[ dartxxq @ 16.09.2013. 12:00 ] @
Imam kablovski internet, i ruter tp link WR543G. Imam dva kompijutera i oba su povezana preko rutera mreznim kablom, dok mi wireless sluzi za povezivanje telefona.
Kupio sam novi komp umesto jednog od ova dva i od kada sam ga povezao stalno mi puca veza, na par sekundi pukne, nekad i do minuta i onda sve radi ok pa onda na svakih pola sata, sat opet.
Pretpostavljam da je problem do dodeljivanja ip adrese, u event viewer-u mi cesto izbacuje dns client event, Name resolution for the name ***** timed out after none of the configured DNS servers responded.

Probao sam da palim i gasim ruter da bi se sve lepo povezalo i nije dalo rezultate, pa molim svakoga ko je imao slicna iskustva da me posavetuje da bih sto pre resio ovaj problem
[ Aleksandar Đokić @ 16.09.2013. 22:05 ] @
Sumnjam da je problem DNS. Event viewer ti izbacuje gresku zbog toga sto ne moze da uspostavi vezu sa DNS-om, ali je glavni problem u samoj komunikaciji. Promeni kabl, reinstaliraj mreznu kartu, pusti ping ka 8.8.8.8 i 192.168.1.1 (ip tvog rutera) i proveri sta se desava kad pukne veza.
[ dartxxq @ 17.09.2013. 01:08 ] @
Citat:
Sumnjam da je problem DNS. Event viewer ti izbacuje gresku zbog toga sto ne moze da uspostavi vezu sa DNS-om, ali je glavni problem u samoj komunikaciji. Promeni kabl, reinstaliraj mreznu kartu, pusti ping ka 8.8.8.8 i 192.168.1.1 (ip tvog rutera) i proveri sta se desava kad pukne veza.


Problem do kabla je taj sto ne mogu tako lako da ga promenim jer bih to prvo pokusao, jer ide kroz zidove i ucvrscen je na sto nacina...
Instalirao sam ponovo najnovije drivere za mreznu karticu, promenio ip adresu rutera na 192.168.2.1 i promenio IPv4 DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4 i za sada nisam uocio problem mada vreme ce pokazati da li je trajno otklonjen