[ sonus70 @ 01.09.2013. 19:45 ] @
Havajac 532 dobija telekomov adsl i na jednom lan portu je kabl do kućnog računara. U drugom lan portu je kabl za drugu sobu gde je još jedan pc i smasung tv.. Kada kabl ubodem direktno u pc sve je OK ,kad ga ubodem direktno u TV opet je sve OK. Kako da namestim da u drugoj sobi i PC i TV mogu istovremeno da budu na netu. Na wifi havajca se povremeno kače još telefon i laptop. Od opreme imam sweex 8 portni lan HUB (neupravljivi) i neki linksys ruter (wrt54g2) sa 4 lan porta. Naravno, hteo bih da se svi uređaji vide i dele diskove. Probao sam samo da ubodem sva tri kabla u HUB (od huawei rutera, TV-a i PC-a ) ali ne fercera. PC ne dobija IP a TV ne vidi serviio server sa kućnog računara.
Kako sve to pospajati i čime.
[ Aleksandar Đokić @ 01.09.2013. 21:19 ] @
Tutnes PC u LAN1 na modem, iz LAN4 vodis u taj svic (bice da je taj sweex ipak svic a ne hub). Iz svica u PC, TV i gde vec hoces. Ako ne ide tako onda ista prica samo stavis linksys umesto svic, i ubodes sve kablove u "obicne" lan portove.
[ sonus70 @ 02.09.2013. 15:10 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić: Tutnes PC u LAN1 na modem, iz LAN4 vodis u taj svic (bice da je taj sweex ipak svic a ne hub). Iz svica u PC, TV i gde vec hoces....


Ovako je trenutno i ne radi. Sweex (hub ili switch, šta god bio) nema wan port, samo ravnopravne lan1,lan2,lan3,...portove.Tu sam "tutnuo" kablove iz TV-a i PC-a i rutera ali PC ne dobija IP adresu ni posle 10 minuta. Ajd da probam da umesto njega stavim linksys pa da vidim šta se dešava. Javljam kasnije.
[ Aleksandar Đokić @ 02.09.2013. 17:53 ] @
To ne moze da se desi. Moze ako je neispravan taj switch i/ili kablovi. Stavi staticku na PC-ju pa pinguj ruter.

Citat:
Sweex (hub ili switch, šta god bio) nema wan port


I ne treba mu tj. tebi.
[ Pajica Ristic @ 11.09.2013. 19:44 ] @
ako budeš koristio linksys ruter (wrt54g2) kao switch, tj sve ubodeš u njegove lan portove onda na njemu isključi dhcp da bi adsl ruter dodeljivao adrese.
[ sonus70 @ 16.09.2013. 05:35 ] @
Eto šta se desi kad se postane samo korisnik računara. Totalno zaglupi čovek. Skroz sam zaboravio za pojam"statička adresa" pošto već godinama sam samo korisnik računara i uređaja koji uglavnom lepo rade sa "rani svinje i niš ne diraj" podešavanjima. Stavo pc-ju da ima uvek adresu 192.168.1.10 a tv ostavio na dhcp i sve šljaka.