[ boki99 @ 02.07.2013. 08:34 ] @
Zivim u zgradi koja ima obicni interfon pomocu kojeg otvaramo vrata. Postoji li uredjaj koji ce mi omogućiti da umesto slusalice pored ulaznih vrata koristim bezicni telefon? Kako se zove taj uredjaj i gde ima da se kupi?
[ Zlatni_bg @ 02.07.2013. 20:20 ] @
Pa recimo bezicni interfon?
[ boki99 @ 02.07.2013. 22:52 ] @
Citat:
Zlatni_bg: Pa recimo bezicni interfon?


Hoću telefon da mi zvoni a ne interfon.
[ Zlatni_bg @ 03.07.2013. 00:18 ] @
E pa to jos nisam video... Mislim da ti za to treba neki vid telefonske centrale, ili da spojis 2 slusalice na jednu bazu i nabudzis tu dole slusalicu koja treba da bude interfon, ako ti dozvole to ljudi iz zgrade...
[ shadow88 @ 03.07.2013. 06:35 ] @
rekao bih da je ovo malo teze izvodljivo, mada nije nemoguce ali skoro da nema smisla . bolje izmesti interfonsku slusalicu gde ti najvise odgovara, ili postavi jos jednu izmestenu

mogao bi se napraviti primopredajnik koji bi se kacio na slusalicu interfona a sa druge strane da imas kao PMR , a sto se tice implementacije samog interfonskog sistema na fiksni to ces dosta tesko izvesti , mozda postoje neke telefonske centrale koje podrzavaju povezivanje sa interfonskim sistemom ali najverovatnije odredjenim tipovima, ili je ceo sistem sa sve interfonom i fiksnim i centralom
[ SStudio @ 03.07.2013. 08:27 ] @
Kod nas mogu da se kupe bezični interfon/telefoni ima funkcije interfona i bežičnog telefona cena je oko 120e.
Samo ćeš morati da se kosultuješ sa firmom koja je radila interfon u tvojoj zgradi, smeš li i kako da priključiš uređaj na postojeći sistem, ili jednostavno pozoveš ih, platiš i oni ti priključe.
[ boki99 @ 04.07.2013. 13:26 ] @
Citat:
SStudio: Kod nas mogu da se kupe bezični interfon/telefoni ima funkcije interfona i bežičnog telefona cena je oko 120e.
Samo ćeš morati da se kosultuješ sa firmom koja je radila interfon u tvojoj zgradi, smeš li i kako da priključiš uređaj na postojeći sistem, ili jednostavno pozoveš ih, platiš i oni ti priključe.


Vieo sam da postoje da se kupe ali ne znam dali mogu da se nabudze na vec postojeci system ili mora sve novo. Mislio sam da neko ovde zna odgovor, pa da odradim sam. Moracu da zovem prodavca ipak.
[ SStudio @ 06.07.2013. 01:09 ] @
To "smeš" sam ti napisao samo zato što je u pitanju njihova instalacija, znaju raspored vodova i ostalo, pa da im ne bi češrkao po sistemu.
Inače sigurno može da se doda, samo je pitanje dobre volje tih instalatera.
[ boki99 @ 07.07.2013. 18:26 ] @
Odustao sam od telefona jer mi je skupo, odnosno ne isplati se.

Ima li nacina da izmestim samo slusalicu u dnevnu sobu ali bežično? Ne razvlaci mi se 30 metara zice po kući.

Interfon slusalica je videx 3131 najobicnija sa dve zice.
[ lun79 @ 21.03.2018. 23:08 ] @
Da li je ovo opcija?

http://teh-tel.com/audio-interfoni-interfonski-kompleti.php