[ EmmaR @ 12.06.2013. 22:46 ] @
Ne prikazuje mi granice prozora aplikacija i prozora unutar aplikacija. Nema dugmadi (ikonica) za umanjenje/podešavanje veličine prozora, kao ni za zatvaranje prozora (x).
Uz to, kod nekih aplikacija onemogućeno je pomeranje manjih prozora.

U čemu je problem?
[ calexx @ 12.06.2013. 22:59 ] @
To se meni dešavalo sa jednim od prethodnih Mintova, sa početka gnome 3 ali i sa početka cinnamon varijante koju su oni smislili. Jedan od razloga što sam pobegao i od gnome 3 a naročito od cimeta. Da li je tako uvek ili ponekad? Koji Mint i da li je ažuriran?
[ EmmaR @ 12.06.2013. 23:49 ] @
Citat:
calexx: To se meni dešavalo sa jednim od prethodnih Mintova, sa početka gnome 3 ali i sa početka cinnamon varijante koju su oni smislili. Jedan od razloga što sam pobegao i od gnome 3 a naročito od cimeta. Da li je tako uvek ili ponekad? Koji Mint i da li je ažuriran?


Mint 11, nije ažuriran (jedino da radi nešto u pozadini, maximalno se trudim da poisključujem sve automatske procese); spor internet pa ako bih pustila ažuriranje ne bih ništa mogla da radim pored (jedna po jedna stranica / jedan po jedan zadatak; nije moguć multitasking na internetu).
Imam mogućnost prelaza na xfce i xubuntu, ali nekako mi se gnome više sviđa (valjda zato što više podseća na win).

Do sada nije bilo problema, a ovo zna baš da nervira. Ima li pomoći?

[Ovu poruku je menjao EmmaR dana 13.06.2013. u 01:00 GMT+1]
[ EmmaR @ 12.06.2013. 23:58 ] @
Citat:
EmmaR: Mint 11, nije ažuriran (jedino da radi nešto u pozadini, maximalno se trudim da poisključujem sve automatske procese); spor internet pa ako bih pustila ažuriranje ne bih ništa mogla da radim pored (jedna po jedna stranica / jedan po jedan zadatak; nije moguć multitasking na internetu).
Imam mogućnost prelaza na xcfe, ali nekako mi se gnome više sviđa (valjda zato što više podseća na win).

Do sada nije bilo problema, a ovo zna baš da nervira. Ima li pomoći?


Malo pre sam resetovala računar i sada je prikaz u redu.
[ calexx @ 12.06.2013. 23:58 ] @
Ne trošim dugo (ali ozbiljno) linux pa mi ni taj Mint 11 (iliti Ubuntu 11.04) nije baš poznat. Po onome što sam kapirao usput, iz verzije u verzije mi se sve više sviđa a pošto je to bajata verzija ... možda nešto i nije valjalo. Da li je bar komp noviji i koju grafičku ima?

Da li se to sada desilo ili se povremeno desi ili je često? Ako je samo sada i samo jednom ... probaj windows taktiku ... kad nešto ne valja, izađi pa uđi. :)
[ EmmaR @ 13.06.2013. 00:07 ] @
Citat:
calexx: Ne trošim dugo (ali ozbiljno) linux pa mi ni taj Mint 11 (iliti Ubuntu 11.04) nije baš poznat. Po onome što sam kapirao usput, iz verzije u verzije mi se sve više sviđa a pošto je to bajata verzija ... možda nešto i nije valjalo. Da li je bar komp noviji i koju grafičku ima?

Da li se to sada desilo ili se povremeno desi ili je često? Ako je samo sada i samo jednom ... probaj windows taktiku ... kad nešto ne valja, izađi pa uđi. :)


Do sada se nije dešavalo, prvi put večeras. Kao što napisah, u međuvremenu sam probala "win taktiku" i sada je OK.

Kompjuter je praistorijski: 1GB RAM, integrisana grafika koja nema dodatnu memoriju... Možda je bilo i do hw.
[ Sir_Oliver @ 13.06.2013. 23:37 ] @
Pucanje window manager-a je nešto sasvim uobičajeno za Cinnamon. Možda su malo poradili na stabilnosti u međuvremenu, ali pre 2 godine kada sam testirao Mint, ova pojava je bila feature, a ne bug. Ako možeš da ga update-uješ, učini to bez razmišljanja. Verovatno će biti bolje.
[ calexx @ 13.06.2013. 23:56 ] @
Nisam siguran da Mint 11 ima Cinnamon, verovatnije stari gnome a kod Minta je upgrade ne novu verziju pomalo komplikovano.
[ fade @ 15.06.2013. 21:20 ] @
Nije to boljka vezana samo za mint,
Ovo bi trebalo da resi taj problem:
killall gnome-panel

[ EmmaR @ 17.06.2013. 20:26 ] @
Hvala na odgovorima. Za sada je Mint poslušan (par puta startovan u međuvremenu i OK).
[ EmmaR @ 17.06.2013. 20:29 ] @
Hvala na odgovorima. Za sada je Mint poslušan (par puta startovan u međuvremenu i OK).