[ boskela @ 23.09.2013. 21:18 ] @
Imam ideju da otvorim sajt na kom bih naplacivao clanarinu od lupam 500din
sad me interesuje jel treba da registrujem firmu ili sta vec treba da uradim da bi drzava bila zadovoljna?:)
[ Deni web dizajn @ 23.09.2013. 21:30 ] @
Da bi drzava bila zadovoljna kako kazes ti ili da bi radio sve po zakonu. Moras da imas firmu i placas porez drzavi a sebi penzijsko i socijalno.

Sve u svemu to je obicno oko par stotina eura mesecno za pocetak. Posle ako bude rastao promet rasece i dadzbine prema drzavi.

[ view @ 23.09.2013. 23:10 ] @
Slazem se sa @Deni web dizajn samo ne mora da znaci da ce kostati par stotina eura u pocetku.Ako si zaposlen i prijavljen u nekoj drugoj firmi u tom slucaju mozes proci i sa 50-ak eura mesecno pa na vise.

A to sto kazes "da bih drzava bila zadovoljna" me je navelo da odgovorim u ovoj temi.Ako nisi upoznat sa knjigovodstvenim zanatom ili ako nisi advokat i slicno DRZAVA NIKAD NECE BITI ZADOVOLJNA i mogu da te veslaju kako hoce..Ja npr nisam bas ne shvatam najbolje sve propise i sta je sve potrebno i kada i koliko je potrebno nesto da se plati.Sisaju me svi redom od poreske uprave do banke i knjigovodje...

Kao sad ova situacija sa slanjem duplih i nerazumljivih racuna za struju u poslednje vreme e to me podseca na situaciju koja se desava u poreskoj upravi kod nas.Od kad postoji poreska naplata do danas deluje mi kao da nikad nista nije promenjeno a da je sistem i u pocetku bio pogresan.Pitam se zasto nije moguce lepo svaki mesec ili na neki duzi period dobiti racun na adresu firme isto kao sto dobijam za fiksni,mobilni,internet ili bilo sta drugo i da to bude razumljivo za svakoga.
Ja npr svojim klijentima po zahtevu klijenta saljem i popunjen nalog za uplatu.A kad hoces da razjasnis koliko poreza treba da platis ili da li si rascistio sve dosadasnje troskove u poreskoj upravi nemozes nikog uhvatiti ni za glavu ni za rep..U banci pitas zasto0 svakih 7 dana skidaju raznorazne provizije a nemam nikakvih kredita ili dugovanja dobijes neke nejasne uopstene odgovore a za pojasnjenje moras da se obratis centrali pismenim putem.

Srecno u novom biznisu i savetujem ti da se naoruzas strpljenjem i znanjem pre nego sto krenes u bilo kakve poslove a to sto ti hoces da radis i da naplacujes clanarnu preko sajta je nesto slicno cime se i ja bavim a poslovanje preko interneta nije uredjeno pa se svi sluze raznim drugim i pomocnim propisima koji se mogu uopsteno primenjivati na bilo sta pa tu ima raznih zaje*ancija koje se kose sa raznim drugim zaje*ancijama tako da sa jedne strane sve dazbine drzavi placas i trudis se da ispostujes sve sto se od tebe trazi a sa druge strane zbog ne uredjenosti poslovanja preko interneta poreska inspekcija u svakom trenutku moze da ti upadne i napise kaznu za bilo sta jer ima vise mogucnosti da se nesto shvati dvosmisleno ili trosmisleno ili imaju prava da te kazne za nesto na sta ti nemas uticaj ili ti nije omoguceno da zakon doslovce sprovedes u delo zbog aljkavosti drzave.

E sad posle ovog posta ostaje mi da se molim bogu da mi iz nekog revansizma sutra ne upadne neka inspekcija ili ne dobijem blokadu racuna zbog ko zna kakvog zaostalog duga ili statisticke greske.
[ boskela @ 24.09.2013. 10:04 ] @
Radim u firmi i prijavljen i sve ukupno mi odbijaju oko 15hiljada za Penziju i Zdravsteno ...
Nikad nisam imao firmu jos sam mlad "25 god jelte":) a nikad nisam razmisljao o tome tako da ni nz kakva je procedura oko toga?
Jel mozes ti da mi kazes gde ja u drzavnoj sluzbi da se raspitam sta mi sve treba i kako to treba da ide?
Ako sam nesto u firmi naucio to je da papir sve trpi ja njiima posaljem pismo da mi napisu sta mi sve treba i kad mi stigne pecat i potpis moze da dolazi ko hoce ..
[ view @ 24.09.2013. 10:13 ] @
Najbolje je da ipak odes kod nekog dobrog knjigovodje i on ce sve da zavrsi oko otvaranja...Ako budes isao sam onda prvo mesto na koje treba da se obratis je agencija za privredne registre gde ces pokrenuti proces za otvaranje radnje iz radnog odnosa i zahtev za pausalno oporezivanje ces podneti u poresku upravu.Sacekaces 10-15 dana da dobijes pib,mbr i pecat zatim otvaras racun u banci i to je to za pocetak.. Troskovi za ovaj pocetak nisu veci od 5000-6000 dinara sa pecatom.
[ boskela @ 24.09.2013. 10:48 ] @
Ok hvala Zeljko