[ Qler01 @ 01.08.2013. 08:16 ] @
Pozdrav svima. Otvaram temu radi pitanja o odgovora za one koji imaju nameru da nasipaju parcelu.
Mene zanimaju nekoliko stvari.
Odakle poceti. Zanima me to da li je potrebna dozovla za nasipanje poljoprivredne parcele ( njive ) jer imam nameru da tu parcelu posle izdam kao gradjevinsku parcelu. Gde ce investitor moci da podigne objekte koji su mu potrebni. Ovo je vec verovatno pravno pitanje. Jer treba izvrsiti konverziju u gradjevisku parcelu.

Kada se dobije dozvola za nasipanje i sve ostalo, zanima me kome se obratiti da bi se dogovorili nasipanje parcele zemljom jer znam da trreba da se se sacini ugovor po kojem je u obavezi taj koji nasipa parcelu da obezbedi prilaz kamiona i razgrtanje zemlje koja je nasuta.

Pouzdano znam da se naplacuje oko 1000 dinara po kamionu za istovar zemlje. Dakle i to bi trebalo saciniti u ugovoru cenu po kamionu.

Geometar. Da li je potreban geometar jer imam pored parcele ucrtan put koji nicemu ne sluzi a verujem da bi i ostali vlasnici parcela pored moje zelelei da nasipaju tako da bi se ceo teren dizao na odredjenu kotu visine ( u ravni sa glavnim putem )

Ukoliko neko ima savet misljenje ili iskustva sa tim dobro dosao je svaki odgovor.
[ ventura @ 01.08.2013. 09:24 ] @
Citat:
Qler01
Odakle poceti. Zanima me to da li je potrebna dozovla za nasipanje poljoprivredne parcele ( njive ) jer imam nameru da tu parcelu posle izdam kao gradjevinsku parcelu. Gde ce investitor moci da podigne objekte koji su mu potrebni. Ovo je vec verovatno pravno pitanje. Jer treba izvrsiti konverziju u gradjevisku parcelu.

Hhehe ti si baš zeleni omladinac :)

To što ti hoćeš je holy grail tog biznisa, i upravo je to način na koji su pojedini zgrnuli milione, jer je poljoprivredno zemljište bez konverizije berzvredno (uslovno rečeno).

Dakle postoje dva scenarija:

1. scenario, mnogo bolji po tebe, je da je to zemljište već obuhvaćeno GUP-om i da je na njemu predviđena gradnja. U tom slučaju konverziju je teoretski moguće uraditi tako što platiš nadoknadu koja iznosi 1500 evra po hektaru, odnosno ako je zemljište I ili II klase (a 100% jeste ako je ono u blizini grada) onda je nadoknada za konverziju 50% tržišne vrednosti obradivog poljoprivrednog zemljišta te klase (ima da im psuješ majku arapsku samo tako kad budeš video cifre).
2. scenario, da tvoje zemljište nije predviđeno kao građevinsko GUP-om, ili uopšte nije obuhvaćeno njima.. U tom slučaju nek ti je sa srećom, i pogledaj onaj pasus o milionerima...
[ Qler01 @ 20.08.2013. 17:23 ] @
Tvoj prvi scenario je takav da je moja parcela obuhvacena GUP-om koji se menja vec 3x i na toj parceli je zelena zona....i oko parcele...
Da li meni onda preostaje da naspem parcelu uz naravno nadoknadu po kamionu (da mi plate) ..da li onda imam problem jer je bespravno nasuto...tacnije treba li mi neka dozvola za nasipanje?