[ MomciloZemunac @ 16.08.2013. 20:03 ] @
Imam otvoren Gmail nalog u Srbiji a pocetkom Septembra cu biti u inostranstvu dve nedelje , tacnije Malti. Posto je to nalog koji je povezan sa sajtom jednog Fudbalskog kluba, mailovi mi stizu preko domena kluba , odnosno sa stranice sajta "kontakt" .. kao i svi ostali sa nasih Sportskih portala, pa cak i privatni. Verovatno je potrebno podesiti nalog na Gmail.u kako bi se mogli preuzimati i za vereme dok sam na Malti. Posto mi je ćerka na Malti dao sam joj Email i password da pokusa da otvori nalog zbog provere dali je to moguce ... nazalost nije mogla da se uloguje , dok je meni od strane googla stigao mail upozorenja u kome je navedena tacna lokacija , IP. adresa i ime provajdera , kao upozorenje da je sa te adrese pokusano otvaranje mail sanduceta , cak su me savetovali da promenim password.
Dali google nalog treba da se podesi za vreme dok sam na Malti da sa te lokacije redovno primam mailove , a nakon povratka u Srbiju ponovo izvrse podesavanja za preuzimanje, ili je u pitanju nesto drugo ..???.
[ neca @ 17.08.2013. 12:55 ] @
Mislim da je problem zato sto je vreme izmedju logovanja iz srbije i sa malte bilo u jako kratkom vremenskom razmaku (ili ste bili logovani u isto vreme) pa je google "pomislio" da se radi o zloupotrebi.
Samo se ti lepo spakuj i idi na maltu i tamo kad stignes mocices da se ulogujes bez ikakvih problema.
poz :)
[ MomciloZemunac @ 17.08.2013. 14:31 ] @
Hvala na odgovoru Neco .. nadam se da je tako.
[ deedee5 @ 17.08.2013. 14:36 ] @
Zar nije bila neka opcija da kada se loguješ sa "nepoznatog" uredjaja, google ti šalje SMS kod na telefon, koji treba da potvrdiš?
Pogledaj malo u podešavanju naloga kakve opcije imaš pa podesi kako ti odgovara.
[ MomciloZemunac @ 18.08.2013. 00:26 ] @
Postoji opcija da se pre putovanja prebaci na zemlju u koju se putuje ( Malta ) ... ?? nisam siguran ali moguce da je tako . Pre povratka u Srbiju se u toj zemlji ( Malta ) mora opet podesiti na Srbiju.
Malo glupo od strane googla ali postoji I to kao opcija . Hvala ..
[ MomciloZemunac @ 03.09.2013. 10:15 ] @
Ako neko bude imao dilemu da li ce mu mail raditi iz inostranstva .. hoce dovoljno je bilo bar u mom slucaju da se pre polaska izlogujem i sve funkcionise.
Hvala svima ..