[ gospodjica.micka @ 27.06.2013. 12:52 ] @
Napravila sam aplikaciju u C# za windows ce 5.0 platformu.
Aplikacija se kaci bez problema na bazu koja je na mom racunaru, cita iz baze, upisuje sve je ok. Promenila sam i naziv baze i opet se kaci.
Medjutim kad promenim server, instancu, usera i password sa kojim se inace u SQL Menagment studiu logujem bez ikakvih problema, u VS 2008 dobijem SQLException da taj user ne postoji.

Neka ideja? Ma bilo sta...
[ dusans @ 27.06.2013. 13:03 ] @
Napiši ovde connection string.
Da li si probala sa drugog kompjutera da se loguješ na ciljani server preko SQL Mgmt Studia ili VS-a?
Da li tako možeš da pristupiš samo serveru, ili si proverila da li možeš da pristupiš i bazi, npr da izlistaš podatke?
[ gospodjica.micka @ 27.06.2013. 13:12 ] @
Naravno. Sa ostalih racunara takodje prolazi. Zanimljivo je da ovaj username i pass koriste i druge aplikacije za citanje i upis podataka.

"Data Source= NekiServer\\\\NekaInsanca,1433;Initial Catalog=Baza;uid=kasa;pwd=kasa;"
[ dusans @ 27.06.2013. 13:20 ] @
Definitivno visak backslasheva, treba da bude:

Data Source= NekiServer\\NekaInsanca,1433;Initial Catalog=Baza;uid=kasa;pwd=kasa;
ili
Data Source= NekiServer\NekaInsanca,1433;Initial Catalog=Baza;uid=kasa;pwd=kasa;

Edit: Proveri za svaki slucaj i ovaj 1 space izmedju = i NekiServer...
[ gospodjica.micka @ 27.06.2013. 14:09 ] @
Sa toliko backslasheva kaci se na moj server, kod je C#.
[ dusans @ 27.06.2013. 14:18 ] @
Oduvek je bilo adresa\instanca, ne znam odakle ti 2 il 4 backslasha niti zasto to radi kod tebe kad targetujes lokalni server.
[ gospodjica.micka @ 05.07.2013. 10:24 ] @
Prica sa connection stringom nije ni bila problem, vec je izgleda problem sa samom platformom.

Kolege,

Da li je neko od vas imao problem sa konekcijom Windows CE 5.0 platforme i konekcije na SQL Server 2008 r2?
Ova ista aplikacija je radila bez problema na SQL Serveru 2005, bazu smo prebacili na 2008 i od tad ne prolazi. Da li je moguce da ovako stara platforma nema podrsku za SQL Server 2008?
[ insider982 @ 18.07.2013. 13:02 ] @
Moguće je da nema podršku. Ne bi to bilo ništa novo kada je Microsoft u pitanju.
Koji Sql server koristiš ? Express varijantu ili neku bolju varijantu ?

[Ovu poruku je menjao insider982 dana 18.07.2013. u 20:54 GMT+1]
[ gospodjica.micka @ 06.08.2013. 11:56 ] @
U pitanju je Microsoft SQL Server Express Edition with Advanced Services, bas ovako pise u samom Menagment Studiu.
Cudno je to sto se na moju masinu kaci bez problema. Ovde nikako ne prolazi.
[ mish_ns @ 06.08.2013. 12:13 ] @
Pozdrav.
Nadam se daće ti ovo pomoći...
Imaš i connection string za CE

http://www.connectionstrings.com/sql-server/
[ gospodjica.micka @ 06.08.2013. 13:48 ] @
Hvala, gledala sam ovo vec.
Meni prolazi sa obicnim Connection stringom na mojoj masini. I kad instaliram aplikaciju na uredjaj radi bez problema, medjutim kad promenim Connection string na server na kom mi je prava baza ne prolazi konekcija. Znaci otvori mi formu, koja je prazna jer konekcija nije prosla (inace bi trebala da bude popunjena inicijalnim podacima). Kao da postoji problem u komunikaciji izmedju samog uredjaja i servera. Da li neko imao slican problem? Bilo kakva ideja bi mi koristila.
[ Dusan Kondic @ 06.08.2013. 14:44 ] @
Ako pristupaš pomoću SSMS a ne možeš pomoću svoje aplikacije, pada mi na pamet da te možda odbija anti-virus. Proveri.
[ pl4stik @ 07.08.2013. 13:37 ] @
Ako sam dobro razumeo ti hoces da se konektujes sa Win Mobile CE 5.0, jel da? U tom slucaju ni slucajno nije moglo da radi ni sa 2005 konekcioni string koji si navela gore. Znaci prvo sredi conn string i dozvoli remote pristup SQL Serveru jer je po defaultu disabled. Sve u svemu po meni mnogo ti je pametnije da exposujes web servise sa nekog web servera i da ih koristis u svojim remote aplikacijma nego da omogucavas udaljeni pristup SQL Serveru.