[ deki03 @ 07.08.2013. 00:10 ] @
Poštovani,
potrebna mi je pomoć/savet u vezi sa sledećim problemom. Naime, preko internet portala kupujemprodajem prodao sam mobilni telefon Samsung Galaxy Note 2. Telefon je poslat ispravan, zapakovan u fabričkoj kutiji, sa još 15 meseci garancije (overena garantna knjižica i fiskalni račun), kurirskom službom AKS. Kupac, po prijemu paketa, a posle uplate kuriru novca za vrednost paketa ustanovljava da je telefon neispravan, da ne reaguje na punjač i da ne može da se upali - "mrtav". Sada me taj kupac tuži za internet prevaru. Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon? Da li postoji neka mogućnost da se kod provajdera proveri kada je poslednji put IMEI broj telefona pristupio mreži? Napominjem da sam pre pakovanja telefona za slanje razmenio par poziva i SMS poruka sa istog. Takođe, imam fotografije telefona koje su bile u oglasu, gde se jasno vidi da je telefon upaljen i vidi se na ekranu vreme i datum... Unapred zahvalan na pomoći. Srdačan pozdrav.
[ Slobodan Milivojevic @ 07.08.2013. 00:35 ] @
Po nalogu suda se tako nesto moze dobiti, bez toga ne. Bar ako se poštuju zakoni.