[ trodon @ 11.06.2013. 14:07 ] @
Postovani,

angazovan sam u firmi da resim problem otvaranja fajlova koji se u SQL serveru cuvaju u varbinary koloni. Prethodni softver koji je radio sa bazom je bez problema citao te bajtove, i otvarao ih u odgovarajucem programu (mahom su .doc fajlovi u pitanju). E sada, ja sam razvio web interfejs za ceo softver, i jedini preostali problem mi je cuvanje fajlova...

https://hotfile.com/dl/226441204/438414c/testFile.doc.html

U prilogu vam dostavljam fajl koji sam iscitao iz jednog rekorda, ali mi uvek, i za svaki fajl, prijavi gresku o korumpiranosti. Gledao sam svoj kod milion puta, pokusavao da ga otvorim i sa gzip streamom, misleci da su ga cuvali kompresovanog, ali nista od toga ne radi.

Ako iko uspe da nadje vremena i pogleda kako da se otvori prilozeni fajl, ja bih mu bio vecno zahvalan i kupio bih mu dosta piva da se covek (ili zena) lepo napije, jer je zasluzio/la :)

Unapred vam hvala, ljudi...
[ dejanet @ 11.06.2013. 15:54 ] @
Da li si probao da dump-ujes te varbinary podatke u file, koristeci konzolu ili SQL Server Management?

Na taj nacin ces iskljuciti eventualnu gresku u tvojoj aplikaciji.
[ Kicasd @ 11.09.2013. 14:25 ] @
Hoce ponekad da zeza reader iz baze. Ako si korstio upite za cupanje podataka iz baze. Uporedi duzine baytova.

Ako se dobro secam, mislim da kad cupas iz baze imas 27 ili 28 duzi byte. Skini taj visak da bude isti kao i kad ulazi u bazu. I resen problem.

Ili samo jednostavno promeni nacin cupanja podataka iz baze. Probaj za DataSetovima, oni ne prave probleme.