[ MPesic @ 21.07.2013. 23:02 ] @
Jel moze neko da mi pojasi o cemu je ovde rec ili se VIP sluzi metodama zavarivanja potrosaca?

https://www.vipmobile.rs/priva.../tarifa/vip-standard.1192.html

U pitanju je VIP Standard MAX tarifa. Kako je u tabeli stavljeno "neograničeno MMS/SMS-a i prenos podataka" kada u fusnoti piše da se nakon potrošenih 10 000 SMS/MMS-a ili MB to naplaćuje po unapred utvrđenoj ceni?
[ espresso @ 22.07.2013. 11:15 ] @
Pa to su zapadnjačke fore. Oni to zovu "politika fer korišćenja". Samo što ovde nije u pitanju to već prevarno oglašavanje. Možda bi se neograničeno i moglo prihvatiti za 10000 poruka / minuta, ali to se nikako ne može prihvatiti za 10GB interneta što uopšte nije puno. Jednostavno, ovo jeste laž.
[ calexx @ 22.07.2013. 11:28 ] @
Neko bi mogao i da ih tuži mada sam ovo već viđao i kod ostalih, jedino što je tamo bilo reda ~40000 nečega. Za internet saobraćaj je stvarno bzvz, naročito zato što ne važi ono što sada polako postaje normalno, posle potrošenih minuta se samo brzina smanjuje. Što se poruka tiče, čisto sumnjam da neko može da piše poruku na 4 minuta i tako mesec dana bez prestanka ali su verovatno ovde šansu videli oni koji šalju spam poruke.
Sad sam se setio, neki ISP je u vreme modema nudio neograničeni internet, ali je to značilo da svako može da koristi neograničenu brzinu saobraćaja a bilo je ograničenje ili u broju sati ili u količini tog saobraćaja. :)
[ Dexic @ 22.07.2013. 12:56 ] @
Citat:
calexx: Neko bi mogao i da ih tuži mada sam ovo već viđao i kod ostalih, jedino što je tamo bilo reda ~40000 nečega.

MTS MegaNet? 4000 ka svima, pa 40.000 u MTS mrezi? Sto realno nije ni moguce istrositi, jer 31 dan ima 44640 minuta :) (ali nije pisalo neograniceno nigde)
[ calexx @ 22.07.2013. 14:55 ] @
Malo pamtim jedno, malo drugo. ;) Telenor ima u ponudi "neograničeno" a to je opisano ovako:
Citat:
Neograničeni SMS
Usluga je namenjena korišćenju u privatne svrhe. U slučaju poslatih 4000 i više SMS poruka u jednom obračunskom ciklusu, Telenor zadržava pravo da naplati SMS po ceni od 3,97 dinara. Promena načina naplate se vrši kako bi usluga bila dostupna svim postpejd korisnicima pod najboljim uslovima i kako bi se istovremeno zaštitio kapacitet i obezbedio potreban kvalitet usluge i osnovnih servisa koji su zagarantovani Opštim uslovima.

Neograničeni razgovori u Telenor mreži
Usluga je namenjena korišćenju u privatne svrhe. U slučaju potrošenih 4000 i više minuta u Telenor mreži u jednom obračunskom ciklusu,Telenor zadržava pravo da naplati 7,02 dinara po započetom minutu. Promena načina naplate se vrši kako bi usluga bila dostupna svim postpejd korisnicima pod najboljim uslovima i kako bi se istovremeno zaštitio kapacitet i obezbedio potreban kvalitet usluge i osnovnih servisa koji su zagarantovani Opštim uslovima. Minute u okviru Telenor mreže možete da koristite nakon što iskoristite minute ka svim domaćim mrežama u okviru mesečne pretplate.
Još je Telenor i najgori, kod njih neograničeno znači 4.000 SMS i 4.000 minuta u mreži a samo 1.200 minuta u svim mrežama. Vip "toleriše" 10.000 dok je mts i najbolji, 4.000 u nacionalnom, 40.000 u mt:s, 40.000 SMS i 40GB.
[ mr. ako @ 22.07.2013. 19:33 ] @
Citat:
MPesic:
Jel moze neko da mi pojasi o cemu je ovde rec ili se VIP sluzi metodama zavarivanja potrosaca?

https://www.vipmobile.rs/priva.../tarifa/vip-standard.1192.html

U pitanju je VIP Standard MAX tarifa. Kako je u tabeli stavljeno "neograničeno MMS/SMS-a i prenos podataka" kada u fusnoti piše da se nakon potrošenih 10 000 SMS/MMS-a ili MB to naplaćuje po unapred utvrđenoj ceni?


Pazi, nisam ni kliknuo na link, a cak i da nisam procitao odgovore koje su ti dali ostali, bez ustezanja bih mogao da ti kazem da je B*LLSHIT kao i SVE dosad sto je VIP izbacio na trziste.
Sluze se takvim "trikovima" (pod navodnicima je jer samo naivan moze da nasedne na takve gluposti) od kada su dosli ovde. Ne znam da je IJEDNA promocija kod njih bila fer i da nije imala neku kvaku ili klauzulu sitnim slovima... ocaj. VIP je ocaj.
[ MPesic @ 22.07.2013. 19:45 ] @
Citat:
Dexic: MTS MegaNet? 4000 ka svima, pa 40.000 u MTS mrezi? Sto realno nije ni moguce istrositi, jer 31 dan ima 44640 minuta :) (ali nije pisalo neograniceno nigde)


Da ali posebno nije neograniceno ka svim mrezama posto imas "svega" 40 000 manje, ali to je sasvim druga prica.

Inace isto pitanje sam postavio na Vipovoj fan stranici na FB-u a dobio sam preslikan odgovor kao sto je Calex video na Telenorovom sajtu.

Citat:
Neograničeni razgovori u Telenor mreži
Usluga je namenjena korišćenju u privatne svrhe. U slučaju potrošenih 4000 i više minuta u Telenor mreži u jednom obračunskom ciklusu,Telenor zadržava pravo da naplati 7,02 dinara po započetom minutu. Promena načina naplate se vrši kako bi usluga bila dostupna svim postpejd korisnicima pod najboljim uslovima i kako bi se istovremeno zaštitio kapacitet i obezbedio potreban kvalitet usluge i osnovnih servisa koji su zagarantovani Opštim uslovima. Minute u okviru Telenor mreže možete da koristite nakon što iskoristite minute ka svim domaćim mrežama u okviru mesečne pretplate.

Citat:
Usluge su namenjene korišćenju u privatne svrhe. U slučaju poslatih 10.000 i više SMS/MMS poruka ili iskorišćenih 10.000 MB u jednom obračunskom periodu, Vip zadržava pravo da naplati SMS po ceni od 3,9 dinara a 100kB po ceni od 5 dinara. Promena načina naplate se vrši kako bi usluga bila dostupna svim postpejd korisnicima pod najboljim uslovima i kako bi se istovremeno zaštitio kapacitet i time obezbedio potreban kvalitet usluge i osnovnih servisa koji su zagarantovani Opštim uslovima.


............
[ Dexic @ 22.07.2013. 20:37 ] @
Citat:
mr. ako:
Sluze se takvim "trikovima" (pod navodnicima je jer samo naivan moze da nasedne na takve gluposti) od kada su dosli ovde. Ne znam da je IJEDNA promocija kod njih bila fer i da nije imala neku kvaku ili klauzulu sitnim slovima... ocaj. VIP je ocaj.

VIPZaSve?
[ mr. ako @ 22.07.2013. 20:41 ] @
Dammit!