[ parmin @ 18.07.2013. 19:13 ] @
Instalirao sam PS1G_WEB, pokrenuo sam, dobio početnu stranicu, ali stalno mi izbacuje informaciju da skener nije priključen. Izvučem usb priključak iz jednog ulaza, ubacim ga u drugi, neće. Ubacim ga u treći, neće. Stalno izbacuje informaciju da skener nije priključen. Kako ovo da premostim?
[ parmin @ 20.07.2013. 06:34 ] @
Prebacio sam skener na drugi kompjuter, gde je instaliran xp. Kompjuter ga je prepoznao, odnosno, dao mije informaciju da je priključen nov usb uređaj. Zatim sam instalirao skener i na tom kompjuteru i kada sam hteo da ga pokrenem, opet sam dobio informaciju da skener nije priključen. Ima li negde neko dugme, da pokrenem ovaj uređaj?
[ Lavlja_Jazbina @ 20.07.2013. 06:48 ] @
Citat:
Zatim sam instalirao skener i na tom kompjuteru

Mislis,instalirao drajver ili aplikaciju masteka sa kojom skeniras.Daj neku sliku problema.
Vidi u device manager-u da li je skener dobro instaliran.
Ovo ti pricam za win xp,za novije mislim da nisu ni pisani drajveri.
[ calexx @ 20.07.2013. 07:24 ] @
Nekada je često bilo pravilo da se prvo instaliraju drajveri ali bez priključenog uređaja i da se tek onda uključi taj skener ili šta već. Probaj tim redom.
[ parmin @ 20.07.2013. 18:47 ] @
Kažem na XP-u, kompjuter je prepoznao nov uređaj. Dao mi je informaciju da je priključen nov usb uređaj, ali nije ga prepoznao. Onda sam ubacio instalacioni disk, sve odradio i na kraju, kada je izašao prozor gde kliknem na dugme da skenira, on mi izbaci informaciju da skener nije priključen.
[ calexx @ 20.07.2013. 19:31 ] @
Ako znaš kako se radi, ne moraš da pitaš. Napisao sam da je izričito bilo navedeno da se uređaj ne priključuje nego prvo instaliraju drajveri i onda priključi. Tebi je XP prepoznao nešto, upisao uređaj i ne zna o čemu se radi. Da su drajveri bili instalirani, onda bi, kada prikačiš skener, znao šta je to pa bi možda proradilo.

Da li si uopšte pročitao uputstvo za instalaciju drajvera??
[ I AM BORGS @ 21.07.2013. 11:45 ] @
I meni je pravio probleme skener Mustek 1200 ub plus,kao i tebi .Kasnije ga - nakon x pokušaja prepoznao. Na xp nikakvih problema !!! Jedini način kako sam ga upogonio je bilo : 1 : uštekam skener - prepozna ga. 2: device manager - desni klik na uređaj i ažuriranje uprav. programa. 3: izabereš gdje si spremio (file-ove) i ručno pronađeš i instaliraš. Na w7 postupak je drukčiji nego na xp. Probaj na sve usb portove što imaš uštekati, trebalo bi proraditi. pozz
[ I AM BORGS @ 27.07.2013. 21:23 ] @
vidim da ima više stotina pregleda , pa jel neko uspio upogoniti taj skener na w7 ??? pozz
[ calexx @ 27.07.2013. 22:21 ] @
Broj pregleda je nebitan, ne verujem da ovde postoji par njih sa tom kombinacijom ali ... na sajtu pored drajvera postoji uputstvo kako se instalira pa ako to nije dovoljno i ne radi, onda samo vradžbine pomažu. ;)
[ Goran Mijailovic @ 27.07.2013. 22:29 ] @
Citat:
I AM BORGS:
vidim da ima više stotina pregleda , pa jel neko uspio upogoniti taj skener na w7 ??? pozz



Ima brate uputsvo i uspelo je i to na dva nacina, preko wia uz drajvere od xp-a i preko original drajvera za vistu, samo potrazi po forumu.
[ I AM BORGS @ 28.07.2013. 12:25 ] @
Pa nemam ja taj problem , nego sam drugima pomago a nema povratnih informacija!!!! Često postavljači teme nakon što im se pomogne nikad se više nejave, tako i u drugim, npr. Tv - uređaji !!!! pozz
[ bakara @ 28.07.2013. 13:11 ] @
Citat:
I AM BORGS:
vidim da ima više stotina pregleda , pa jel neko uspio upogoniti taj skener na w7 ??? pozz

Radi na windows 7, evo ti moje iskustvo, cak i rade svi dugmici koje sam pominjao na kraju teme (moze i copy>print)
http://www.elitesecurity.org/t...BearPaw-CU-Plus-da-radi-na-win