[ andre2000 @ 03.06.2013. 09:43 ] @
Imam problem koji me izluđuje, nakačim se vpnc-om vpn server ali nema saobraćaja. Distribucija je Linux Mint 14 64-bitni, i kroz vpnc-network-manager sam podesio vpnc konekciju. Konekcija se uspostavi uvek iz prve, ali nema saobraćaja. Sa iste mašine kroz windows radi konekcija preko cisco vpn klijenta i sve radi kako treba. Važan deo problema je da je sve radilo i u mintu dok nisam promenio internet provajdera, sa verat adsl-a sam prešao na targo telekom. Jedno vreme sam uspeo da saniram ovaj problem tako što sam koristio udp transport, ali poslednjih nekih mesec dana i jače neće ni tako više da mi prolazi saobraćaj. Gledao sam /var/log/syslog, nisam ništa video što bi mi ukazalo da ima neki problem. U podešavanjima vpn konekcije sam označio da se udaljena mreža koristi samo za resurse na njoj, kako bi mi za ostali saobraćaj komp koristio moju lokalnu mrežu.
Vpn je ipsec.
Ima li neko ideju šta bi moglo da pravi problem?
[ andre2000 @ 22.07.2013. 09:03 ] @
Korak napred: nedostaju rute. Imao sam vremena da se pozabavim ovim, i ispostavilo se da se uspostavljanjem vpn konekcije ne prave automatski rute koje se uredno prave u Win-u. U Win-u se pod dva različita klijenta dobro prave rute, samo vpnc neće. Da li neko zna kako da lepim rute na tun0 svaki put kad se konektujem?
[ andre2000 @ 26.09.2013. 10:37 ] @
I napokon rešenje: ja sam ga skrljao na prvom mestu. Sve sam deinstalirao, obrisao tragove da je ikad bio vpnc na mašini i iznova instalirao. Pažljivo sam uneo parametre za vpn konekciju, kucao svaku kobasicu od šifre, bez copy/paste brzalica, i sve radi kako treba. Znači, fast fingers no brain.