[ ptijanic123 @ 26.07.2013. 10:38 ] @
Potrebna mi je sema za punjenje baterija za slušne aparate.
[ shpiki @ 26.07.2013. 11:55 ] @
Koje su to baterije? Kakve? Malo vise detalja...
[ ptijanic123 @ 26.07.2013. 21:00 ] @
Na pakovanju pise proizvođač :Varta Microbattery Gmbh Zinc -Air batteries 1,45v PR48 310mAh. drugih oznaka nema
[ zica49 @ 26.07.2013. 21:20 ] @
Jesu li uopste to punjive baterije...
Koliko znam cinkov oksid moze se jedino topljenjem razdvojiti na cink i oxigen....
[ ZAS011 @ 27.07.2013. 07:45 ] @
http://en.wikipedia.org/wiki/Zinc%E2%80%93air_battery

Pune se, nikako, može mehanički
[ ptijanic123 @ 27.07.2013. 16:23 ] @
U pravu ste. Ove baterije se ne mogu puniti. Hvala na savetu.
[ zica49 @ 27.07.2013. 16:32 ] @
Te sto imas pazi da ne vadis van iz pakovanja jer su hermeticki zatvorene u pakovanju izmjenjene atmosfere tipicno CO2.
Ako su na vazduhu isprazne se..ne odmah ali vremenom da....
Ali istu velicinu i upotrebljive za slusne aparate punjive baterije imas Ni-Zn (ima mi komsija i slusni aparat i te cell baterije i punjac)....
[ shadow88 @ 01.08.2013. 07:39 ] @
kad smo vec na temi, zna li neko gde se mogu naci punjive A13 baterije, 1,4V 310mAh , i eventualno punjac ili shema za isti ? isto mi treba za slusni aparat , ne moze se covek nakupovati ovih ne punjivih, traju svega dve nedelje.
[ shadow88 @ 01.08.2013. 07:42 ] @
Citat:
zica49:
Te sto imas pazi da ne vadis van iz pakovanja jer su hermeticki zatvorene u pakovanju izmjenjene atmosfere tipicno CO2.
Ako su na vazduhu isprazne se..ne odmah ali vremenom da....
Ali istu velicinu i upotrebljive za slusne aparate punjive baterije imas Ni-Zn (ima mi komsija i slusni aparat i te cell baterije i punjac)....



aj molim te pitaj komsiju koji model baterije koristi, gde je nabavio i koliko novaca ? cudno sto kazes da su pakovanja pod CO2 i izmenjene atmosfere, ovo sto ja uzimam je daleko od hermeticki zatvorenog pakovanja a isto si zink-air

evo ovakve bas kupujem, http://i.ebayimg.com/t/60x-Ora...-from-Siemens-/11/!Bd3rp9w!2k~$(KGrHqEOKi8Eq3qS-thYBK61TmFJd!~~_12.JPG jednom kad se otvori, baterije se vade rotiranjem poklopca koji nikako nije hermeticki zatvoreno, jedino ako ove nalepnice ne igraju neku ulogu
[ zica49 @ 01.08.2013. 21:15 ] @
Buduci da je na moru trenutno cim se vrati kuci pogledam..ako zaboravim kojim slucajem napomeni me..
[ shadow88 @ 02.08.2013. 08:48 ] @
dogovoreno, hvala..
[ samuki @ 21.08.2017. 18:01 ] @
Da se nadovezem na temu, da li imaju punjive baterije za slusne aparate 1.4 v i punjac?
I da li se mogu koristiti obicne baterije od 1.5v.
[ paterson @ 21.08.2017. 19:33 ] @
Citat:
samuki: Da se nadovezem na temu, da li imaju punjive baterije za slusne aparate 1.4 v i punjac?

Koji je tip punjivih baterija?

Nekad ih je bilo koliko hoćeš, a sad ih najverovatnije nema zbog premalog kapaciteta punjivih baterija tj. jedna punjiva baterija (Ni - Cd ili NiMH) je trajala samo 7 sati (pre podne do popodne) i još jedna punjiva baterija za sledećih 7 sati (popodne do uveče).

Problem kod Ni - Cd je memorijski efekat tj. javlja se sve manji kapacitet punjivih baterija, i za to je potrebno imati automatski punjač sa prethodnim pražnjenjem do 1 V / ćeliji kako bi se izbegao memorijski efekat Ni-Cd punjivih baterija.

Ne znam da li se isplati napraviti u DIY režiji automatski punjač imajući u vidu muke oko pravljenja ležišta za dugmetaste punjive baterije sa kontaktima (+) i (-) punjivih baterija.

Citat:
samuki:I da li se mogu koristiti obicne baterije od 1.5v.

Ako misliš na punjenje, onda to nije preporučljivo zbog opasnosti nastanka eksplozije.

Imam kod sebe negde u memoriji PCB automatskog punjača za Ni - Cd punjive baterije urađenu u programu TANGO.
[ samuki @ 21.08.2017. 20:11 ] @
Mislio sam na ovo kuciste okruglih baterija , da li postoje punjive baterije, dugmaste?
[ ademare @ 21.08.2017. 20:30 ] @
Te baterije , koje se sada koriste za slusne aparate se ne pune . Cak imaju ogranicen vek trajanja od otvaranja , nekoliko meseci , koristio ih ili ne zbog svog sastava. Tacnije navodno postoji par fabrika koje proizvode ove punjive zinc -air baterije ali to nije masovna proizvodnja i ko zna koliko kostaju .

Nekada davno pre par decenija su se za slusne aparate koristile punjive baterije, ali to nisu bile ove po sastavu .

Danas od punjivih postoje samo litijumske velicine 2032 , koriste ih neki kodirani kljucevi za start automobila .

Evo linkova sa viki gde su sve baterije koje postoje pa i ove za slusne aparate .

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_battery_sizes

https://en.wikipedia.org/wiki/Zinc%E2%80%93air_battery

[Ovu poruku je menjao ademare dana 21.08.2017. u 23:23 GMT+1]
[ paterson @ 21.08.2017. 20:45 ] @
Ne znam da li danas postoje punjive baterije kod nas u Srbiji.....

[ emiSAr @ 21.08.2017. 21:21 ] @
Za razliku od Zinc air baterija koje su nepunjive, ovdje se radi o silver zinc (srebro cink) akumulatorima.
Ucestvovao sam u razvoju (nabavljao elementarno cisto srebro) u fazi patentiranja neko iz Krušika je prisvojio patent-covjek koji ih je razvijao
doslovice zbog toga poludio-skrenuo, jos je ziv ali ne komunicira.
Krušik nikad nije do kraja razvio baterije-izgleda da je patent proslijedjen "dalje".
za potrebe avioindustrije razvijeni su slicni srebrni akumulatori.-
pOz
[ paterson @ 22.08.2017. 04:31 ] @
Citat:
samuki:
Mislio sam na ovo kuciste okruglih baterija , da li postoje punjive baterije, dugmaste?


http://www.microbattery.com/tech-powerone-hearing-aid-battery
[ emiSAr @ 22.08.2017. 08:15 ] @
Hvala za link, nisam znao da je ova tehnologija usavrsena-treba samo osmotriti kapacitet VS ostale tehnologije.-
pOz
[ samuki @ 22.08.2017. 09:29 ] @
Da li ima na Ebay da se kupe ove punjive baterije?
[ emiSAr @ 22.08.2017. 11:08 ] @
Kako je danas na prodaju sve, ima i njih, treba potraziti u EU ili dalje ko salje za BiH.-
http://www.ebay.com/bhp/rechargeable-hearing-aid-batteries
cijene nisu bas ugodne.-
pOz
[ samuki @ 22.08.2017. 16:56 ] @
Jesu skupe, a dali imaju i punjaci ili da se prave u diy .