[ zeleni @ 13.03.2004. 22:26 ] @
Zanima me da li neko zna malo vise o pomenutoj stvari i jos bolje, da li imate neki tutorial ili nesto odakle bih mogao da ucim o ovome? Softver imam...:)
[ zeleni @ 13.03.2004. 22:45 ] @
I dalje vazi ovo pitanje, ali Internet je cudo!

http://technet.damgaard.com/usered/Axapta30/Axapta30.htm
[ totovic @ 04.05.2006. 12:59 ] @
Navision Axapta ne postoji. I jedan i drugi su posebne aplikacije i delovi su Microsoft Dynamics-a (nekada MBS). A tu su još i Great Plan i Solomon.
Koriste se zasebno u zavisnosti od potreba, ukoliko više želite da obratite pažnju na finansijsko poslovanje firme, preporuka je Navision, a Axapta je jedna od boljih varijanti za vođenje procesne proizvodnje.
[ m.petrovic @ 04.05.2006. 22:54 ] @


Samo još malo da pojasnim; MS Dynamics se sastoji od 5 proizvoda, od kojih 4 spadaju u ERP rešenja (AX, NAV, GP, SL), dok je peti Microsoft Dynamics CRM (od Customer Relationship Management).
[ rlj77 @ 24.05.2006. 18:45 ] @
Radio sam 16. meseci kao Axapta Developer, i ako imas konkretna pitanja ili mozda neku ideju tipa zajednicki projekat izvoli mail: [email protected]
[ totovic @ 08.08.2006. 18:22 ] @
Citat:
Radio sam 16. meseci kao Axapta Developer...


Ako nije tajna, na kojim si projektima radio sa Axaptom?
[ rlj77 @ 08.08.2006. 22:34 ] @
Radio sam u firmi koja je krajnji korisnik Axapta-e. Pomenucu samo neke
vaznije poslove kao sto su: prosirenje modula Project(povezivanje projekata
sa proizvodnim uredjajima i njihovim sastavnicama tj. Omguceno je pracenje i
planiranje odrzavanje istih, imlementacija modula za ljudske resurse i plate
inace taj modul je posebno nabavljen od neke partnerske firme iz Estonije,
modul za vodjenje Alata i sitnog inventara, Evidetiranje ugovora i pracenje
realizacije istih, migracija podataka itd.)



--
No virus found in this outgoing message.
Checked by AVG Free Edition.
Version: 7.1.394 / Virus Database: 268.10.7/410 - Release Date: 05.08.2006
[ hunted by a freak @ 21.08.2006. 17:38 ] @
Citat:
totovic: Navision Axapta ne postoji. I jedan i drugi su posebne aplikacije i delovi su Microsoft Dynamics-a (nekada MBS). A tu su još i Great Plan i Solomon.
Koriste se zasebno u zavisnosti od potreba, ukoliko više želite da obratite pažnju na finansijsko poslovanje firme, preporuka je Navision, a Axapta je jedna od boljih varijanti za vođenje procesne proizvodnje.

Tačnije, VIŠE ne postoji. Axapta je originalno proizvod Damgaarda koju je kupio Navision i nastavio da razvija proizvod pod imenom Navision Axapta.

...sve do prije 3-4 godine.
[ totovic @ 21.08.2006. 19:18 ] @
Izvinjavam se na polutačnoj informaciji.

Axaptu su prvobitno stvorila braća Erik i Preben Damgaard u Kopenhagenu u Danskoj, 1983.godine i bila je napisana u Javi.
1996.godine, IBM je doveo Axaptu na američko tržište, mada sam IBM nikada nije dovoljno obraćao pažnju na ovaj softver, tako da je saradnja prekinuta 2000.godine.
2001.godine, Axapta se spaja sa Navisionom i tada menja ime iz Damgaard Axapta u Navision Axapta, a Navision Financials u Navision Financials.
2002.godine Microsoft kupuje Navision Axaptu i Navision Attain.
Microsoft im prvobitno menja imena u MBS Axapta i MBS Navision, a zatim u MS Dynamics AX i MS Dynamics NAV.
Aktuelna verzija Axapte je 3, a trenutno se može naći i beta verzije 4.

Nadam se da sam sa ovim kratkim pregledom pojasnio zabuno koju sam stvorio.
[ rlj77 @ 21.08.2006. 19:25 ] @
Ne bih pridavo znacaj imenu i ostalim marketinskim detaljima, bitno je to da
je Axapta nastavila da zivi kao Microsoft Dynamics AX i npr. Ako vam se ne
svidjaju pojedini moduli mozete sami da ih nadogradite ili kupite od
partnera.

--
No virus found in this outgoing message.
Checked by AVG Free Edition.
Version: 7.1.405 / Virus Database: 268.11.4/424 - Release Date: 21.08.2006
[ hunted by a freak @ 23.08.2006. 11:14 ] @
Citat:
totovic: Izvinjavam se na polutačnoj informaciji.

Axaptu su prvobitno stvorila braća Erik i Preben Damgaard u Kopenhagenu u Danskoj, 1983.godine i bila je napisana u Javi.
1996.godine, IBM je doveo Axaptu na američko tržište, mada sam IBM nikada nije dovoljno obraćao pažnju na ovaj softver, tako da je saradnja prekinuta 2000.godine.
2001.godine, Axapta se spaja sa Navisionom i tada menja ime iz Damgaard Axapta u Navision Axapta, a Navision Financials u Navision Financials.
2002.godine Microsoft kupuje Navision Axaptu i Navision Attain.
Microsoft im prvobitno menja imena u MBS Axapta i MBS Navision, a zatim u MS Dynamics AX i MS Dynamics NAV.
Aktuelna verzija Axapte je 3, a trenutno se može naći i beta verzije 4.

Nadam se da sam sa ovim kratkim pregledom pojasnio zabuno koju sam stvorio.


to je već bolje :)
[ totovic @ 23.08.2006. 21:30 ] @
Microsoft Dynamics AX 4.0 je već puštena u opticaj za teritorije Severne Amerike i Kanade. Lokalizovane verzije za ostale regione će biti spremne krajem 2006. i početkom 2007.godine.
Na prvi pogled se primećuje najveća promena to što sada ima interfejs kao Microsoft Outlook, odnosno kao Navision 4.0. Tu su pored ovoga i velike promene u samom sistemu.
Ukoliko nekog interesuje nešto više neka pogleda na http://www.microsoft.com/dynamics/ax/product/overview.mspx
[ Boroje56 @ 05.10.2006. 10:32 ] @
Za sada samo pozdrav, nadam se da ćemo se još direktno čuti na ovu temu.
Boroje.