[ shashavi @ 15.07.2013. 12:03 ] @
Koristio sam do skoro windows 7, ali sam presao na linux mint (dual boot). Sada koristim windows retko, ali mi ipak treba. Da ne bih morao da restartujem masinu za svaku sitnicu, mislio sam da postojecu instalaciju win7 prebacim na virtuelnu masinu pod linuxom. Procitao sam http://virtualbox.org/wiki/Migrate_Windows , ali je dato samo objasnjenje za win XP. Da li je neko probao sa win 7 i kakva su iskustva? Da li je uopste moguce ovo uraditi, ili da odmah krenem sa blanko instalacijom win 7. Bas bi mi znacilo da postojeci sistem prebacim na VM. Unapred hvala
[ madcama @ 15.07.2013. 12:31 ] @
Probaj sa Disk2vhd da napraviš image sistemske particije gde ti je Windows 7. Posle tu particiju prebaci u Virtualbox.
Ovo što ti predlažem radi. Nekoliko puta sam koristio ovaj metod (3-4) i do sada ja radilo.

Mada, možda je bolje da instaliraš gostujuću mašinu iznova čisto ako na originalnoj particiji pod windowsom imaš kojekakvih instalacija koje ni sam ne znaš zašto ti zauzimaju prostor na hard disku.
[ bachi @ 15.07.2013. 12:35 ] @
Ako ništa drugo, uvek možeš sa Acronisom i opcijom universal system restore.
[ boyan3001 @ 15.07.2013. 15:47 ] @
VMWare Player moze da bootuje sistem sa postojece particije na hostu (tj. Windows verzija moze sigurno, ne znam za Linux, ali pretpostavljam da moze), pa eto probaj sa njim.
[ Zvezdan @ 15.07.2013. 17:51 ] @
VmWare Converter se koristi da se fizička mašina prebaci u virtuelnu.
VmWare Player da se koristi virtuelna mašina.
Oba programa su besplatna.
Za virtualbox ne znam kako bi se konvertovalo, nisam ga koristio.
[ goranvuc @ 16.07.2013. 20:15 ] @
Ja sam pomocu "Paragon Backup & Recovery Advanced" koji je free dosada "klonirao" 5 fizickih masina koje sam prebacio na VirtualBox na Linux-u i meni se pokazao super za ove namene.