[ alealealeo @ 18.09.2013. 04:35 ] @
Pozdrav,

Postavio sam scenu nekog objekta u prirodi medju cetinarskom sumom, postavio uobicajena podesavanja koja najcesce koristim za render (koji obicno traje maksimum do 3 sata) i pustio da renderujem ali posle 2 sata procenjeno vreme za kraj "building light cache-a" je preko 24 sata i jos raste. Mislim da bi mi renderovanje trajalo nekoliko dana. Ovaj render mi je dosta bitan i ne bih da izgubim dosta na kvalitetu pa bih cekao ako treba i 5 dana, ali temu otvaram zbog ovog pitanja... da li postoji mogucnost da mi pri takvom naporu crkne grafika ili nesto drugo? To nikako ne bih voleo da se desi, ali ne znam kolika je mogucnost za tako nesto?

Inace, konfiguracija 4GB rama, NVidia9600 GSO (valjda O), trojezgreni AMD... win7 64bita.

Hvala.
[ karvak @ 21.12.2013. 03:37 ] @
Zasto ne pokusas neki Free render farm sajt? Upload na njihov server pa posle samo skines gotovu sliku. Napr. pearender.com
Jos nedavno su primali projekte besplatno radi toga da testiraju svoju opremu. Inace na render time jako utice podeseni parametri render engine a i svojstva koriscenih materijala pa naravno i sirova snaga masine. Odavde tesko reci kako bi se moglo kod tebe optimalizovati stvar.