HD 1.0 risivere (nadji na njihovom sajtu karakteristike). Ako i dobijes stariji, SD, ne potpises nego trazis da ti donesu HD 1.0 i to se uradi tako. Inace imas sve sto i na 2.0 risiveru. Povezivanje mreznim kablom izmedju spratova je jednostavno i kako citam na Internet-u bolje radi od strujnih adaptera. Neki se zale da imaju problem sa strujnim adapterima, kako na risiveru, tom dodatnom, tako i na nekim uredjajima koji su nevezani za SBB... Bar tako pisu ovi u svetu koji imaju, kod nas se niko nije zalio - mozda zato sto bas retko ko to uzme?!

Sto se tice Telefonije. Ja sam imao probleme od kad sam potpisao ugovor za Trio Mix, od decembra prosle godine pa sve do skoro. Da ne davim sa problemima... samo da kazem da nikako nije radilo kako treba. Od skoro su mi zamenili modem i Telefoniranje radi besprekorno. Daleko bolje i kvalitetnije od klasicne, Telekom, linije koju i dalje koristim!!! Po svim pitanjima. A vecina opcija koje Telekom naplacije su na SBB Telefoniji besplatne, pocev od identifikacije... Dodatna stvar koja moze da se tretira kao 'pogodnost' je tih 200 minuta za pozive u Zona 1 brojevima. Tako da se isto racuna poziv komsiji kao i poziv nekome sa spiska Zone 1 (Amerika, Kanada, Holandija...) - minut je minut. Onaj kome to treba, pozivi inostranstvu, vrlo je korisno.

Prednost Trio Mix-a je i u tome sto moze da se promeni brzina Internet-a, menja na vecu i na manju, sporiju bez problema i to na klik misem. Jedino je obaveza mesec dana koriscenja te nove brzine a nakon toga moze da se u bilo kom trenutku opet izvrsi promena. O tome je @calexx vec pisao (kao i ocekivano povecanje brzine Internet-a...).

Prednost SBB TV-a je u tome sto bolje radi od svih ostalih koji to isto nude. Jednostavno, slika je bolja, prilicno, a sto se kanala tice - imaju najveci broj HD kanala u regionu! Pre neki dan su dodali novih 5 (pet) HD kanala. A HD kanali su poenta televizije. SD kanali i narocito analogna veza/signal je proslost, vec sada! :) Kupio sam tasti TV pre neki dan (LCD 32") i slika je blagi uzas - njen provajder je IKOM! :) Ali stvarno je tako, u poredjenju sa mojom slikom kod IKOM-a je TV slika bas tako, blagi uzas! :) Da, na oba risivera se imaju sve funkcije a na 2.0 je moguce povezati USB HDD tako da se moze pauzirati zivi program koji se trenutno prati (kao i manipulacija programom od kada je izvrsena promena kanala, sve do trenutka sledece promene, pauziranje, premotavanje unazad...), snimanje u ril tajmu kao i programirano snimanje unapred i to dve imisije sa dva razlicita kanala u isto vreme (2.0 risiver ima dva digitalna tjunera u sebi). Za sada 1.0 risiver nema tu mogucnost, prikljucenja USB HDD-a, mozda ce imati...?! Ali sve ostale funkcije rade kao i na 2.0 risiveru. Uskoro se ocekuje i uvodjenje funkcije Medija Plejera, umrezavanja risivera...

Pa sad, najbolja je kombinacija, neka... Ja bih samo poveo racuna o nabrojanim prednostima SBB-a.


Pozdrav!