[ a.vlada @ 17.09.2013. 08:12 ] @
Od ranije imam registrovan domen (prvidomen.rs), zakupio bih i (drugidomen.rs)!
Dva domena, jedan sajt (jedan folder na hostu).
Da li je pametnije da uradim redirekciju drugidomen.rs>privdomen.rs ili samo parkiranje bez redirekcije (oba domena pokazuju na isti sadrzaj)?

Dve nedoumice:

1.Redirekcija, kad se ode na drugidomen.rs, korisnik bude redirektovan na prvidomen.rs.
Ovde postavljam pitanje da li ce drugidomen.rs imati uticaja na pretrazivacima,da ako korisnik trazi kljucne reci za firmu izbaci drugidomen.rs ili google uopste nece obracati paznju na drugidomen.rs jer ovaj domen ima redirekciju?

2.Parkiranje domena, ovde ce google sigurno uzeti u obzir oba domena, ali mislim da google ovo penalizuje? Ili gleda samo sadrzaj, domeni ga ne zanimaju?
Jos nestom u vezi parkiranja, sajt ima joomla cms + smf forum, za joomla-u nije problem da radi na dva domena (ukoliko se ne koriste apsolutne putanje) i smf moze da se podesi mislim bar :D, ali kako ce google da reaguje na isti sadrzaj?

Takodje, koliko je parkiranje dobro ako se uzme u obzir, kampanje za sajt i kasnije marketing,
pracenje statistike za dva domena?

*Razlog zasto bi uzeo drugi domen je... prvi je isuvise komplikovan i dugacak.

Hvala
[ deZio @ 17.09.2013. 08:48 ] @
1. Drugi domen se neće uopšte prikazivati u pretraživačima jer ima redirekciju. Google prati redirekciju i indeksira samo krajnji cilj na koji ga redirekcija vodi.

2. Tako je. Google penalizuje dupli sadržaj tako da ti nije to pametno da radiš.

Pošto kažeš da želiš da ti sajt ima novi domen koji je kraći i jednostavniji, onda tebi treba prebacivanje sajta sa domena na domen. Da bi to bezbedno uradio, tj. da ne bi izgubio pozicioniranje na googleu, potrebno je sledeće:
1. Kreiraj tvoj trenutni sajt u Webmaster Tools ako već nisi.
2. Podesi isti sadržaj na novom domenu.
3. Uradi 301 redirekciju za sve linkove sa starog domena na novi. Nemoj da sve linkove sa starog preusmeriš na početnu stranu novog domena već svaki link sa starog na odgovarajući link na novom domenu. Dakle staridomen.rs/mojastranica.php -> novidomen.rs/mojastranica.php itd. Bar pola godine drži i dalje stari domen i sadržaj na njemu.
4. Dodaj novi sajt u Webmaster Tools i verifikuj ga.
5. U Webmaster Tools uđi na stari sajt i imaš gore desno ikonicu zupčanika. Tu odaberi opciju promena adrese i samo za novu lokaciju odaberi novi sajt koji si dodao u Webmaster Tools

To bi u principu bilo to, to ti je i najbolja opcija po meni i novi sajt će jednostavno preuzeti rejting starog na googleu. Predlažem ti i da ostaviš stari sajt u slučaju da imaš na nekim trećim sajtovima linkove ka tvom sajtu, jer ti linkovi pokazuju na stari domen.

Evo i detaljnije o prebacivanju sajta sa domena na domen:
https://support.google.com/webmasters/answer/83105?hl=sr
[ a.vlada @ 17.09.2013. 09:17 ] @
Da za trenutni sajt (domen) vec koristim Webmaster Tools.
Sve mi je jasno, sem dela tacke 3. Bar pola godine drži i dalje stari domen i sadržaj na njemu?

Nemam dva hosta, imam jedan host i jedan folder gde se sve nalazi.

Kako mislis da ovo uradim? Ok, prvi domen ce biti aktivan, ali sadrzaj ce biti prebacen na novi domen, kako da drzim sadrzaj na starom domenu kad imam redirekciju?
Taj deo nisam razumeo, ostalo OK.

Pozz
[ deZio @ 17.09.2013. 09:30 ] @
Treba da držiš linkove za stari domen aktivne sve dok google ne popiše sve nove linkove. Zato ne bi trebalo nijedan stari link da ti npr. vodi na 404. Ako je isti folder u pitanju, onda super. Ali obrati pažnju da onda ne preimenuješ neku putanju, a da staru putanju ne ostaviš, jer će ti onda stari domen voditi na 404. Trebao bi i posle pola godine da održavaš stare linkove ukoliko želiš da i dalje rade stari linkovi koje imaš na trećim sajtovima.

U pravu si, moja greška. Ne treba da držiš sadržaj, već da držiš redirekciju aktivnu za svaki stari link.
[ a.vlada @ 17.09.2013. 09:55 ] @
Sad se razumemo u potpunosti. Hvala jos jednom!
[ a.vlada @ 17.09.2013. 11:58 ] @
@deZio

Samo jos jedno pitanje:
Da li je ovo kod za redirekciju tipa staridomen.rs/mojastranica.php -> novidomen.rs/mojastranica.php
mislim da ne ide sve na prvu stranu, to.


<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain.com$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.olddomain.com$
RewriteRule (.*)$ http://www.newdomain.com/$1 [R=301,L]
</IfModule>
[ deZio @ 17.09.2013. 12:27 ] @
Da to je to. Naravno, ipak testiraj nakon što uneseš taj kod.