[ gecarapid @ 10.08.2013. 16:35 ] @
Zdravo prijatelji imam nekoliko pitanja,nadam se da mozete da mi pomognete...

Zelim da napravim link na 11 km razdaljnine na jednoj strani je adsl ruter i na njega nakacen AP lan kablom,taj AP je na zgradi i odmah je pored Grid antene 2.4 ghz,duzina kabla od antene do APa je oko 3 m.

Na drugoj strani je isto grid antena 2.4 ghz i odmah pored nje nakacen ruter tp-link TL-WA701ND koji stavim u CLIENT modu ima signala oko 20 db idem sve next ruter se rebutuje i onda kad treba da u network and sharing centru izvrsi indetifikaciju mreze pojavi se problem nece da identifikuje mrezu i na tome ostane nema interneta.

Pokusavao sam na razne nacine ali nije mi uspelo,sad me zanima dali sa tom opremom i na taj nacin sa 20 db signala mogu napravim link za recimo 3 mb protoka ili mi treba kvalitetnija oprema i sta mi preporucujete?

Ako je problem u podesavanjima rutera i ap pomozite mi kako da podesim obe strane? Unapred hvala

[ zivanicd @ 10.08.2013. 22:06 ] @
11 km vazdusno ?

Ako hoces da ti to radi kako treba uzmi 2 x airgrid 27dbi i ubodi kablove :) Radice bez greske...
[ gecarapid @ 10.08.2013. 23:04 ] @
Da vazdustno.

Ahm a za te antene koje mi preporucujes nije potreban dodatni ruter ili nesto slicno?

Znaci sa ovom opremom koju vec imam i na ovaj nacin nece uspeti nista???
[ zivanicd @ 14.08.2013. 21:26 ] @
Ne znam sta da ti kazem pametno.... 11 km nije malo. Koje adrese su ti na ADSL i AP strani a koje adrese imas na tom ruteru na client strani ?

Jel uspostavljas link sa tog klijenta do APa ?
[ gecarapid @ 15.08.2013. 16:01 ] @
Nisam nista kucao,nikakve adrese. Kao sto sam rekao na adsl ruter je nakacen AP lan kablom i on radi na AP modu,na drugoj strani tp-link TL-WA701ND koji sam probao da konektujem i na client mod i na repetitor mod i nikako da uspem. Ne znam sta i kako treba da kucam.??? Hvala
[ simat @ 08.09.2013. 13:09 ] @
Moja preporuka ti je dva NanoBridgaM5-25dbi.. Evo i link pa pogledaj da li je moguce spajanje te dve lokacije.. http://www.ubnt.com/airlink/
[ gecarapid @ 19.09.2013. 14:45 ] @
Imam par pitanja,ako je neko voljan da mi odgovori mnogo bi mi pomogli.

Narucio sam dve Airgrid m5 27db 5.8 ghz antene,planiram da stavim jednu na tacki A a drugu na tacki B. Link ce biti na 12 km vazdusne linije,opticka vidljivost je odlicna.

1.Na tacki A iz adsl rutera sprovesti kabl do airgrida i ukljuciti,sad zanima me na koji mod treba stavim airgrid na tacki A,a na koji mod na tacki B?

2.Na tacki B bi isto postavio airgird M5 27 db,i povezao bi na Ap koji imam vec,rec je o planet wap 4033.

3. Na planet wap 4033 bi nakacio grid 24db antenu sa kojom planiram da saljem signal u komsiluku,koliko je to izvodljivo?

4.Posto planet wap AP ima jedan jedini lan izlaz a tu treba da ukljucim lan iz Airgrida M5 27db da bi kasnije slao signal na 2.4 ghz. Zanima me dali postoji neki prikljucak za lan u koji bi mogao da ukljucim i lan iz airgrida m5 i Lan kabl iz komp-a,i gde moze da se kupi?

5.Posto ova oprema nije bas jeftina voleo bi da budem miran i kad su grmljavine,posto mi ce mi antene biti na krovu,pa nebi voleo da lupi grom i sve ode u nepovrat,zanima me kako da zastitim opremu od groma,nepogoda?