[ joca80 @ 20.05.2013. 14:56 ] @
Da li zna neko da li postoji servis u Beogradu radi zamenu digitajzera (touch screen-a) za tablet Asus Transformer Pad TF300T 10,1"?
Takodje video sam po eBay-u da se prodaju digitajzeri za 50$ pa navise i da li je neko imao iskustvo sa time, tj koliko su pouzdani?

Inace obratite paznju da se ne ponovite istu gresku kao i ja!

Kupio sam novi tablet Asus Transformer i prvog dana prilikom brisanja duksericom slucajno sam izgrebao ekran (na uckuru dukserice je bio metalni kraj koji je napravio sitnu ogrebotinu).
Inace bio sam prezadovonjan ovim tabletom, sve dok mesec dana nakon nastanka ogrebotine touch screen nije prestao da reaguje.
Dok sam pokusavao da pritisnem bilo koji taster na tastaturi na ekranu (u trenutku kad je touch screen prestao da radi) odjednom se iz te male ogrebotine pojavila pukotinica koja se odmah prosirila od jedne do druge ivice tableta,
i to je bio kraj za mesec dana star tablet jer nisam vise mogao ni da ga ugasim. Touch screen je prestao totalno da reaguje!

Naravno da uvoznik nije prihvatio reklamaciju da se iz minijaturne ogrebotine pojavila pukotina, uz obrazlozenje da taj ekran ne moze da se slomi ni jacim cekicem i da su gledali testove gde se jakim skalpelom namerno izgrebe ekran i dalje snazno pritiska i da nema nikakvih posledica. Dzaba je bilo moje objasnjenje da ne mogu da verujem da se od brisanja i pojave male ogrebotine na kraju pojavi pukotina koja onesposobi ceo tablet (koji naglasavam nikad nije ispao, udaren i sl). Ovlasceni servis uvoznika radi samo zamenu kompletnog ekrana zajedno sa touch screenom, sto kosta vise nego pola vrednosti novog tableta.

Ko bude hteo da kupi ovaj inace kvalitetan tablet, nek dva puta razmisli o "kvalitetu" ovog uredjaja koji se prodaju na nasem trzistu..

[Ovu poruku je menjao joca80 dana 21.05.2013. u 10:50 GMT+1]