[ KrkaCiC @ 04.08.2013. 10:47 ] @
Pozdrav.
Hteo bih kupiti neku sitnicu,konkretno parfem,koji kosta oko 25$.
Nemam online kartice,ili sta vec treba,pa bih morao preko posrednika da kupim. Zanima me koliko otprilike izadje krajnja cena kod posrednika,i najbitnije za koliko stize?
Hvala

[ ademare @ 04.08.2013. 11:58 ] @
Pogledaj stare postove, ima dosta o tome. Posebno je stari clan Tdjokic, koji se odavno sa ne javlja, sta li je s njim ?? pisao o tome. Pogledaj njegov profil i postove, pa ces naci teme u kojima je opisao o tome. Tu se nista nije promenilo od vremena kada je on pisao i koristio te usluge , ima i linkova itd.

Ono sto ti ja mogu reci da se sigurno za tako malu kupovinu ne isplati angazovati Strane posrednike, jer treba platiti njihove usluge. Navodno postoje i neki domaci posrednici, al ako ih ima javice ti se vec oni na PP.

Jer tu postoje dve razlicite situacije. Jedno je da nesto moze stici u Srbiju normalnim putem, a tebe mrzi da uzimas karticu koja je besplatna ?! A drugo je da se nesto ne salje u Srbiju , a ti bas na to navalio :) tu bi ti vec trebao posrednik.
[ KrkaCiC @ 07.08.2013. 00:57 ] @
Hvala na dogovoru. Kupio bih jedan parfem,inace cena je oko 25$. Nema ga nigde kod nas,proizvodjac je Pupa. Ako neko zna gde mogu da kupim taj parfem onda extra.
Jel bi mogao ti da mi obavis kupovinu?

Nisam upucen u te stvari,reci mi koja kartica je potrebna,koliko to traje sve ukupno?
[ ademare @ 07.08.2013. 13:46 ] @
Ja licno se ne bavim tim poslom, profesionalnih kupovina. Ima i nekih carinskih ogranicenja, cini mi se da je 50 ml , neka granica za uvoz preko paketa. Malo sam gledao na netu jer se ne razumem previse u parfeme, ova Pupa bi trebalo da je Italijanska proizvodnja, pa bi bilo glupo kupovati ga iz Amerike zbog postarine, na ebayu ima par slicnih ali u toj ceni koju pominjes nije uracunata postarina, koja moze da bude i skuplja od samog proizvoda, ako prodavac zeli da koristi samo kurire.

Procedure za nabavku kartice , nisu ni komplikovane ni skupe. Kod banka Inteza je sve besplatno, potrebno je samo imati licnu kartu da bi se otvorio devizni racun koji ce biti vezan za Internet Visa karticu. Mozes biti i ucenik, student , nezaposlen, niko te ne pita. Relativno su brzi u izradi kartica, jer one nemaju cip, nista se ne programiraju, sluze smo za Internet,moja je bila gotova za 7 dana. Sa njom otvoris paypal racun, to traje 5 minuta, posebno ako si jos kad si bio u banci zatrazio da dobijes i mogucnost Besplatnog koriscenja Internet bankarstva. Registracija na ebay , takodje nekoliko minuta , ako tamo hoces da kupujes.

Ostalo vec zavisi sta se dogovoris sa prodavcem, jer na Ebay-u , ima i Italijanski sajt, kao i ostali Evropski, mada je USA najveci . Objavi link toga sto si razmisljao, i proveri mejlom sa prodavcem, kolika je postarina. To zajedno kad saberes dobijas cenu. Koliko ce putovati neki paket iz SAD ili neke druge zemlje sveta, je isto kada kupujes ti ili koristis nekog posrednika . Posrednici strani se koriste kada ne mozes da nadjes nekog prodavca koji isplativo hoce da salje u Srbiju. Ja licno sam koristio samo Kineske posrednike , nemam licnog iskustva sa SAD posrednicima. Ali mozes da ocekujes da se posto se radi o maloj vrednosti cena u startu bar duplira, jer svi oni imaju svoje provizije, koje su procentualne, ali je fiksni minimalni deo. A i tu takodje preko stranih posrednika imas postarinu, pa kako se sa njima pogodis, vecinom i oni zele samo kurirsko slanje, plus posrednici ne zele da ucestvuju na licitacijama, vec samo fiksne kupovine.

Znaci ovo oko finansija mozes da odradis za maksimalno 10 -tak dana i ne kosta nista. Za to vreme baci se malo na istrazivanje sta i kako, pogledaj stare teme oko posrednika , evo ti na primer ovaj post , http://www.elitesecurity.org/p2711128 tu Tdjokic kaze da mu posrednik iz Amerike uzima proviziju 10 $ , sto i nije mnogo jer i Kinezi uzimaju 5-10 $.
To sve pod uslovom da ne mozes da nadjes da neko salje povoljno za Srbiju. Ako nadjes takvu ponudu, posrednik ti ne treba.