[ Mitrović Srđan @ 23.05.2013. 11:44 ] @
Pozdrav,
imam ogroman staticki sajt sa dosta linkova ka inner stranicama. Treba da sakrijem te inner stranice od google tj vecinu bar.
Resenje sam nasao na par mesta putem click() eventa i jQuery. Naime prosto umesto <a href="#"> stavicu neke druge tagove tipa span
i preko jquery dodeliti im da budu link i da linkuju na neku stranu. Kod je :

Code:

 <script>
$(".linkname").click(function(){
document.location.href = 'inner.html';
});
</script>


Ovaj kod ce naravno elementu sa klasom linkname dati link ka stranici inner.html . To je ok sve sljaka. Ali ja imam 100 linkova po stranici. Ne zelim svakom linku da dodelim klasu pa da pisem kod da promenim link. Jer naravno svaki link ima drugu putanju i stranicu koju otvara. Da li postoji nacin da se ovo brzo resi ?

Hvala
[ agvozden @ 24.05.2013. 09:43 ] @
Da li postoji smetnja da koristiš nofollow i noindex tagove? Možeš i robots.txt, možda .htaccess?

obično izbegavam da lažem pretraživače, jer će banovati sajtove ako to provale.
rešenje bi bilo u korišćenju pomoćnih tagova, recimo atribut URI može da sadrži elemente iz kojih praviš linkove.
[ dusans @ 24.05.2013. 10:01 ] @
Code:

<a data-url="Inner.html" ... />

<script>
$(".linkname").click(function(){
document.location.href = $(this).data("url");
});
</script>


Na svaki link staviš data-url atribut koji sadrži proizvoljni target.
U click eventu (koji je isti za sve linkove, samo jednom ga pozoveš za stranicu) iščitaš tu vrednost sa $(this).data("url");
[ cyBerManIA @ 24.05.2013. 15:05 ] @
Citat:
agvozden: Da li postoji smetnja da koristiš nofollow i noindex tagove? Možeš i robots.txt, možda .htaccess?

+1 za ovo.

Bolje par linija koda za 1min, nego ispravljati hiljade linkova za vise sati.. :)