[ Branko Santo @ 28.05.2013. 19:36 ] @
Ima li ljudi koji koriste tablet kao GPS?
Sta preporucujete?
Nekako mi se cini da je bolje da uzmem tablet koji mogu da koristim kao GPS nego da uzmem samo GPS ako ce da vrse funkciju i jedan i drugi a cene su vrlo slicne.
[ Lavlja_Jazbina @ 28.05.2013. 19:44 ] @
Kineski tablet da.Htc tablet nije ni priblizno po pitanju cene kao navigacijski uredjaj.
[ Branko Santo @ 28.05.2013. 19:54 ] @
Samsung galaxy 2 od 7 incha je 200e, Dedicated GPS-ovi startuju od 100e.
[ Lavlja_Jazbina @ 28.05.2013. 20:22 ] @
A,pa onda je nesporazum.Ja za galaksi 2 kazem telefon,za Samsung Galaxy Note bi prosao termin.Bar ja tako mislim.
[ Branko Santo @ 28.05.2013. 20:34 ] @
Ima i Samsung Galaxy Tab 7' i 10'
[ Flo33 @ 28.05.2013. 21:59 ] @
Pozdrav Branko,

to je prava srvar. Imao sam temu ovde negde, pa smo malo pričali o tome, potraži. Preporučio bih ti sygic navigaciju, pošto sam probao sve ostale. Kupio sam i navigon, ali nije tako dobra.

Još investiraj 40€ u nosač sa punjačem, imaš punu navigaciju, plus tablet. Mada bi ja pre uzeo nexus 7, ista cena je, a nexus ima modele i sa gsm-om, tako ako ti zatreba google mapa, ili via michelin, imaš rešeno odmah, da se ne bakćeš sa hotspotom da mu praviš.

LP

[ jnk @ 28.05.2013. 23:19 ] @
Kineski tableti uglavnom dolaze bez gps-a, jedino da se stavlja gps dongle al to je glupost. Ovi brendirani su dobri al su dosta skupi, tako da je moja preporuka uzeti neki dobar android telefon i instalirati iGo navigaciju i uzeti odgovarajući nosač i punjač. Tako se eliminiše dodatni uređaj a dobija se sve što treba.
[ Branko Santo @ 29.05.2013. 05:23 ] @
@Flo33
Hvala kanda sam slab u trazenju ovih dana.

I Samsung ima model sa 3G koji je 60e skuplji dok je Nexus jos 60e skuplji u ovim mojim krajevima. Upravo sam to i mislio dok ja dodam punjace, stalke i slicno da zavrsim do 300e i dobijem i tablet i GPS.

@jnk
Generalno bih preskocio uzimanje telefona i ekrane od 3' jer ipak oci treba da budu na putu a ne na ekranu sa strane. :)

[ jnk @ 29.05.2013. 07:40 ] @
Zašto bi uzeo telefon od 3 inča? :) Prava mera je 5 inča a ništa veće nisu ni prosečne navigacije. Kad se postave na centralni nosač nema nikakve razlike u odnosu na klasičan tip. Doduše, slažem se sa tabletom ćeš imati mnogo veću površinu.
[ zzz @ 29.05.2013. 07:40 ] @
Ja sam relativno skoro uzeo GoClever 76gps model, 7 inca tablet sa GPS-om uz koji fabricki ide nosac za kola i punjac. Mane su mu sto nema bluetooth (moze da se resi uz bt dongle) i baterija se slabo puni dok se koristi, tako da se gotovo svaki put pri gasenju kola ugasi i gps.
[ Branko Santo @ 29.05.2013. 07:59 ] @
@jnk
Sto se tice velicine u pravu si ali koliko ce da me kosta telefon od 5' u poredjenju sa tabletom od 7' a ne dobijam novu funkciju kao sa tabletom posto telefon vec imam :)
[ etjen @ 29.05.2013. 08:16 ] @
ja koristim Samsung Galaxy Tab 2. Odličan je za to što ti treba.
Instaliraj iGo i piči slobodno, idealno je rešenje za navigaciju. Po meni je neshvatljivo da ljudi kupuju sada samo GPS a ne tablet za vrlo slične pare.
Prednosti tableta su, jel, vrlo više nego očigledne.

Što se tiče GPS risivera na Samsungu-odličan je, nalazi fix za par sekundi za razliku od mog starog Mia kome za ''hladan start'' treba nekad i više od minut...
[ Joker @ 29.05.2013. 08:56 ] @
Ukoliko tablet ima bluethoot a imaš i android telefon ova aplikacija može da pomogne
https://play.google.com/store/...etails?id=com.extgpsforandroid
[ vaske2 @ 29.05.2013. 09:34 ] @
Ja sam do skoro imao Samsungov tablet od 7" sa sve 3g-om na kome je bila instalirana IGO navigacija. Navigacija je radila odlično,satelit je nalazio brzo ali sam imao jedan drugi problem...

Uz njega sam kupio i originalni Samsungov nosač sa sve punjačem koji sam platio 40e.Dešavalo se da se zbog težine tableta,a pri toplijem vremenu ili vožnji po lošijem putu da vakum nosač popusti pa se desi da tablet zvekne o tablu.Takođe mislim da je ekran od 7" preveliki za navigaciju jer podosta zaklanja vidik prilikom voznje,ma gde bio postavljen.

Mislim da je solucija sa telefonom do 5" daleko najbolja varijanta...
[ jnk @ 29.05.2013. 09:49 ] @
^
rešenje je da malo pljucneš na nosač i neće se odlepljivati
[ dlalic @ 29.05.2013. 19:00 ] @
Za 100e se moze kupiti android 7'' tablet sa navigacijom, nosacem i punjacem za auto, fm transmiterom...

Zgodna je stvar za put. Mogu klinci da igraju igrice, gledaju crtace, imas net (wifi samo) i sve sto android pruza.
[ bakara @ 29.05.2013. 19:39 ] @
Sta ce vam 7" za navigaciju?
[ dlalic @ 29.05.2013. 20:07 ] @
A sta ce nam 5'' za telefoniranje?

Navigacija je samo jedan aspekt primene android tableta. Recimo "navigiras" se do Grcke, a posle na plazi citas e-knjigu. Ili dok vozis 500km autoputem das deci tablet da gledaju Pepu. Radi se o tome da je cena vrlo slicna navigaciji od 5''.
Ciljas verovatno da smeta pogledu? Meni stoji u gornjem desnom uglu sajbne. Dovoljno je daleko da ne zaklanja ni jedan bitan ugao pri voznji, a dovoljno velika da letimicnim pogledom vidim sta me interesuje
[ andre2000 @ 31.05.2013. 09:57 ] @
Možda je malo off, ali imate li pametan predlog za držač navigacije/telefona u kolima? Imao sam vakumski držač za stari telefon kupljen za 10 evra, zimi nisam mogao da ga zakačim na staklo zato što je hladno + držač je hladan, pošto sam ga držao u kaseti u kolima, posle sam ga nakačio nekako i držao sve vreme nakačenog ali je posle par meseci popustio i pukao skroz, odvojio se feder od silikonskog dela. Sada sam promenio telefon i koristim ga i za navigaciju, ali ne znam šta da uzmem da mi drži telefon? Video sam i neke varijante da se na ventilaciju zakači držač. Treba mi predlog šta da uzmem da me ne kava svaki čas sa spadanjem/nameštanjem/crkavanjem.
[ srki021 @ 31.05.2013. 16:41 ] @
Ja sam resio problem sa spider holder-om

[ Branko Santo @ 01.06.2013. 10:28 ] @
To je ovaj Breffo Spiderpodium?

@bakara
Svakako da nije potrebno 7'' za navigaciju ali nece da skodi :D

Hvala na predlozima trenutno mi je Samsung na prvom mestu :)
[ LazarM @ 01.06.2013. 22:12 ] @
+2 za Go Clever 76 gps,mnogo lepo radi sa igo.Meni bat izdrzi 3 sata bez punjaca,vise nisam jos probao.
[ Flo33 @ 01.06.2013. 22:17 ] @
Citat:
andre2000:
Možda je malo off, ali imate li pametan predlog za držač navigacije/telefona u kolima? Imao sam vakumski držač za stari telefon kupljen za 10 evra, zimi nisam mogao da ga zakačim na staklo zato što je hladno + držač je hladan, pošto sam ga držao u kaseti u kolima, posle sam ga nakačio nekako i držao sve vreme nakačenog ali je posle par meseci popustio i pukao skroz, odvojio se feder od silikonskog dela. Sada sam promenio telefon i koristim ga i za navigaciju, ali ne znam šta da uzmem da mi drži telefon? Video sam i neke varijante da se na ventilaciju zakači držač. Treba mi predlog šta da uzmem da me ne kava svaki čas sa spadanjem/nameštanjem/crkavanjem.

Ja imam Galaxy Note, i nije težak telefon, ali je veliki ekran, i imao sam dosta problema da nađem držač koji će ga držati kako treba. I dao 15€ za jedan, 10€ za drugi, 20€ za treći, i kada mi je dokurčllo kupim original samungov za 40€, sa integrisanim punjačem, i nemam više problema. I od sad nema više šanse da uzimam te za 10ak €, idem odmah na orginalni, i ne nerviram se.

Sada ću uzeti HTC ONE, i već sam našao dock za njega, odličan je. I skup, ali ne vredi se zezati se sa jeftinijim. http://g-ecx.images-amazon.com...ctronics/phones/HTC/carkit.jpg

LP
[ etjen @ 02.06.2013. 08:42 ] @
Flo,
baš dobro izgleda...
[ Branko Santo @ 06.06.2013. 19:10 ] @
@Flo33
Poslusao sam te za sve :)
Samsung original drzac 40e
Samsung Galaxy Tab 7'' 200e
Sygic Europe 40e

Samo jos da docekam sutra tablet pa da isprobam :)

Koliko je velik Sygic sa mapama tablet ima 8GB da dokupim neku karticu?
[ Flo33 @ 06.06.2013. 20:48 ] @
;) nisi pogrešio.

Meni ima sam program 285mb, sa mapama AU, IT, SLo, Mađarska, 5,5gb.

Aj nek te lepo služi
[ dobri nikola @ 07.01.2018. 10:06 ] @
Poodavno se nije pisalo u ovoj temi, sta kazete za: " Tesla tablet H890 WB " ? Koristio bi se po potrebi za navigaciju, evo karakteristika:

Model: Tesla tablet H890 WB
Ekran: 8.9" capacitive IPS
Procesor: Intel® Baytrail Z3735F, Quad Core do 1.83GHz
Rezolucija: [B]1920x1200 pix[/B]
Grafički čip: Intel® HD Graphics
Memorija: 2GB RAM
Kapacitet: 32GB FLASH
WiFi: (wireless) WiFi 802.11 b/g/n
Bluetooth: Bluetooth 4.0
GPS: [B]GPS + AGPS[/B]
Senzori: G-sensor
Web kamera: Napred: 2MP
Pozadi: 5MP (1080p video)
Mikrofon: Da
Zvučnici: Da
Priključci: 3.5mm jack
Čitač memorijskih kartica: microSD do 32GB
Baterija: 5000mAh, Li-polymer
Dimenzije: (ŠxVxD) 19.4 x 23.1 x 0.85 cm
Težina: 476 g
Boja: Crna
Materijal kućišta: Metal/Staklo
Operativni sistem: Windows 8.1 with Bing
Ostalo: Microsoft Office 365 Personal (1 year subscription)


Tablet kosta 20000,00 dinara, dali vredi odnos cena/karakteristike i dali se za ovu svotu novca moze naci jos kvalitetniji tablet?
[ mb57 @ 07.01.2018. 10:15 ] @
Za GPS važan je senzor GPS-a dok ostali parametri nisu bitni. Da, važna je memorija, zbog smeštanja mapa. Pošto tablet podržava microSD, ni to nije problem.
Iz ličnog iskustva, već četvrtu godinu koristim Sygic, kupljen na akciji. Za 20 evra sam dobio trajnu licencu za tri uređaja, Evropa + Rusija.
Redovno mi stižu ažuriranja i aplikacije i mapa i sve radi ok.
[ Java Beograd @ 07.01.2018. 11:12 ] @
Sada postoji besplatna, Here Maps aplikacija. Legalna, ažurna. Ceo svet. Downloaduješ samo one mapa koje ti trebaju. Kad ti više ne treba, brišeš.

Pošto ja već godinama koristim sasvim običan android telefon kao navigacijski uređaj, praktično, ne mogu da zamislim koji savremen android tablet ne bi bio dovoljno dobar za ove namene.
[ dobri nikola @ 07.01.2018. 19:36 ] @
Objasnite mi kakava je korist kad tablet ima AGPS pored GPS?
[ mb57 @ 07.01.2018. 19:38 ] @
https://en.wikipedia.org/wiki/Assisted_GPS
[ Predrag Supurovic @ 07.01.2018. 19:38 ] @
Citat:
dobri nikola: Objasnite mi kakava je korist kad tablet ima AGPS pored GPS?


Kad ga ukljućiš posle dužeg vremen nekorišćenja a ima internet, brže će da nađe svoju lokaciju.

To ti sad svaki android ima.

[ sasa022 @ 07.01.2018. 20:45 ] @
Citat:
dobri nikola:

Model:Tesla tablet H890 WB

Operativni sistem:Windows 8.1


Ja ne bih eksperimentisao sa Teslom.....


[ dobri nikola @ 08.01.2018. 06:57 ] @
Citat:
sasa022:
Ja ne bih eksperimentisao sa Teslom.....




Dali to po tebi znaci da su losijeg kvaliteta i nepouzdani?
[ Java Beograd @ 08.01.2018. 10:33 ] @
Uh, tek sad vidim OS.

Ja nikako ne bih eksperimentisao sa Win operativnim sistemom za tablete. Mislim, koristim Win za desktop, ali za mobilne / tablete to je čisti promašaj.
[ mb57 @ 08.01.2018. 10:40 ] @
Da, i ja sad vidim os?!
Navigaciju sam koristio pod os symbian do pojave androida a nikad pod win, tako da ne znam tu kombinaciju, navigacija + windows.
[ dobri nikola @ 08.01.2018. 16:42 ] @
OK. Sta mi predlazete da kupim do 200 evra, sa slicnim karateristikama kao sto ima pomenuti tablet?
[ pbenka @ 08.01.2018. 18:34 ] @
Pa stare navigacije su radile na nekom Windows CE, bio je npr iGO za to. Ne znam da li bi se taj iGO vozio na ovom Win 8.1.
[ dobri nikola @ 08.01.2018. 18:56 ] @
Evo opisa za ovaj tablet od tehnomanije:

Sve još brže i lakše
Intel® Bay Trail-CR Z3735F četvorojezgarni procesor s lakoćom prevazilazi i najveća iskušenja. Uz brži odziv nego ikada, glatko surfovanje po web-u, laki simultani rad sa više aplikacija, uzbudljivu 3D grafiku i živopisni HD video, jasno je da se pri izradi Tesla tableta H890W nije štedelo.

Moćan, a ekonomičan
Intel® Bay Trail-CR Z3735F procesor poslednje generacije zasnovan je na ekonomičnoj i efikasnoj Atom platformi. Zahvaljujući specijalno optimizovanim procesima, njegove performanse i energetska efikasnost podignuti su do samog vrha postojeće tehnologije.

Najbolji pogled kroz Windows
Tesla Tablet H890W idealno je optimizovan za Windows 8.1 i pruža vam kompletan PC doživljaj na dlanu. Bez neizvesnosti, sada možete da koristite programe kojima već verujete, na bilo kojem mestu i u bilo koje vreme.

Office is On
Sa Tesla tabletom H890W dobijate i Office 365 Personal za godinu dana besplatne upotrebe, uz mogućnost instalacije na još jednom uređaju. Kreativnost više nije vezana za satnicu i okruženje, jer Windows tablet uspeva da pomiri posao i osećaj slobode.

Više RAM-a, manje drama
Ako ne želite da vaš uređaj usporeno radi, da kasni sa reakcijama i “zagušuje” se svaki čas, potrebna vam je veća količina RAM memorije. U Tesla tabletu H890W, 2GB radne memorije obezbeđuju premium performanse, za lakši, brži i skladniji rad.

Okruženje za druženje
Sa čak 32 GB prostora za podatke, Tesla Tablet H890W može da vam sačuva dvostruko više fotografija, muzike, filmova i raznih dokumenata u odnosu na većinu modela iz iste cenovne kategorije.

Produžena autonomija
Osnažena 5000mAH baterija omogućava dugotrajnu autonomiju Tesla tableta H890W. Ne dajte da vas zavara njegov elegantni dizajn, jer ovaj vrhunski uređaj spreman je za dugotrajan rad.

Navigacija u bezbroj situacija
Lična navigacija uz pomoć GPS-a, bilo da je u pitanju pešačenje, planinarenje, vožnja ili plovidba, postala je neodvojivi deo savremenog života, a sa Tesla tabletom H890W možete da koristite i Here Maps, i to bez internet konekcije.

Skype
Tesla Tablet H890W omogućava vam i besplatne Skype minute ka brojevima u fiksnoj i mobilnoj telefoniji. Razgovarajte lako i opušteno, jer uz 12 besplatnih sati godišnje – ostajete na vezi sa svima koji vam nešto znače.

Svima na crtu. Samo cenom - ispod crte.
Cena Tesla Tableta H890W mnogo je manja od zbira vrhunskih karakteristika koje mu obezbeđuju mesto u premium klasi. U svetu Windows mogućnosti za rad, zabavu i opuštanje, trenutno nigde nećete naći bolji tablet.

NAJBOLJI POGLED KROZ WINDOWS!
Idealno optimizovan za Windows 8.1, Office 365 Personal godinu dana besplatno uz licencu za još jedan uređaj, poslednja generacija Intel®procesora, čak 32GB prostora za vaše podatke, GPS uz Here Maps bez potrebe za internet konekcijom i još mnogo toga…

APLIKACIJE
Sad mogu da biram šta da instaliram
Posao, zabava, edukacija, komunikacija… Proširite funkcionalnost svog tableta i uživajte u velikom izboru nezaobilaznih, praktičnih, korisnih i zabavnih aplikacija.
[ Java Beograd @ 08.01.2018. 20:23 ] @
Citat:
dobri nikola:OK. Sta mi predlazete da kupim do 200 evra, sa slicnim karateristikama kao sto ima pomenuti tablet?
Nema tu mnogo filozofije. Skuplje znači i bolje. Jedino, u pretraživanju stavi da je OS Android

https://www.tehnomanija.rs/tab...p;filters%5Bstock%5D%5B%5D=sve

[ sasa022 @ 08.01.2018. 21:13 ] @
@dobri nikola

Navigacioni uredjaj mozes da kupis za 20ak € - instaliras iGo i najnovije mape , i vozi........
Takodje i svaki noviji telefon bez problema mozes koristiti za navigaciju.

Za sve ostalo bih pre uzeo laptop/netbook nego tablet



[ Java Beograd @ 09.01.2018. 10:18 ] @
Sadašnji telefoni od oko 5 inča su sasvim OK. Taman dovoljno veliki da se smeste na šoferku, iznad kontrolne table, a ne preveliki.
[ dobri nikola @ 09.01.2018. 12:06 ] @
Uredu, dali je i dalje potrebno da ima gps ( + agps ) ili je dovoljni samo WiFi?
[ Java Beograd @ 09.01.2018. 12:37 ] @
Mora da ima GPS. AGPS i nije previše bitan, ali svi telefoni koji imaju GPS, uglavnom imaju i AGPS.

WiFi ti nije mnogo bitan za navigaciju. Ionako nećeš imati WiFi konekciju za vreme vožnje.
[ ademare @ 09.01.2018. 15:16 ] @
Kod kupovine svakog proizvoda , pa i onog za navigaciju , kupac prvo treba da se zapita , sta mu treba i koliko ce da koristi uredjaj .

Ako ti Navigacija treba da se jednom godisnje odvezes do mora , i jos nekoliko puta godisnje u neki nepoznati deo Srbije ili Evrope , onda je telefon prava mera . Svaki pa i oni od 50 Eura imaju danas u sebi ugradjenu navigaciju .

Oni koji se profesionalno bave voznjom , taksisti, kamiondzije , kuriri , raznosaci itd . ko u vozilu provodi dosta vremena , a vozi po raznim krajevima , ne svaki dan istu turu , trebalo bi da kupi Specijalizovanu navigaciju .

Tablet za navigaciju , je jednostavno prevelik , jer se ne prave manji od 7 inca . Za auto je idelna velicina od 4-5 inca , bas koliki su i telefoni , ali i popularne samostalne navigacije .
[ mb57 @ 09.01.2018. 15:41 ] @
Naruči ovo za navigaciju a poslužiće ti i zas ostale namene: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_621885.html?wid=11
[ dobri nikola @ 09.01.2018. 15:49 ] @
Sto se tice navigacije tablet bi se koristio mozda mesec dana u godini kad se odlazi na odmor ili zbog nekih obaveza u neko mesto... Dali je vazno gledati sto bolju rezoluciju i ram memoriju od 2 i vise GB?
[ pbenka @ 10.01.2018. 14:42 ] @
Tablet od 7" i nije tako ekstremno velik da bi zaklanjao vidno polje, zavisi gde je montiran. Ja sam ranije koristio posebnu navigaciju, koja je počela malo da "štuca" na nekim mestima zbog velike gustine podataka i verovatno brzine kretanja automobila. Bilo je nezgodno kada treba da vidiš gde da skreneš a čekaš navigaciju da osveži sliku. Sada koristim tablet za navigaciju. Kada ne vozim, tablet koristim za e-mailove, surfanje po internetu, eventualno gledanje nekih dokumenata, što može i na mobilnom ali je ipak komfornije na tabletu.
Ipak postoje i začkoljice u korišćenju tableta za navigaciju, vezano za rezoluciju ekrana. Zavisno od aplikacije, često bude da imaš ogromni prikaz karte, ali meni i ostali tekstualni podaci su jako sitni pa se teško čitaju. I još jedna zanimljivost koju sam imao sa mojim tabletom (neki Asus 7"), preko ekrana je neki filter koji polarizuje svetlost. S obzirom da u vožnji po sunčanom vremenu koristim sunčane naočare sa polarizovanim staklima, tablet mora biti uspravno. Kada je horizontalno okrenut - crn ekran, polarizacione ravni i ekrana su pod 90°. To sam naravno saznao tek kada sam se namučio sa aplikacijom za navigaciju da se lepo okreće slika kada okrenem tablet.
[ Darko Nedeljković @ 10.01.2018. 15:39 ] @
Ja sam dosta koristio i tablet i telefon i specijalizovane uredjaje za navigaciju i iskustvo je sledece - za auto put sve ce da radi super, a za grad mobilni i tableti svako malo gube signal i nisu precizni, pa i pored tableta i telefona sa 8 jezgara i 2 gb u vozilu obavezno drzim neki Mio uredjaj star 5 godina vredan 2.000 dinara koji je tata mata za svaki tablet i telefon za voznju po gradu gde ima dosta visokih zgrada i mnogo skretanja. Evo, danas sam probao na telefonu po gradu i isto, vrteo me bezveze u krug, umesto 4 km presao sam 9.
[ dobri nikola @ 10.01.2018. 19:07 ] @
Kako je vreme proslo tako je cena mio navigacije porasla od 110 evra i vise. Koliko primecujem navigacije nemaju preterano veliku rezoluciju ( 480 x 272 pixels ).
[ smsoft @ 10.01.2018. 22:12 ] @
5 inča je dovoljno za navigaciju, dakle ja bih izabrao telefon. Neko moje iskustvo posle promene nekoliko marki telefona srednje klase je da HUAWEI ima najbolji GPS senzor, tj. vrlo brzo se kači na signal, a veza ne puca. E sad...koji navigacioni softver koristiti, to je već stvar ukusa; iGO, Sygic, HERE....svi su dobri...
[ Darko Nedeljković @ 10.01.2018. 22:52 ] @
Citat:
dobri nikola:
Kako je vreme proslo tako je cena mio navigacije porasla od 110 evra i vise. Koliko primecujem navigacije nemaju preterano veliku rezoluciju ( 480 x 272 pixels ).

Ja sad poverio na kupujemprodajem, cene im krecu od 1.500 din. Rezolucija je skroz nebitna, vozi se 99,9% na glas, a samo jedan promil vremena bacis pogled ka ekranu. Evo, ja kad bih birao izmedju navigacije koja uopste nema ekran i one koja ima ekran kao televizor, ali neprecizno odredjuje u kojoj ulici se nalazis i cesto izgubi signal po 10 minuta, onda bih bez ikakve sumnje izabrao ovu prvu.
[ Darko Nedeljković @ 10.01.2018. 23:10 ] @
Ne znam da li ima razlike izmedju razlicitih modela android uredjaja, ali koji god sam god probao u centru budimpeste pola vremena ne hvata signal, a drugu polovinu detektuje da sam u ulici koja se ukrsta sa onom u kojom se krecem i onda mi govori da naprimer skrenem udesno umesto da produzim pravo. Cesto imam ukljucenu navigaciju na telefonu paralelno sa Mio i kad jedna kaze skreni levo a druga skreni desno iskustvo je pokazal da je Mio uvek u pravu, a android pogesno detektuje gde se nalazi. Cim se izadje iz podrucja visokih zgrada u deo gde se vidi malo vise neba tada oba rade perfektno, svaki se brzo kaci na signal i veza ne puca. Na otvorenom jedino ima razlike kad je neko nevreme, pljusak ili mecava, tada specijalizovani uredjaju rade, a tableti i telefoni dosta teze.

Bilo kako bilo, nemoj da ulupas neke trocifrene iznose evra u tablet pre nego sto si siguran da nemas nista protiv takvih sitnih nedostataka u odnosu na fabricke navigacije. Prvo ti to instaliraj na telefonu, pa vozi neko vreme po nepoznatim gradovima i ako si zadovoljan tek onda kupi tablet.

Inace, mnogo me podsecas na mene pre dve godine - ja sam bio skartirao taj Mio i bio spreman da ga prodam za veoma sitne pare, jer sam nabavio tablet koji ima veci ekran, multifunkcionalan je, ima brzi procesor i vise memorije, ima vise drzava u memoriji... potom sam se sigurno godinu dana koristio taj tablet, malo se ponekad vrteo u krug, ali u 99% slucajeva uspevao da stignem na destinaciju. A onda sam slucajno, valjda zbog problema sa punjacem za tablet prilicno nevoljno dohvatio taj Mio sa police i kad sam video koliko bolje radi u teskim uslovima, sada se ne razdvajam od njega a tablet gotovo da uopste ne nosim.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 11.01.2018. u 00:22 GMT+1]
[ Java Beograd @ 11.01.2018. 08:20 ] @
Ja sam koristio iGo i Here na više telefona.

iGo smatram boljim i preciznijim, ali sam se smorio tražeći mape po netu. Here je dž.

Intenzivno koristim navigaciju u zadnjih 8 godina. Moja zapažanja:

- Na putevima i autoputevima najbolje isključiti i gledati putokaze.
- U gradovima svakako unapred, bar ovlaš pregledati putanju vožnje. Slušati navigaciju 100%, a gledati 75% ispred sebe i 25% (krajičkom oka motriti) na navigaciju.




[ Darko Nedeljković @ 11.01.2018. 09:51 ] @
Citat:
Na putevima i autoputevima najbolje isključiti i gledati putokaze.

Onda prethodno moras dobro prouciti mapu i znati kroz koje gradove ces da prodjes. Ja koji to nikad ne uradim u zivotu ne bih pogodio gde u budimpesti da skrenem da bih otisao u Krakov naprmer.
[ dobri nikola @ 11.01.2018. 17:16 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
dobri nikola:
Kako je vreme proslo tako je cena mio navigacije porasla od 110 evra i vise. Koliko primecujem navigacije nemaju preterano veliku rezoluciju ( 480 x 272 pixels ).

Ja sad poverio na kupujemprodajem, cene im krecu od 1.500 din. Rezolucija je skroz nebitna, vozi se 99,9% na glas, a samo jedan promil vremena bacis pogled ka ekranu. Evo, ja kad bih birao izmedju navigacije koja uopste nema ekran i one koja ima ekran kao televizor, ali neprecizno odredjuje u kojoj ulici se nalazis i cesto izgubi signal po 10 minuta, onda bih bez ikakve sumnje izabrao ovu prvu.


Ako ti nije tesko Darko postavi adresu gde si pogledao na kupujemprodajem, ja nisam uspeo da je nadjem a evo gde sam gledao: https://www.kupujemprodajem.co...age%5D=1&data%5Bad_kind%5D
[ bakara @ 11.01.2018. 18:59 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Ne znam da li ima razlike izmedju razlicitih modela android uredjaja, ali koji god sam god probao u centru budimpeste pola vremena ne hvata signal, a drugu polovinu detektuje da sam u ulici koja se ukrsta sa onom u kojom se krecem i onda mi govori da naprimer skrenem udesno umesto da produzim pravo. Cesto imam ukljucenu navigaciju na telefonu paralelno sa Mio i kad jedna kaze skreni levo a druga skreni desno iskustvo je pokazal da je Mio uvek u pravu, a android pogesno detektuje gde se nalazi. Cim se izadje iz podrucja visokih zgrada u deo gde se vidi malo vise neba tada oba rade perfektno, svaki se brzo kaci na signal i veza ne puca. Na otvorenom jedino ima razlike kad je neko nevreme, pljusak ili mecava, tada specijalizovani uredjaju rade, a tableti i telefoni dosta teze.

To je samo do tvog telefona, moj hvata signal i u zgradama.
Sada prosecan telefon pored GPS - A-GPS hvata i Glonass tako da nema teorije da omasi.
[ sasa022 @ 12.01.2018. 05:54 ] @
Da li je neko imao prilike da vidi ili isproba Vivax TPC-804 3G 8",QC 1.3 GHz/2GB/16GB/3G+Voice/GPS/DualCam/Android 7.0 ???
Cini mi se da je to trenutno najbolja ponuda kod domacih trgovaca za cenu do 100€

@dobri nikola

Podesi cenu od npr. 1500-2500 din.
Obrati paznju kod Falk i Medion - ako nije instaliran iGo koriste neki svoj format za mape i ne postoji vise update.
[ balavi @ 12.01.2018. 13:03 ] @
jel ima neka aplikacija u kojoj je moguće sam praviti rute
[ Nebojsa Milanovic @ 12.01.2018. 13:25 ] @
Niko ne pominje Google??

[ Darko Nedeljković @ 12.01.2018. 16:48 ] @
Citat:
jel ima neka aplikacija u kojoj je moguće sam praviti rute

Prilicno cudno pitanje?

Citat:
Niko ne pominje Google??

Generalno po Srbiji radi lepo (jer imam karticu sa mnogo 3g interneta), ali kad odem preko granice sa iskljucenim romingom, on odmah napise kako mu je potrebna internet konekcija da bi nasao put. Bez obzira sto sam prethodno ucitao oblast i najavio mu da ce internet imati samo kad nadje besplatan wifi. Ko cesto putuje moze da uzme EU karticu, ja sam uzeo poljsku koja me kosta oko 30 dinara dnevno kad koristim, a kad ne koristim nista, ima neogranicene pozive i poruke i ima neke megabajte koji se mogu koristiti po EU, ali vecina ljudi to nema, pa ili google odbija da ih vodi, ili puknu za prenos podataka u romingu vise nego sto kosta polovan uredjaj za navigaciju.
[ balavi @ 12.01.2018. 17:15 ] @
@Darko Nedeljković

mislio sam na aplikaciju koja će da mi dozvoli da njenu predloženu rutu, donekle, prilagodim mojim potrebama
[ sasa022 @ 12.01.2018. 21:53 ] @
@balavi

Na svakoj navigaciji mozes da dodajes medju-tacke i tako menjas zeljenu rutu
Pre putovanja na kompu mozes detaljno da proucis par razlicitih mapa i aplikacija ( rute mozes da snimis i preneses na drugi uredjaj )
[ anon70939 @ 18.01.2018. 21:52 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
ja sam uzeo poljsku koja me kosta oko 30 dinara dnevno kad koristim, a kad ne koristim nista, ima neogranicene pozive i poruke i ima neke megabajte

Koja je to kartica, jesi li je online porucivao, ili preko nekog tamo?
Ja imam neku bonbon hrvatsku karticu, i sluzi mi samo za internet. Ali bi dobro dosli i pozivi.
[ Darko Nedeljković @ 19.01.2018. 08:08 ] @
CoyoteKG, kartica je T-Mobile, a tarifni dodatak se zove nesto neograniceno sve za dan. U Poljskoj, a verovatno i celoj EU ne mozes poceti da koristis karticu a da se ne pojavis sa pasosem na prodajnom mestu da te registruju. Znaci, nije sporno da kupis, ali ne mozes aktivirati karticu dok se ne uvere da si to ti i upisu ti sve podatke u sistem. Zbog toga online kupovina nemam nekog narocitog smisla kad u svakom slucaju moras licno ici na ovlasceno prodajno mesto. Sto se samog tog dnevnog dodatka tice, prodavac je insistirao da on moze da se aktivira neograniceno dugo tek nakon sto se jednom aktivira i deaktivira dodatak za sve besplatno za mesec, koji kosta oko 6 evra. Mozda je tako, a mozda me zeznuo za 6 evra bezveze, ko ce znati, sajtovi mobilnih operatera su nedovoljno prilicno konfuzni i sturi sa informacijama, a njihovi radnici daju takve informacije koje meni deluju apsolutno nelogicne. Bilo kako bilo, taj dodatak neograniceno za dan se naplacuje samo onih dana kada se koristi, kad en koristis nema nikakve naplate, to sam proverio.

U EU nema rominga na pozive i ja nikako ne mogu da prelomim u glavi kako to funkcionise, a nisam siguran da ni sami radnici T-mobila shvataju sta pricaju - po njihovim recima ako zoves iz Poljske naprimer Nemacku, tada placas cenu medjunarodnog razgovora, a ako sa poljskom karticom odes u Slovacku/Madjarsku/Rumuniju/Bugarsku onda ti je zvanje Nemacke odatle potpuno besplatno jer to nije medjunarodni razgovor vec roming a roming je besplatan?! Tri puta sam pitao radnika da mi to ponovi jer nije logicno i on je na kraju rekao da nije logicno ali to tako funkcionise. Gde je tu logika, dok si u Poljskoj zoves samo Poljsku besplatno, a dok si van Poljske u bilo kojoj drzavi EU zoves i Poljsku i celu EU besplatno?! Nego, kako ti imas hrvatsku karticu a nemas besplatan roming za pozive? Koliko sam ja primetio u EU postoji samo placanje rominga za podatke, kad prekoracis neki mali broj MB koji su besplatni u romingu, naprimer 30Mb dnevno. Doduse, cuo sam da ima nekih operatera koji zanemaruju zakon i najnormalnije naplacuju roming, ali takvi paketi nestaju, ne zbog kaznjavanja koliko zbog izostanka potraznje za takvim paketima, pa operateri sami moraju da slede trendove trzista i ukidaju naplatu rominga.
[ anon70939 @ 19.01.2018. 11:01 ] @
Citat:
U Poljskoj, a verovatno i celoj EU ne mozes poceti da koristis karticu a da se ne pojavis sa pasosem na prodajnom mestu da te registruju. Znaci, nije sporno da kupis, ali ne mozes aktivirati karticu dok se ne uvere da si to ti i upisu ti sve podatke u sistem.

I HR je u EU, a ne pisem napamet, nego iz licnog iskustva. Svestan sam da je tako kao sto ti kazes, jer recimo u CH nisam mogao drugacije da uzmem karticu nego samo preko pasosa.


Pre nego sto sam otisao u Grcku na more, na nekom drugom forumu sam video tu foru za HR karticu.

Napisao sam temu i objasnio detaljno korake kako da se poruci, registruje, aktivira paket i slicno...
www.elitesecurity.org/t496538-...ao-neko-resenje-za-internet-EU

sad je trazio da ti pokazem, ali je neko izgleda obrisao...
sto mi je totalno debilno, jer nije reklama jer kakve koristi imam od toga... nego savet forumasima kako da online poruce karticu, i da imaju dosta GB za nekoliko eura.
Onakve idiotske teme u MZ opstaju, a ovo sklonili... O.o


Ta kartica mi je ostala, posto imam dual sim tel, i posto cesto putujem za AUT, mnogo mi znaci da imam net. Kako zbog google mapa, tako i zbog Viber, mailova, tetheringa i slicno... Uplatim preko VISA kartice online, i u sekundi proknjize, mogu da koristim i aktiviram paket.

Postoje kod ovih dve vrste kartica. Internet i obicna. Ja imam ovu obicnu, ali aktiviram taj neki paket za internet.

Cena je 55 kuna, sto je nesto manje od 8E za 6GB interneta koji vaze mesec dana. Prilikom kupovine kartice, dobija se popust od 50% ako se registruje broj na pasos. Isto moze online.
Posto mi 6GB mnogo, ima i drugi od 1.6GB koji je valjda 30 kuna.
Sigurno da mogu da zovem i saljem SMSove, ali ne verujem da je bas tako povoljno kao ta tvoja od 30 dinara dnevno.

Konekcija mi je uglavnom svuda bila 4G i prilicno dobro radilo.
U grckoj na moru, citam tudja iskustva, i oni koji su kupovali dole lokalne kartice, nisu imali tako dobru pokrivenost, jer su vezani samo za tu mrezu. A sa nekom karticom kad si u roamingu, lepo izaberes mrezu sa najboljim signalom i bolji je net. Doduse nisam se baktao sa ovim merenjima i cudesima, tel je sam birao sta mu odgovara, i svuda je bilo i vise nego zadovoljavajuce.

[ dobri nikola @ 11.01.2020. 18:13 ] @
Drugari, proslo je godinu dana kako smo pisali u ovoj temia, a i na trzistu je mnogo veca i bolja ponuda. Imam honor 8X koji korektno radi sa googl mapama, iGO, here i sygic. Koristim i android auto aplikaciju pa preko auta koji sedmoicni ekran na dodir mogu da koristim googl mape, ali kad preko leba covek trazi pogacu. Gledao sam preko alija tablete od 7 do 9 inca sa solidnom rezolucijom ( nemoje me drzati za rec u full hd ili jos bolju sa 4gb rama i 32gb memorije ) za 150 do 200 evra. Pronacicu ih i postaviti linkove kako biste videli. Jedino ne znam koliko je verovati njihovim podacima???
[ bakara @ 11.01.2020. 19:23 ] @
Cemu tablet od 7" kada danasnji prosecni telefon ima 6.5" i neuporedivo bolje radi.
[ dobri nikola @ 12.01.2020. 07:16 ] @
Slazem se sa tobom bakara ali ne u potpunosti, sto se tableta tice vise preferiram na velicinu od 8 do 9 inca sa dobrom rezolucijom i mogucnoscu prihvata GPS, A-GPS, GLONASS .
[ Java Beograd @ 12.01.2020. 18:32 ] @
Ako ti treba za navigaciju, u pravom smislu reči, običan Android mobilni (savremeni) i besplatna Here aplikacija sa ažuriranim mapama. To je to, i ništa više.

Ne kapiram kakvu ulogu ima razolucija ekrana u temi o auto-navigaciji.

I naravno, gledaj u saobraćajne znake i putokaze.
[ goranvasiljevic @ 13.01.2020. 07:48 ] @
Citat:
Java Beograd

I naravno, gledaj u saobraćajne znake i putokaze.



I slusaj glas sa navigacije...


Meni se android sa Here pokazao kao odlican prilikom putovanja u Grcku.
[ Predrag Supurovic @ 13.01.2020. 08:16 ] @
I mene HereMaps sasvim zadovoljava na telefonu.

Planiram da stavim tablet u automobil samo da bi mi telefon bio slobodan. Tu me ograničava samo to što ne mogu da nađem zgodan držač.

[ Java Beograd @ 13.01.2020. 08:25 ] @
Here je kompanija koja sarađuje sa proizvođaćima automobila. Konkretno znam da je Here u PSG automobilima.
Tako, našli su neku računicu da na Google Play objave potpuno besplatnu, osnovnu app sa navigacijom, sa besplatno dostupnim redovnim ažuiranjima mapa.

Realno - meni ništa više i ne treba.

Na putevima: 90% - 99% gledam u putokaze, a navigacija samo pripomaže
U nekom većem, nepoznatom gradu - 90% me vodi navigacija.
[ bordzija @ 28.01.2020. 11:32 ] @
Jeste, skidaj stavljaj skidaj stavljaj i jednom kad zaboraviš, razbiće ti staklo da ga maznu. Lepo telefon 5,5 inča ne treba više, ionako je slušaš šta ti govori gde da skreneš, da je gledaš i nešto pipkaš u vožnji opet, upropastićeš auto.
[ dobri nikola @ 28.01.2020. 18:54 ] @
Razumem vas drugari i prihvatam vasu sugestiju, cudi me zasto mi se honor 8X greje dok koristim navigaciju preko android auto aplikacije? Telefon je tada povezan sa autom sa kablom za punjenje i ekran telefona tokom koriscenja navigacije nije aktivan. Moram priznati da se baterija dobro greje sto nebi trebalo, u cemu je po vama problem?
[ Java Beograd @ 28.01.2020. 19:03 ] @
Procesor radi u fulu + GPS senzori. U zavisnosti od aplikacije i telefona i podešavanja, moguće je da u fulu rade i kompas senzor, i žiroskopski senzori i mobilni internet/WiFi i ko zna šta još.
Inače, navigacija + uključen ekran potroše bateriju više nego ijedna druga aplikacija.
Zato je "pod obavezno" spojiti telefon na USB za punjenje.
[ bordzija @ 28.01.2020. 23:24 ] @
Procesor radi u fulu jer te besplatne navigacije na mobilnom stalno računaju neku drugu rutu pa te pošalju u kukuruz bukvalno. Zanimljiva mi je logika tih besplatnih na mobilnim, prvo ti sve lepo prikaže put, trasu, koliko km i kada kreneš, već te sapliće posle par ulica da skreneš u kontra smer. Ako je pratiš slepo, zalutaćeš sto puta i umesto 500 km vozićeš oko 700 dakle 30% više. Koja im je to logika nemam pojma. Valjda love budale da im plati pro verziju pa ga prvom prilikom pošalju na mars.

Sve podešeno kako treba i jednom skreni, skreni kaaad ono kukuruz. I onda rekalkulacija, rekalkulacija par minuta pa nova ruta, kroz kupus.
[ Java Beograd @ 29.01.2020. 07:21 ] @
Ne znam šta ti to koristiš.
Ja sam koristio iGo (piratska varzija) dok se nije pojavio Here. U obe verzije ide realkulacija samo ako odstupuš od predviđene rute.
[ bananaphone @ 29.01.2020. 07:44 ] @
Citat:
bordzija:
Procesor radi u fulu jer te besplatne navigacije na mobilnom stalno računaju neku drugu rutu pa te pošalju u kukuruz bukvalno. Zanimljiva mi je logika tih besplatnih na mobilnim, prvo ti sve lepo prikaže put, trasu, koliko km i kada kreneš, već te sapliće posle par ulica da skreneš u kontra smer. Ako je pratiš slepo, zalutaćeš sto puta i umesto 500 km vozićeš oko 700 dakle 30% više. Koja im je to logika nemam pojma. Valjda love budale da im plati pro verziju pa ga prvom prilikom pošalju na mars.

Sve podešeno kako treba i jednom skreni, skreni kaaad ono kukuruz. I onda rekalkulacija, rekalkulacija par minuta pa nova ruta, kroz kupus.


Od 2015-2016 Audi na jacem modelu multimedijalnog sistema isporucuje google maps - iste koje imas na telefonu. Mozes da nadjes destinaciju na google maps na telefonu ili racunaru u kuci, i pred put je posaljes na auto i kad sednes ceka te destinacija u navigaciji od auta.

Pre toga sam imao isto VW navigaciju u Skodi koja me je uspesno obavestavala da se ispred mene nalazi kolona, kad bi ja vec stajao u koloni 5min, i svake godine bi trebao placati ±100e za update, tako da posle par godina ne bi imao relevantne mape. I uglavnom sam glavio telefon sa google navigacijom u kokpit - izmedju pokazivaca obrtaja i brzine
[ bordzija @ 29.01.2020. 12:55 ] @
Baš ta here i go je bila totalna katastrofa kada sam je probao pre par godina, išla je uz win telefon u paketu... Skrenite desno, pogledam ono kukuruz pa onda rekalkulira... Valjda kako da te ponovo zahebe. Katastrofa su te besplatne aplikacije, sve podešeno, čak i koji putevi i opet te vodi u pogrešnom pravcu. I sve to usput iz čista mira pap skreni desno u šumicu. Sestrić tako završio baš na samom kraju naselja gde uopšte nema puta. Tu je navigasija stala i dalje je samo rekalkulisala u beskraj. Skoro pa neupotrebljive aplikacije.
[ goranvasiljevic @ 29.01.2020. 13:23 ] @
Ja sam sa Here na Win telofonu imao pozitivno iskustvo kao što imam na androidu.

Nije mi se dešavalo da baguje i pokazuje pogrešan put.

Čini mi se da je po Grčkoj bila i preciznija nego po Srbiji.
[ bordzija @ 29.01.2020. 14:19 ] @
Pazi ja pričam o dužim putovanjima recimo 500+km gde me je here i go urnisao, po gradu je dosta pristojno radila mada je i tu ludovala, imam negde printskrinove kako je iscrtao rutu pred sam cilj koji se nalazio bukvalno na 10 metara a on je izvozao unaokolo sa jednim polukružnim. Da ne veruješ dokle je išao taj idiotizam. Ne mogu da kažem ništa bolje ni za navigator! Isti sistem izbezumljene logike! Ako ne znaš put, besplatna navigacija će da te izvoza samo tako. I ostavi u nekoj šumi ako joj se ćefne.

Apsolutno su prepune bagova i ne treba se ni u ludilu oslanjati potpuno na njih. Moraš da se dooobro informišeš gde se to nalazi i onda krenuti na put. Ako znaš da do tog recimo grada treba da voziš tim putem onda navigaciju treba ignorisati sa njenim pokušajima sabotaže.

Jeste besplatna ali zato potrošiš 30-50% više goriva i vremena gde god da kreneš pa ti vidi dal je besplatna.
[ bananaphone @ 29.01.2020. 15:41 ] @
Po EU google maps rade odlicno - bolje nego ugradjene mape u VW automobilima, iz mog skromnog iskustva.
[ ademare @ 29.01.2020. 17:46 ] @
Otprilike jednom mesecno novine objave vest , da su strani turisti , rentirali auto , krenuli iz Srbije za CG i zavrsili u Nekim Sumetinama , pustih Planincina , pa ih izvlacila gorska sluzba spasavanja koja radi i leti

Svi do jednog su izjavili da ih je u Bestragiju odvela Navigacija ! Valjda kada rentiraju traze najkracu rutu po km i zavrse gde zavrse .

Sad nisu pisali koja je navigacija koja redovno salje na put bez povratka ali ne verujem da je Google . Vec neke od ovih besplatnih . Google maps obicno radi kao A-GPS , pa turisti strani koji bi se j. za 1 km to ne koriste .
[ test1234 @ 29.01.2020. 21:37 ] @
IGO ima zahebana podešavanja, mora baš dobro da se pazi šta se štiklira.
[ SlobaBgd @ 29.01.2020. 22:06 ] @
Citat:
ademare:
Sad nisu pisali koja je navigacija koja redovno salje na put bez povratka ;) ali ne verujem da je Google . Vec neke od ovih besplatnih .

Pa zar Google Maps nije takođe besplatna?
Inače, Google Maps aplikacija me je već nekoliko puta odvela na pogrešno mesto iako sam zadao tačnu adresu gde želim da idem. I sve to u Beogradu, u urbanom delu (Novi Beograd, Voždovac), mogu da zamislim gde bih stigao da sam išao po nekim zaseocima ili međumesnim putevima.
[ Java Beograd @ 30.01.2020. 08:10 ] @
Za Google Maps ti treba internet a za ove druge pomenute - ne treba.
Koliko ja znam, postoje neke opcije u Google Maps da se neka putanja (valjda) sačuva off line, ali nije to - to.


Nekad je važila izreka: "kartu čitaj - seljake pitaj". Sada, "navigaciju slušaj - putokaze gledaj".



Ako sam krenuo u neko mesto pored Soluna, nisam lud da slušam navigaciju od Beograda. Sednem i vozim, nema šanse da me bilo kakva navigavicija kod Svilajnca okrene prema Bugarskoj.
A pre svega, par dana pre puta, svakako pogledam gde je to, kojim putem se ide, ošacujem gde i kad treba da skrenem.
E, onda kad se dođe do prvih skretanja, onda uključim navigaciju, da mi pomogne, i da potvrdi ono šta znam otprilike.
[ adzo_ @ 30.01.2020. 10:01 ] @
Citat:
bordzija:
Pazi ja pričam o dužim putovanjima recimo 500+km gde me je here i go urnisao, po gradu je dosta pristojno radila mada je i tu ludovala, imam negde printskrinove kako je iscrtao rutu pred sam cilj koji se nalazio bukvalno na 10 metara a on je izvozao unaokolo sa jednim polukružnim. Da ne veruješ dokle je išao taj idiotizam. Ne mogu da kažem ništa bolje ni za navigator! Isti sistem izbezumljene logike! Ako ne znaš put, besplatna navigacija će da te izvoza samo tako. I ostavi u nekoj šumi ako joj se ćefne.

Apsolutno su prepune bagova i ne treba se ni u ludilu oslanjati potpuno na njih. Moraš da se dooobro informišeš gde se to nalazi i onda krenuti na put. Ako znaš da do tog recimo grada treba da voziš tim putem onda navigaciju treba ignorisati sa njenim pokušajima sabotaže.

Jeste besplatna ali zato potrošiš 30-50% više goriva i vremena gde god da kreneš pa ti vidi dal je besplatna.


Ovo mi deluje kao problem sa telefonom i preciznoscu GPS uredjaja u njemu. Cim ti ni jedna aplikacija ne radi kako treba, a i ovaj detalj da si na 10m od cilja a on te vodi okolo sa polukruznim.
Slican sam ja problem imao kad sam presao na navigaciju telefonom, jer je meni telefon oduvek bio poslednja stvar u koju cu da ulozim novac, jer ga ne koristim skoro pa uopste. Bilo koji telefon mi je odgovarao.
Imao sam pored ovih problema i problem kada prolazim recimo paralelnim putevima a na 20-30m rastojanja da me jednostavno prebaci na susedan put i onda radi rekalkulaciju. Probao da menjam programe dok nisam ukapirao da ni jedan ne radi.
Onda sam skapirao da je problem do telefona. Pa sam kupio duplo skuplji telefon. GPS na njemu daleko bolje radi i ni jedna aplikacija nije vise pravila ovakve probleme pa sam ostao na iGO kao meni vizuelno najboljoj. Posle sam uzeo jos skuplji telefon i na njemu je jos bolji GPS(iako sam mislio da je to nemoguce)

[ ademare @ 30.01.2020. 12:52 ] @
To sam mislio za Google i napisao A-GPS . Ovo a je skracenica od asisted GPS , gde GPS ima pomoc interneta , povremeno se ukljucuje mobilni net .

Google je u startu samo tako i radio !

Druga stvar je da su Google mape dosta Neazurne ! E sad to daleko vise dolazi do izrazaja u Beogradu , nego u nekoj Pustinji , gde nema puta niti ce biti napravljen put u narednih XXX godina , tamo i neazurnost ne znaci mnogo .

Evo primera :

Sta vidimo ? Na prvoj slici Lidl u S. Maskovica je u fazi Gradilista ! Zgrada je gotova , ali ima tu jos radova , masine itd.

Drugi Lidl u V. Ilica je zavrsen i tu je sve O.K.

Samo ima jedna stvar ! Oba ova Lidla su otvorena i rade od 10.2018 . godine !! Samo ovaj jedan je jos uvek , danas na Google maps gradiliste ! To pokazuje kolko su mape azurne !

[ bordzija @ 30.01.2020. 13:58 ] @
Tako sam i mislio, ako je telefon plaćen 100 evra, navigacija te vodi preko rasklimanog drvenog mosta, ako si telefon platio 300 evra, navigacija te vodi preko novog mosta, ako si dao 500 evra, navigacija te vodi preko novog mosta sa led rasvetom. Tako neokapitalistički nema šta nije mi palo napamet. Zato ja ne slušam navigaciju dok god sam siguran u sebe. Kada nisam uključim je i mala je verovatnoća da će me baš u tom trenutku prevariti.

Mene je prvi put navigacija pokušala da ubije još pre 10 godina, kaže skreni skreni ja pogledam ono jednosmerna.
[ balavi @ 30.01.2020. 14:20 ] @
znači svi koji su pogrrešili , bilo sa ili bez navigaciej, i greškom skrenuli u jednosmernu automatski ginu
[ @ 30.01.2020. 17:06 ] @
Ademare,
Da si samo u polje za pretragu na Google Maps uneo "Lidl Beograd", poštedeo bi sebe pisanja potpuno neutemeljenog posta, a nas bi poštedeo čitanja istog.
Video bi da Google Maps zna za Lidl u Save Maškovića i da si pogledao sliku koju si okačio kao dokaz da ne zna. Šta misliš, šta znači sličica kolica iz samousluge pored natpisa "Lidl..." na sred tvoje slike?
Samo da bude jasno: Google Maps ne koriste satelitske snimke za navigaciju. Oni su tu samo da nama daju malo realniji prikaz stanja na terenu, i skoro svi smo svesni da ti snimci malo ili malo više kasne i odstupaju od istog.
Pozdrav
[ ademare @ 30.01.2020. 17:19 ] @
Nije tako , nego ti nisi razumeo moj post .

Nigde nisam napisao da Google maps ne zna da li tu postoji ili ne postoji Lidl ! Nego je napisano da mape nisu azurirane !

Google maps ne koristi samo satelite za snimanje , vec i dronove , avione , automobile , te automobilske slike su tek zastarele itd .

Ko garantuje da je bilo sta Azurno na Google maps ? Niko !

Svaki korisnik moze da postavi svoju fotografiju neke lokacije ?! Pa kad hoces da vidis apoteku , nadjes lepo oglas gde covek prodaje svoj auto ? To sliku sam prijavio Googlu , ne znam da li je skinuta !

I to je sve ukupno kada se sve ovo sagleda Ozbiljna mapa ? Kojoj ces kao strani turista poveriti zivot , jel sta ako Gorska sluzba spasavanja ne stigne na vreme ?
[ bordzija @ 30.01.2020. 18:11 ] @
Zanimljivo je:

Juče sam išao na altinu i na google mapi nije ništa ucrtano, tu i tamo neka kućica, ništa ulice. Otišao, vratio se i onda seo da malo bolje pogledam, lepo bacio čovečuljka pored gde ima puta i prošetao kroz te neucrtane ulice.
Sve se lepo vidi. Ali ulice uopšte nisu ucrtane.