[ vlada1970 @ 23.06.2013. 02:23 ] @
Pozdrav ljudi,

godinama me ovo zanima, pa prestanem da se interesujem i sad odlucih da vas pitam ako neko moze da mi objasni.

Znaci, sa kog god sajta ( 99,99% njih ), treba da skinem video koji je u flashu, embedovan, odradim sa lakocom sa firefoxom i downloadHelperom. Fantastican add-ons koji momentalno otkrije download link. To verovatno svi vi koji imate firefox koristite.

E sad mene zanima, posto sam nailazio ranije na par sajtova kojih se sad ne secam, gde kad se pusti video, downloadHelper ne ocitava nista, zanima me kako je to odradjeno?

Jedino cega sad mogu da se setim je share sajt adrive.com , na kom imam nalog i kod koga kad stavim da je neki video public ili nebitno kad se logujem pa svoj video ili fajl pocnem da skidam, koji nije share-ovan za javnost, downloadHelper ostane "nem".

To sam hteo da odradim ne bloggeru, pa razmisljam da li nesto treba da se promeni u html-u tamo, ili da se instalira neka skripta itd. Isto me i u globalu zanima kako se to odradjuje?

Jos mi je interesantnije sajt od pre par godina kod koga ni misem kad se predje preko bilo kog linka ne pokazuje nista u status baru. Kod skoro svih bar to radi, a taj neki maher je uradio da kad se stavi mis na bilo bilo sta na njegovom sajtu, samo se dobije u status baru glavni link sajta ( na primer ako je sajt google.com, samo to pokazuje u status baru preko kog god linka da se predje misem ).

Unapred zahvalan na objasnjenjima, Vlada

p.s. ako sam promasio podforum, slobodno prebacite gde mislite da treba, izivinjavam se unapred.