[ Orome @ 01.08.2013. 21:01 ] @
dugo sam u programiranju, znam postavke OOP, programirao u Javi, C# i nekim starijim. posto PHP ne jenjava vremenom poceo sam se zanimati. naleteo sam na sajt codeacademy.com i presao sam sve vezbice tamo. to je osnova programiranja ali sam prosao to jer sam hteo da se naviknem na PHP malo. sta mi dalje preporucujete? interesuje me i okruzenje za razvoj i sama implementacija na neku stranicu tog mog koda. skinuo sam neki xampp jer sam protumacio da su to neke biblioteke PHP. nista ne znam o okruzenju, tj trebala bi mi neka maska pa da je ja obogatim PHP sadrzajem. kako to uopste ide?

ako su mi pitanja glupava osecajte se slobodnim da obrisete temu i da mi posaljete na PM neki info. hvala unapred.
[ Radovan__III @ 01.08.2013. 21:58 ] @
Citat:
Orome: dugo sam u programiranju, znam postavke OOP, programirao u Javi, C# i nekim starijim. posto PHP ne jenjava vremenom poceo sam se zanimati.


Ima dovoljno posla i za Java kao i za C# programere.

Citat:
Orome:
naleteo sam na sajt codeacademy.com i presao sam sve vezbice tamo. to je osnova programiranja ali sam prosao to jer sam hteo da se naviknem na PHP malo. sta mi dalje preporucujete?


Izradu nekog prakticnog i korisnog web resenja kroz koji bi stekao iskustvo i nailazio na probleme.

Citat:
Orome:
interesuje me i okruzenje za razvoj i sama implementacija na neku stranicu tog mog koda. skinuo sam neki xampp jer sam protumacio da su to neke biblioteke PHP. nista ne znam o okruzenju, tj trebala bi mi neka maska pa da je ja obogatim PHP sadrzajem. kako to uopste ide?


Evo sta kaze wikipedia
http://en.wikipedia.org/wiki/XAMPP

Citat:
XAMPP (/ˈzæmp/ or /ˈɛks.æmp/[1]) is a free and open source cross-platform web server solution stack package, consisting mainly of the Apache HTTP Server, MySQL database, and interpreters for scripts written in the PHP and Perl programming languages.


Mislim da je poprilicno jasno ali evo i detaljnijeg objasnjenja:
- open source - moze se negde skinuti kod ako imas zelju za tim , realno nema potrebe
- web server solution stack package - sadrzi vise elemenata koji su dalje u tekstu pobrojani
- Apache HTTP Server - Server na koji se kod treba postaviti ( slicno imas za Javu npr TomCat, GlassFish , Jetty ... )
- MySQL database - baza sa kojom se najcesce radi kad je u pitanju php ( bar na manjim projektima )
- interpreters for scripts written in the PHP and Perl - PHP je skriptni programski jezik i za njega je potreban interpreter da bi uopste mogli da vidimo rezultat odredjenog php koda.