[ Slavisa.j @ 25.06.2013. 12:30 ] @
Pozz , moze li neko da mi preporuci neki tablet da kupim za nekih 150evra ?
[ valjan @ 25.06.2013. 13:51 ] @
Najpre odgovori na par pitanja, onda ćeš možda i sam znati odogovor.

1. Koji OS bi želeo da bude na njemu? Trenutno imaš izbor između Androida, iOS-a i Windowsa, s tim što u igru polako ulaze još po neki igrači...
2. Kolika ti treba veličina ekrana? Ako ćeš ga često nositi sa sobom, poželjno je da bude manjih dimenzija - 7" relativno lako staje u torbice, pa čak i džepove; 9.4" je format A4 papira, ako ćeš često čitati nešto sa njega ovo ti je idealan format za to; za multimedijalne sadržaje logično važi - što veće, to bolje
3. Da li ti je dovoljan samo Wi-Fi, ili ti je neophodno da ima podršku i za Bluetooth, 3G/4G, SIM kartice i sl. U nekim slučajevima možeš dodatno proširiti funkcionalnost upotrebom odgovarajućih priključaka...
4. Da li ti je neophodan GPS, odnosno da li planiraš da ga koristiš kao navigacioni uređaj.
5. Da li ćeš na njemu igrati zahtevnije igrice, puštati filmove u HD formatu i sl. (ovo je bitno zbog raspoloživih resursa)

Ako kupuješ tablet samo zato što ga ima komšija/rođak/drugar/bilo_ko onda uđi u prvu prodavnicu, odaberi bilo šta za ispod 150€ i rešio si problem. Ako znaš tačno za šta ti treba, i znaš odgovore na većinu gornjih pitanja, onda ćeš verovatno imati i uži izbor, i onda ti i mi možemo lakše pomoći da se odlučiš...
[ Slavisa.j @ 25.06.2013. 22:20 ] @
1. Po mogucnosti Android OS
2. Velicina ekrana 7" nista vece.
3. Wi-Fi , Bluetooth , 2G/3G/4G , moze da podrzava i SIM karticu
4. GPS mi je nepotreban , ali bi dobro dosao svakako.
5. Naravno da bih igrao neke igre, pustao filmove itd.
[ srdjan milic @ 01.04.2014. 09:17 ] @
I sam imam slicnu nedoumicu...

Jesi li pronasao nesto....
Da li je 10" ipak previse za ekran. Meni izgleda sasvim udobro, za citanje a narocito gledanej filmova.

Srdjan
[ valjan @ 01.04.2014. 14:16 ] @
Tu moraš balansirati prema sopstvenim potrebama - ako ti je bitno da bude što prenosniji, onda što manja dijagonala to bolje. Ako ćeš čitati sa njega, treba imati u vidu da je A5 papir otprilike oko 10" po dijagonali (naravno, odnos stranica na hartiji i na ekranu nije isti, pa i to treba imati u vidu prilikom poređenja), pa sve sitnije od toga zahteva ili naprezanje očiju ili češće skrolovanje. Za gledanje filmova takođe važi da što je ekran veći, to se oči manje naprežu jer se lakše razaznaju detalji. Što se igrica tiče, tu sad zavisi šta se igra, meni je recimo 10" suviše veliko za igre koje zahtevaju stalno svajpovanje prstom po ekranu, jednostavno ne možeš ga lako držati jednom rukom dok drugom svajpuješ - mada to je možda stvar navike. Dakle, treba dobro proceniti šta će se koliko dugo raditi na tabletu, pa shodno tome odabrati veličinu ekrana...