[ nexxx @ 18.06.2013. 12:53 ] @
elem uzeh dodatni stb uredjaj za drugu sobu (radnu) sa namerom da u pauzi ponekad i pogledam neki film.
i eto problema
uredjaji :

stb telekomov - manji (hdmi - hdmi, AV - SCART, spdif IZLAZI)
desktop sa tv karticom asus 7131 ili 7135 nisam siguran
monitor 23'' philips sa DVI, VGA, i 3,5mm audio ulazima...

kako najelegantnije povezati ovo?
nasao sam neki kabl koji je sa jedne strane hdmi a sa druge strane ima VGA i 3 cinca, medjutim nisam dobio ono sto sam zeleo...
de, pomagajte dok nisam sve ovo porazbijao u sitne komade...
hvala unappred
[ calexx @ 18.06.2013. 14:40 ] @
Poveži HDMI na DVI i to će da bude najbolja varijanta. Druga je da povežeš AV izlaz na ulaz TV kartice ali je to prilično gora varijanta.
[ nexxx @ 18.06.2013. 14:48 ] @
a gde je pecat?!

zaboravio si na audio... zaboravio sam da kazem da sam uspeo sa slikom, ali ton me muci... zato sam i pomenuo onaj kabl sa 3 cinca, za koji me dusa boli sto sam bacio pare :(
ali hvala na pokusaju, ako imas jos neku ideju, pisi...
[ calexx @ 18.06.2013. 19:08 ] @
Pa ti napiši detaljno šta bi želeo, možda onda neko i pomogne. Kombinacija HDMI na VGA nije najbolja i slika neće da bude baš neka. Zato sam i napisao da je najbolje da povežeš HDMI na DVI. Što se zvuka tiče, ne znam da li taj STB uopšte propušta zvuk kroz HDMI. Koje su boje činčevi na tom kablu? U svakom slučaju za zvuk možeš da iskoristiš onaj AV konektor uz neki adapter.
[ nexxx @ 18.06.2013. 19:31 ] @
pa bre ja samo da gledam, ako moze i da slusam iptv na kompjuteru, ili samo na monitoru ako moze... ovaj kabal je izgleda FAKE, probao sam na drugom uredjajju i drugom tv, da povezem , i nista se ne desava...

izgleda da cu morati da ubacim preko videa, pa na karticu iz videa kablom... ako neko ima neki drugi predlog, nek javi...

inace rekao sam da imam hdmi - dvi convertor ali hdmi "gura sliku i ton" dok dvi ne prima ton... bar tako procitah negde po internetu....
[ calexx @ 18.06.2013. 20:19 ] @
Kabl koji na jednom kraju ima HDMI a na drugom DVI i audio konektore? Ili da povežeš video HDMI na DVI a drugim kablom audio gde hoćeš.