[ Anaksimen @ 12.07.2013. 08:45 ] @
Pozdrav, imam lap top Toshiba Satellite L750-1MX.

Zvuk radi jedno vrijeme i onda prestane, i nece sve do restarta, tj pustim pjesmu na youtube, cuje se nekih 15ak 20 sec, ponekad i duze, i odjednom prestane. Pokusavao sam sa reinstalacijom drivera,ali opet isto.
Da li je neko imao slican problem, ili moze da mi pomogne.
Unaprijed hvala
[ kunc @ 12.07.2013. 09:15 ] @
Citat:
Anaksimen: Pozdrav, imam lap top Toshiba Satellite L750-1MX.

Zvuk radi jedno vrijeme i onda prestane, i nece sve do restarta, tj pustim pjesmu na youtube, cuje se nekih 15ak 20 sec, ponekad i duze, i odjednom prestane. Pokusavao sam sa reinstalacijom drivera,ali opet isto.
Da li je neko imao slican problem, ili moze da mi pomogne.
Unaprijed hvala



ako si probavao reinstalaciju drivera kako kazes, onda je hadrverski kvar.

mozda se odlemio ulaz sa ploce, prilikom "grubog" ubadanja slušalica ili zvučnika

ako je ovaj problem , servis je jedino rješenje!

moj savjet ti je da kupis usb zvučnu karticu, cirka 5-6 evra..ubodi u usb i problem rijesen
[ Anaksimen @ 12.07.2013. 09:19 ] @
E u tome i jeste problem, u lap top slusalice nisu usle 10 puta :D, zvuk nece na zvucnike, ali slusalice rade normalno :D, zbog toga mi nije jasno sta moze biti... :D
[ kunc @ 12.07.2013. 11:24 ] @
Citat:
Anaksimen: E u tome i jeste problem, u lap top slusalice nisu usle 10 puta , zvuk nece na zvucnike, ali slusalice rade normalno , zbog toga mi nije jasno sta moze biti...



po nekoj logici, ako rade slusalice moraju raditi i zvucnici

posudi od drugara zvucnike pa probaj, mora da radi
[ Miroslav Cvejić @ 12.07.2013. 19:03 ] @
Možda je mislio na integrisane zvučnike u laptopu koji po nekoj logici ne moraju da rade ako radi izlaz za eksterne zvučnike ili slušalice. :)
[ hervlaja @ 18.09.2013. 23:56 ] @
Pozdrav,

Imam isti problem kao ti Anaksimen. Moj laptop je isto Toshiba Satellite L750 samo 1PT.
Posle nekoliko sekundi isključe se zvučnici i ponaša se kao da su priključene slušalice.
Takodje sam instalirao drajvere i ponovo operativni sistem ali nije pomoglo. Kvar je hardverski.
Onda sam ga reklamirao, jer je još uvek pod garancijom i poslao u firmu koja je ovlašćeni
servis za Toshibu gde su me posle dijagnostike obavestili da je u pitanju matična ploča i da mora da se zameni.
Čekao sam četiri nedelje da im stigne poručena matična ploča i da je zamene.

Danas su mi vratili laptop i nisam mogao da verujem. Na moje veliko razočarenje isti problem kao kad sam ga poslao
za Beograd. Zvuk se sam od sebe gasi. Vratili su mi neispravan laptop.
Ponovo ću da reklamiram i ne znam sta će dalje biti.

Interesuje me jesi li ti Anaksimen rešio problem sa tvojim laptopom?
[ Anaksimen @ 12.10.2013. 14:34 ] @
Hervlaja, dugo sam se kanio da formatiram lap-top, jer od prije nekoliko kako stavih win7 64, od tada mi i citac poceo da baguje :D
Iz cg sam, a lap-top sam uzeo u bg-u, tako da mi je isto malo nezgodno da ga nosim na reklamaciju, mada cu morati, cd i nije toliki problem, ali posle formata, sa zvukom isto,
opet cas radi cas ne radi, kako mu volja :D a s'obzirom da si mi rekao da si ti nosio i da nisu nista uradili, mislim da cu nastavti ovako da se "mucim" jer, zvuk na lap-topu mi i nije toliko potreban :D mada ko zna, mozda se i odlucim da ga ponesem, imam garanciju jos do marta :D
[ Seyokiller @ 22.10.2013. 16:47 ] @
Da se ne bi mučili preporučujem sledeće:

http://www.ebay.com/bhp/usb-sound-card-windows-7

Pozdrav
[ Anaksimen @ 07.11.2013. 11:48 ] @
Seyokiller

Ok je to, rade meni izlazi :D samo je problem sa zvucnicima :D
Ma nesto i ne pridajem previse vaznosti, moze se bez zvuka, kad nesto treba da se cuje tu su slusalice i to je to :D
[ dukanizi @ 30.11.2013. 10:34 ] @
Da ne otvaram novu temu postavicu pitanje ovde.
Na poslu koristim laptop hp 630. Kada pustim pesmu preko njegovih zvucnika sve je u redu. Kada ga povezem sa mikserom zvuk je losijeg kvaliteta nego sto bi trebao da bude, ali najveci problem je sto se vokal skoro uopste ne cuje u odnosu na muziku. Probao sam na dva razlicita miksera, menjao sam kablove i uvek isto. Verovatno je izlaz u pitanju, ali mozda imate neku drugu ideju. Pre mesec dana je radio sasvim dobro, a onda mi je kolega prijavio gresku. Na kraju sam i reinstalirao win 7 ultimat, ali problem je i dalje prisutan.
[ dukanizi @ 01.12.2013. 12:28 ] @
Niko nista, znaci pravac servis.
[ Binary Mind @ 01.12.2013. 18:42 ] @
Kakav mikser? Misliš na DJ miksetu ili neku studijsku? Teško da će taj Realtek da zadovolji ako je u pitanju DJ miksovanje ili muzička produkcija. Za tu svrhu se kupuju ozbiljnije audio kartice od integrisanih.
[ dukanizi @ 02.12.2013. 10:18 ] @
U pitanju je yamaha.
[att_img]

Imamo dva ista laptopa, drugi radi bez problema. I ovaj je normalno radio i samo se odjednom zvuk sjebao.
[ dukanizi @ 02.12.2013. 17:44 ] @
Sada sam probao obicne zvucnike za komp i opet isto. Zvuk ide normalno, a vokal se skoro uopste ne cuje. Totalna misterija.
Zar bas niko nije imao slican problem???
[ Binary Mind @ 04.12.2013. 09:13 ] @
Možda je nešto vezano za Realtek podešavanja na tom laptopu. Za početak možda da se resetuju podešavanja na istom. Za resetovanje podešavanja u Realtek-ovom control panelu treba izabrati "Speakers" karticu i resetovati specijalne efekte i ekvilajzer ako kod ovih stavki izabran neki preset...
[ dukanizi @ 04.12.2013. 18:18 ] @
Nisu podesavanja u Realteku u pitanju. To sam prvo proverio. Najvise me muci to sto na njegovim zvucnicima sve radi normalno, a cim ga prikljucim na spoljne, zvuk ode u majcinu. Stvarno nemam ideju, izgleda da kvar nije softverski. Moram nositi u servis, sta cu. U svakom slucaju hvala na pomoci.
[ Binary Mind @ 04.12.2013. 21:14 ] @
Moguće da je hardverski kvar, ali na osnovu tvojih objašnjenja nije baš najjasnije šta bi moglo da bude.
[ todorpn @ 14.11.2015. 01:40 ] @
http://forums.toshiba.com/t5/A...dware-fix-required/td-p/625359