[ maliradoznalac @ 20.09.2013. 15:21 ] @
Imam problem sa web kamerom Jetion JT-NCM012. Kamera se uredno prijavila kao nov hardver na Win7-64bit i win je instalirao drajvere iz svoje baze. Kamera je uredno prijavljena na sistem i ne prijavljuje nikakvu gresku. Prilikom aktiviranja kamere npr u Skype-u mikrofon proradi, kamera se ukljuci (ukljuci se indikacija na kameri) ali slike nema. Naravno da sam prvo pomislio da je kamera u kvaru pa sam probao na drugom mestu da je pokrenem. Na XP SP3 je takodje Win uredno prepoznao nov hardver i instalirao potrebne drajvere i kamera je u potpunosti bila funkcionalna. Da, znam, neki drajveri nevaljaju... I onda sam se malo poigrao sa nekoliko razlicitih drajvera ali bez uspeha. Jedino sto sam uspeo je da kroz ManyCam dobijem sliku. Dalje sam i tu sliku uspeo da koristim i u Skype ali je lag bio veoma veliki obzirom da je komp nov i pristojnih performansi (amd 6core fx6300, 8gb ram, ati 7770 grafika).
Ima li mi pomoci upomoc
[ maliradoznalac @ 10.10.2013. 13:59 ] @
Postoje novine u ovoj prici. Kamera je probana i sa win7 32bit i uspesno je proradila. Znaci samo win7 64bit je problem!!!

Mozda pomogne nekome u izboru kamere
[ jolemisa @ 12.10.2013. 23:31 ] @
Verovatno je predodredjena da radi na 32 bit-a,a za 64 bit-a nema drajvere.Pogledaj na CD-u od nje mora da pise da li je za 32 bitni ili moze i na 64 bitni sistem.Mada probaj na googlu pretrazi tacno drajvere od tvoje kamere samo da budu 64 bita.