[ colmax @ 05.07.2013. 06:34 ] @
Mozda ovo i nije dobar naziv za temu ali ja ne znam kako da je drugacije nazovem....

Prvo uvod pa onda mali zaplet...(:

Pre dvadesetak godina sam svirao gitaru u bendu i onda je doslo neko drugo vreme nije se imalo vremena za to....
sada pomalo sviruckam ponovo i trebam nesto sto bi licilo na aranzer ali da to radi na komp...
da mogu da napravim neku ritam sekciju tako bi mi bilo lakse svirati...
Ja zivim u Canadi i dobar deo godine provedem na severu canade gde su mi najcesci gosti medvedi vukovi i indijanci....

ne trazim nista profi to mi treba za Canadske duge zimske noci da malo ubijem vreme...

Imam od potrebnog

Nekoliko gitara
Dva pojacala
16 kanalnu mixetu pasivnu
Midi klavijaturu
Laptop
Zoom ZFX

I jos neke sitnice

PITANJE

Sta mi od programa treba da mogu udaditi ritam sekciju


Hvala
[ Kovacevic Vladimir @ 05.07.2013. 10:09 ] @
Citat:
colmax
da mogu da napravim neku ritam sekciju tako bi mi bilo lakse svirati...

...Sta mi od programa treba da mogu udaditi ritam sekciju?


A što da Ti praviš ritam?
Uvek možeš u ritam sekciji modifikovati ritam, izbor udaraljki (i još mali million radnji) na gotovim ritmovima u arranger-u.
Možeš selektovati i samo Drum sekciju, ali imaš gotov Style sa kompletnom pratnjom (Trio, quartet, quintet etc.) odnosno pratnju sa više instrumenata: Drum, Bass, piano, guitar, Brass ili String sekcija...).

https://www.google.rs/search?c...ac.1.15.firefox-hp.e5sfgI4-Nyc

Ima tih arrangera "na kilo".

Pozdrav
[ colmax @ 06.07.2013. 06:21 ] @
Sada kada citam moje pitanje i ja vidim da nisam bas dobro napisao :)

Kao sto sam rekao ja sam svirao pre dvadesetak godina i sada ponovo pocinjem da svirucokam za svoju dusu...
Od tada do sad se promenulo dosta toga sa ovom tehnikom....

Iskren da budem ja tacn ne znam sta sve moze aranzer da radi...
Cuo sam od nekih ljudi da treba da nabavim aranzer i to je sve....


Ovako da malo budem precizniji sada sta meni u stvari treba...


Ja sviram gitaru i hteo bih da imam u pozadini Bubanj, Bas gitaru i eventualno klavijaturu...

Primer.

Hocu da sviram Dolazim za 5 minuta Generacija 5

Ja cu da sviram gitaru a da imam pratnju Bubanj, Bas gitaru i eventualno klavijaturu sa tog aranzera ili vec kako se zove....



[ Kovacevic Vladimir @ 06.07.2013. 10:02 ] @
Tebi, ustvari treba pratnja malog Band-a, a još preciznija varijanta se dobija na 2 načina:

1. Da kupiš jedan polovni Arranger (Yamaha, Korg, Roland...), koji ima u sebi klasične ritmove sa sve orkestarskom (accompatiment) pratnjom i ugrađen Floppy disk player. Floppy disk možeš "napuniti" sa MIDI file-ovima odabranih i download-ovanih numera sa Net-a.
Oni stariji modeli su već na ceni od 100 $.

2. Da potražiš na Net-u MIDI file-ove, po naslovima, koji Te interesuju i "pustiš" ih preko nekog svog Playera sa kompa...
i sviraš gitaru uz taj MIDI file.
Još imaš i prednost, da na Playeru kompa usporavaš tempo, dok se ne uvežbaš u zajedničko sviranje.

Pozdrav

P.S.
http://www.directlinksearch.co...neracija-5-dolazim-za-5-minuta



[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 07.07.2013. u 05:55 GMT+1]
[ Sceka @ 08.07.2013. 00:22 ] @
Ima i jos...

3. Da procitas malo vise unazad tema, ima o tome dosta vec napisano... :)


Pozdrav!
[ colmax @ 08.07.2013. 02:47 ] @
Ja sam pokusavao da nadjem jos tema ali mi nije islo od ruke...
Ako mozes da mi daeki link


Hvala
[ colmax @ 08.07.2013. 02:58 ] @
(Kovacevic Vladimir)

Hvala, puno si mi pomogao.

Ja imam dosta Midi file samo ne svidja mi se zvuk koji dobijam sa mog playera (vanBasco's Player)

Ako imam karaoke file onda je dobar zvuk ali samo midi mi se ne svidja

Ne znam zasto je to tako...

Dali ima neki program koji daje realisticniji zvuk midi fajlovima....
[ Kovacevic Vladimir @ 08.07.2013. 05:27 ] @
Preporučujem AIMP 3 Music Player
http://www.aimp2.us/aimp3-download.php

Ima i podešavanje na hrvatski jezik.

Pozdrav
[ Sceka @ 08.07.2013. 21:23 ] @
Citat:
colmax: Ja sam pokusavao da nadjem jos tema ali mi nije islo od ruke...
Ako mozes da mi daeki link


Hvala

Obzirom da sviras gitaru i po malo bi programirao (tako sam zakljucio iz tvojih postova) procitaj ovu temu, mozda nadjes nesto korisno - http://www.elitesecurity.org/t...oji-program-za-amatere-hobiste

Mnogo toga je napisano i opisano u toj temi pa ako nesto bude koristilo... :)


Pozdrav!
[ Kovacevic Vladimir @ 09.07.2013. 06:31 ] @
Citat:
Sceka: Obzirom da sviras gitaru i po malo bi programirao (tako sam zakljucio iz tvojih postova)


Nisam tako nešto zaključio.

Pre će biti potreba, da spoji u jednu upotrebljivu celinu ono što ima od opreme:

Citat:
colmax:
Imam od potrebnog

Nekoliko gitara
Dva pojacala
16 kanalnu mixetu pasivnu
Midi klavijaturu
Laptop
Zoom ZFX

I jos neke sitnice


pa da svirka sretno "krene" u dugim canadskim noćima!
Citat:
Hocu da sviram Dolazim za 5 minuta Generacija 5

Ja cu da sviram gitaru a da imam pratnju Bubanj, Bas gitaru i eventualno klavijaturu sa tog aranzera ili vec kako se zove....


Pozdrav
[ Sceka @ 09.07.2013. 11:50 ] @
Tako je. Onaj ko ima gitaru i sve to od opreme sigurno ce bolje da se "zabavi" u dugim kanadskim nocima sa Cubase-om pomocu koga moze da "pusti" svaki midi fajl koji ga zanima i koji nadje na Net-u ali moze i da nesto sam isprogramira. Obzirom da ima i gitaru i klavijaturu (midi ali ipak klavijatura!) podrazumevano je da vlada harmonijom i ritmikom. Cak i ako je nivo znanja na niskom nivou dovoljno je da mu bude zanimljivije i korisnije nesto ozbiljnije od "Karaoke" varijante programa. Da nije tako ne bi ni trazio savet koji trazi jer mu inace nista ni ne treba. Dovoljno je da u samom Windows-u pusti bilo sta, a moze i midi fajl kao i wav i mp3... :)


Pozdrav!
[ colmax @ 10.07.2013. 03:27 ] @
Ma necemo da se sad jos i podjemo svadjati :))))

U principu ja nisam razmisljao da nesto posebno programiram ili tako nesto slicno...

Ja sada imam ChordPulse

http://www.chordpulse.com/


Hteo sam nesto tako ali da imam mogucnost da uvucem i midi file.

i da onda moze da se malo sredi aranzman ne puno ali da ima male mogucnosti korekcije tog midi ...

Ja se zahvaljujem obojici sto pokusavate da mi pomognete...

[ Kovacevic Vladimir @ 10.07.2013. 05:04 ] @
Simpatična spravica!

Isprobaću ga, pa ću javiti rezultate, ako budu od neke pomoći, vezane za Tvoje pitanje

Ali...ako ima mogućnosti MIDI Exporta, onda taj produkt možeš "uvesti" u Cubase ili neki jednostavniji program i poigrati se sa snimljenim materijalom.

Pozdrav
[ Sceka @ 10.07.2013. 13:09 ] @
Citat:
colmax: Ma necemo da se sad jos i podjemo svadjati :))))

U principu ja nisam razmisljao da nesto posebno programiram ili tako nesto slicno...

...

:) Ma nema svadje nikada. To sto se ja i Vlada "nadmudrujemo" svati kao internu varijantu sale!:)

Ako nisi razmisljao - pocni da razmisljas. Meni je uvek krivo kad neko nesto svira i ne zanima ga programiranje, odnosno, komponovanje. Za muzicara nema veceg izazova od komponovanja. Sve moze da se "skine", navezba, postigne brzina, virtuoznost izvodjenja, treba vremena ali sve moze. Medutim, ne teziti stvaranju pesme/kompozicije je velika steta/gubitak za svakog "ko se lati instrumenta". Pa u svetlu toga i moje vecito insistiranje da se preskoci prag "sviruckanja poznatih pesama". :)


Pozdrav!

EDIT
Sad sam probao, radi midi "export". Jednostavno se upotrebljava, bar za par minuta koliko sam probao. Vladimir ce da se malo vise poigra i da javi...

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 10.07.2013. u 14:23 GMT+1]