[ igorpixy @ 30.08.2013. 17:41 ] @
Molim za pomoć.
Kada ukucam adresu svog sajta, pojavi mi se stranica sa tekstom:
''Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 32 bytes) in /home/automobi/public_html/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 462''

Šta treba da radim?

Zahvalan unapred
[ cyBerManIA @ 30.08.2013. 17:55 ] @
Mozes da povecas kolicinu RAM memorije koju ce PHP koristiti.

Pre toga bi trebao da proveris da li tom sajtu stvarno treba toliko memorije. Moguce da je neki memory leak u pitanju, jer je 130MB zaista dosta.
Koji tip hostinga je u pitanju?
[ bogdan.kecman @ 30.08.2013. 17:56 ] @
imas neki shared hosting i probijas njihov limit u tome koliko rama ti
trosi taj php fajl
[ igorpixy @ 31.08.2013. 01:39 ] @
Radi se o sajtu sa oglasima, mozda i ima potrebe za vecom RAM memorijom. Moj sledeci korak u resavanju ovog problema je...? Neki savet?
[ bogdan.kecman @ 31.08.2013. 01:43 ] @
za pocetak tvoj problem nema nikakve veze sa mysql-om vec sa php-om pa
bi odgovarajuci forum pomogao bolje (php ili joomla forum) ...
a sto se "mozda i ima potrebe" - nema, php stranica kojoj treba toliko
ram-a je pogresno napisana, tvoj korak je da vidis zasto ta strana trosi
toliko rama i da je napises kako valja
[ Shinhan @ 02.09.2013. 11:36 ] @
Ako je ovo shared hosting koji nije dobro podešen, možda je moguće da neko drugi ko deli taj MySQL server pravi problem, a ne igorpixy...
[ bogdan.kecman @ 02.09.2013. 12:03 ] @
ono je php greska koliko ja vidim a ne mysql greska, php strana je progutala rama i php ju je satro zato sto je limit u php.ini predjen .. taj limit je inace povelik (retko koji shared hosting ce da dozvoli 100+ megabajta za php stranu!!) tako da je neka greska u tom fajlu (da je neki drugi user imao problem ne bi prso njemu php)...

workaround je jednostavan, u php.ini se poveca memorija dozvoljena za stranu (ako je u pitanju neki shared hosting tome nema pristup, ako je pak neki vps onda naravno moze)

resenje je komplikovano, mora da se vidi zasto ta strana guta ram i da se opravi, verovatno vuce ceo neki ogroman upit u lokalni niz pa ga nesto procesira, veliki resultat upita u niz u php-u pojede mnogo rama i ... lose pisan kod, mora se opravi