[ Lacke @ 27.07.2013. 09:55 ] @
Potrebno mi je da uradim aplikaciju, skriptu u php-u koja ce da uzima vesti sa drugih sajtova i da ih ubacuje na moj sajt.
Da li je neko imao iskustva sa tim, i ako moze da mi da uputstva neka? Da li je to nesto poput RSS feed?
Unapred Hvala...

Nesto slicno ovom sajtu, izbacuju se vesti sa drugih sajtova http://www.vesti.rs/

[Ovu poruku je menjao Lacke dana 27.07.2013. u 11:33 GMT+1]
[ HelloCode @ 27.07.2013. 13:08 ] @
file_get_contents, curl, ali najbolje procitati API dokumentaciju sajta sa kojeg hoces da "skidas" vesti, ukoliko je uopste naravno poseduju.
[ plus_minus @ 27.07.2013. 21:24 ] @
Tebi bi najlakše bilo da kroz kojekakvu custom rss feed reader skriptu jednostavno provučeš rss sa sajtova koji ti odgovaraju, na tvoj sajt, ukoliko sajt sa kojeg želiš da povučeš vesti ima odrađen i rss.

Npr. ovaj sajt nudi jako lep i fin primer skripte za rss feeds display, pa probaj.. Scriptol rss reader

.. scriptol ili nešto drugo.
[ alfa-pro @ 30.07.2013. 08:49 ] @
Ma najbolje resenej koristiti CURL i posle sve to u XML i na kraju iz XML-a izcitas i posaljes u bazu. Nikad lakse.
[ Milan Kragujevic @ 25.08.2013. 10:01 ] @
Radio sam takav sajt kao vežbu, u osnovi napraviš stranu koja posećuje svaki sajt redom i uzima rss feed, zatim ga dekoduje putem SimpleXML i u bazu stavljaš naziv teksta, excerpt, sajt, url, datum i vreme. I napraviš cron koji svakih 3-6 sati izvršava tu skriptu u void (prazan prostor, destroy).

I onda klasično listaš te artikle iz baze na frontendu.