[ qwyqy @ 23.07.2013. 00:34 ] @
Ovako... Pre 1 god sam kupio samsung galaxy i hteo sam da skinem neke stvari kao skype... Pre nego da pocnem da skidam skype morao sam da napravim google nalog. Sredio sam to i skinuo sam sve sto mi je trebalo. Postavio sam sifru na mobitelnom a moj brat je hteo da je otkrije...posle nekoliko pokusaja izasao mu je zahtev za username i password google naloga kojeg sam ja napravio za skidanje aplikacija. Javio sam se ovde,rekli ste mi da mi nema izlaza i da moram da platim za resetovanje mobilnog, platio sam 100e i sada radi odlicno. Ipak, morao sam da skidam neke aplikacije ali ovog puta bez sifre, a sifra mi je sada potrebna. Bojim se da ne bude kao ranije, jer sam opet pravio google nalog. Da li bih mogao da nekako taj google nalog ponistim i da mi google username i password vise ne izlaze kada pogresim sifru? Hitno mi je potrebno, hvala unapred.


http://zaslike.com/files/d3r3arzfe2vqu775ro.jpg
[ qwyqy @ 23.07.2013. 20:02 ] @
Molim vas citajte do kraja... Stvarno mi je potrebno :(
[ kunc @ 23.07.2013. 21:40 ] @
pa jednostavno obrisi taj google nalog, ako si vec imao problema s`njim !

napravni novi acc i dodaj nalog.

da bi mogao skidati sa android marketa potrebno je da imas gmail racun.

zasto komplikovati stvari, spoji mobitel preko usb kabla i idi na android market i skidaj aplikacije jednostavno, lako i brzo
[ qwyqy @ 23.07.2013. 22:10 ] @
To nije taj isti nalog, ali ipak kada kliknem na Ukloni nalog izadje mi ovo:
http://zaslike.com/files/p144xvwdbuy3ff56uryl.jpg
[ newtesla @ 23.07.2013. 23:37 ] @
Da, mislim da je tako: osnovni nalog se uklanja samo hard resetom.

Imaš u opcijama "vrati na fabrička podešavanja" - osim ako imaš 100 evra viška
[ qwyqy @ 24.07.2013. 00:26 ] @
Auu zar je to jedini nacin???
Jedina stvar koju zelim je da stavim sifru na mobilnom a da pokusaj otkrivanja te sifre bude beskonacan...tj. da nikad ne izlazi neki nalog ako pogresim sifru... Kako da to podesim? Verovatno ima neko resenje
[ newtesla @ 25.07.2013. 07:19 ] @
Kod Gugla se to zove "2-step verification", a aplikacija je Google Authenticator.

Dvostepena verifikacija je baš baš baš nemoguća za zaobići.
[ qwyqy @ 25.07.2013. 19:41 ] @
Mozes li mi to malo pojasnit? O.o

[ newtesla @ 28.07.2013. 09:51 ] @
^^Možda da izguglaš?

Vidiš: imam vremena da ti otkucam ime rešenja koje mislim da bi ti odgovaralo/rešilo problem: ali još i da pišem korak po korak - kad je sam Gugl izbacio lepo uputstvo čak i na srpskom....
[ qwyqy @ 28.07.2013. 19:43 ] @
Nemoras da pises korak po korak, samo daj link tog uputsva jer ima previse rezultata, ne znam na koje ti mislis. Hvala..
[ JankoNIS @ 28.07.2013. 21:22 ] @
Ali prethodno da izmlatis brata sto ti dira telefon. Ako ga i dalje cacka, sam si kriv.
[ qwyqy @ 28.07.2013. 21:31 ] @
Nedam ga vise nikom samo mi recite kako da to namestim... Jer MORAM da postavim sifru na mobilni, a nesmem.
[ qwyqy @ 29.07.2013. 17:49 ] @
Mislim da si mi za ovo pricao:

https://support.google.com/accounts/answer/180744?hl=sr

Ali sa ovim mogu da zastitim moj google nalog sa mobilnim, a ne da zastitim mobilni sa google nalogom (ja zelim suprotno, da maknem zastitu google naloga na mobilnom).
[ newtesla @ 31.07.2013. 07:15 ] @
Da: o tome sam pričao.

Mobilni štitiš fizički: ako neko pipne - a ti odma packu po prstima.
======

Amdroid kao OS je vezan crevima za Google: nema uklanjanja.
[ qwyqy @ 31.07.2013. 09:51 ] @
I sada...nemogu postaviti sifru na mobilni??? :S
[ newtesla @ 02.08.2013. 11:21 ] @
Imaš ono spajanje tačaka po ekranu zarad otključavanja: ali se lako provali po tragu masnih prstiju...
[ qwyqy @ 02.08.2013. 13:30 ] @
To sam i ranije koristio, i pojavi se gmail login posle nekoliko pokusaja... Da nije mozda ovo problem?

http://zaslike.com/files/g1wonsw087d5sy3wmgq6.png

http://zaslike.com/files/a9j20hc5n6vrsn64y2cq.jpg
[ qwyqy @ 06.08.2013. 15:12 ] @
Pozadinska veza za prenos podataka (background data) jel to to? Ljudi pomazite moram staviti sifru...
[ since1986BC @ 06.08.2013. 15:26 ] @
Ja sam u totalnoj konfuziji. Zar obican PIN lock ne resava stvari?
[ qwyqy @ 06.08.2013. 15:59 ] @
To sam jednom koristio na starijem telefonu, pa sam blokirao sim karticu posle tri pokusaja... Neznam kako je sa androidom..?
[ since1986BC @ 09.08.2013. 15:44 ] @
Pa sad... Ili znas PIN ili ga ne znas.
[ qwyqy @ 09.08.2013. 19:32 ] @
Znam pin...ali, hocu li imati problema sa google nalogom i mogu li da kucam sifru bezbroj puta a da se sim kartica ne blokira?
[ since1986BC @ 10.08.2013. 10:02 ] @
Pomislices da se sprdam ali ako znas PIN dovoljno je jednom ga ukucati. Ne mora bezbroj puta.
Guglaj za bezbroj puta, jer stvarno ne znam.
[ qwyqy @ 11.08.2013. 23:53 ] @
Nisam na to mislio..znam da treba samo jednom ako je sifra tacna..ja sam mislio kad mi npr. Drug uzme telefon, ako ukuca pogresnu sifru ode sim kartica...nisam siguran da je to tako.
[ since1986BC @ 12.08.2013. 17:47 ] @
Otključaš prvo telefon pa mu daš. Ligično, zar ne?
[ qwyqy @ 12.08.2013. 22:27 ] @
A sta ako ga ukrade?
Dajte ljudi nije ovo.moguce, mogao sam da slobodno stavljam sifru na mobilni a sad nemogu, od kad sam poceo da koristim google play... Nisu vljda toliko glupo napravili android? Upotrebis google play i on mora da izlazi posle svake netacne sifre na mobilnom. Valjda postoji neka opcija da to ponistim...
[ Bojan Basic @ 13.08.2013. 16:36 ] @
Citat:
since1986BC:
Mada sve vise sumnjam da i sam znas sta ti zapravo treba.

Aman, treba mu način da zaključa telefon a da dva-tri neuspešna pokušaja otključavanja ne prouzrokuju odmah štetu na telefonu.

@qwyqy:

Ne koristim Android pa mogu samo da nagađam, no da si li potražio neku zasebnu aplikaciju koju bi mogao da instaliraš i dobiješ funkcionalnost koju želiš?

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 13.08.2013. u 17:58 GMT+1]
[ since1986BC @ 13.08.2013. 17:33 ] @
@Bojane, ja čitao temu od početka i malo mi je šta jasno... I već mu je predloženo jedno solidno rešenje u ovom postu http://www.elitesecurity.org/p3328217
Mnogi to koriste. Dovoljno je da malo zamrljaš ekran i neće se baš lako skontati koje je rešenje za otključavanje.

Evo ako ne ume da Gugla, a to je mogao reći, neko bi mu dao rešenje...
How to secure your Android phone and protect your data
podnaslov: Who has access to your phone?
http://www.androidauthority.co...-and-protect-your-data-139442/


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 15.08.2013. u 08:41 GMT+1]
[ qwyqy @ 13.08.2013. 20:04 ] @
Citat:
Bojan Basic:
Citat:
since1986BC:
Mada sve vise sumnjam da i sam znas sta ti zapravo treba.

Aman, treba mu način da zaključa telefon a da dva-tri neuspešna pokušaja otključavanja ne prouzrokuju odmah štetu na telefonu.

@qwyqy:

Ne koristim Android pa mogu samo da nagađam, no da si li potražio neku zasebnu aplikaciju koju bi mogao da instaliraš i dobiješ funkcionalnost koju želiš?

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 13.08.2013. u 17:58 GMT+1]


Drago mi je sto neko razume moj problem... nikakvu aplikaciju nisam instalirao, a i ne treba mi.. I najobicnija zastita je dovoljno, ako nema google logina...a problem je sto ne mogu da rizikujem...sa proverama.

[Ovu poruku je menjao qwyqy dana 13.08.2013. u 21:21 GMT+1]
[ epidemija @ 13.08.2013. 20:22 ] @
Citat:
rekli ste mi da mi nema izlaza i da moram da platim za resetovanje mobilnog, platio sam 100e i sada radi odlicno.


100€ si platio resetovanje mobilnog? Pa koji mobilni imas? - Taj reset se radi za 15€

Mozes skinuti posebnu aplikaciju za lock pocetnog screena, ne mora to biti u telefonu po defaultu.

Citat:
huh nemogu vise ponavljati... Citaj temu, ako znas odgovori, ako ne znas ne stavljaj neke glupe komentare...


I kako se ponasas u ovoj temi, nisi zasluzio da ti neko da odgovor, vec sam da ga izguglas.
[ qwyqy @ 13.08.2013. 22:22 ] @
1.Samsung i9070, eh..bio sam nov ovde, nisam to znao..hvala.
2. Do sad nisam tako pisao...ali mi je tesko ponavljat jednu te istu stvar preko mobilnog, pa jos kaze da zelim da mi se dive...ok, izvinjavam se.

Kako se zove ta aplikacija i hocu li imati jos problema sa google login-om? Steta pa nisam slikao to sto je bilo na ekranu pre resetovanja...
[ casper.link @ 14.08.2013. 00:08 ] @
Andrid Telefon bez google naloga je isto kao Nokia 3310. Taj telefon koji pominjes je varijanta Galaxy S koji je imao problem kada se pogresno unese pattern ili šifra na Lock Screen-u vise od 20x ne moze resetovati google nalogom ili sigurnosnim pitanjem. Doduše ne znam da li i tvoj uredjaj boluje od istih problema. Dalje, nakon 5 puta unesenih te upozori da pattern ne valja.
Beskonacan unos kombinacija ti niko ne moze ponuditi jer narusava sigurnosne principe. Da li bi ti stavio beskonacan broj unosa pin koda na tvojoj kreditnoj kartici?

Google is your best friend.
[ qwyqy @ 14.08.2013. 07:57 ] @
Koristio sam google i pokusao sam da nadjem resenje, nazalost nisam nasao resenje, pa sam dosao ovde... Resetovanje i jesam platio 100 Franaka ako ti je lakse...pokazacu racun ako ga nadjem. Telefon koristim cak i previse...imam previse aplikacija, a moj jedini problem je google.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 15.08.2013. u 08:43 GMT+1]
[ qwyqy @ 14.08.2013. 08:07 ] @
Citat:
casper.link:
Andrid Telefon bez google naloga je isto kao Nokia 3310. Taj telefon koji pominjes je varijanta Galaxy S koji je imao problem kada se pogresno unese pattern ili šifra na Lock Screen-u vise od 20x ne moze resetovati google nalogom ili sigurnosnim pitanjem. Doduše ne znam da li i tvoj uredjaj boluje od istih problema. Dalje, nakon 5 puta unesenih te upozori da pattern ne valja.
Beskonacan unos kombinacija ti niko ne moze ponuditi jer narusava sigurnosne principe. Da li bi ti stavio beskonacan broj unosa pin koda na tvojoj kreditnoj kartici?

Google is your best friend.


Ranije nisam koristio Google play, i sve je bilo savrseno...stavim sifru i mozes kucat 50x nema nikakvih problema, (osim upozorenja posle 5 pokusaja ali to i nije neki problem), ali posto su mi trebale mnoge aplikacije, a nasao sam ih samo na Google play-u, morao sam da ih skinem... Posle toga mi je google login izasao na ekranu, nakon sto je moj drug ukucao netacnu sifru nekoliko puta...