[ spud @ 28.09.2013. 18:36 ] @
Pozdrav svima.

Naime, posedujem USB flash disk Kingston DataTraveler 2.0 od 2GB memorije.
Godinama me je normalno služio do pre nekih nedelju dana kada sam ga formao Easeus-om i nakon restarta računara Win 7 ultimate 64bit, kojeg koristim, ga vidi kao "removable disk (J:)" i prikazuje mi da je 0 od 0 bajtova zauzeto/slobodno, u easeus-u kaže da ima 1.83GB slobodne memorije. Odmah nakon toga sam pokušao da ga formatiram sa Windows-ovim formatom u kome je u kome je kao Capacity stoji samo jedna opcija a to je "Unknoen capacity" a ostalo izgleda normalno, i tako sam pokušao da ga formatiram i dobio porukeu "windows was unable to format".
Posle toga sam se bacio na guglanje i češljanje ES foruma (naravno) ali nisam pronašao rešenje za ovaj moj problem. Guglanje i češljanje ES foruma i dalje traje.
Nakon toga sam pokušao da ga osposobim sa baš mnogo različitih progarma za data/partition recovery/format ali naišao sam na to da neki od njih nisu mogli da ga uopšte prepoznaju dok ga neki ga vide ali ne mogu da ga formatiraju, neki mu vide file system kao unallocated.
Neki od programa koje sam korisio su: MiniTool Partition Wizard Professional Edition, Remo Recover, Find and Mount, Smart NTFS Recovery, EASEUS Partition Master 9.1.0 Professional Edition, Smart Flash Recovery, R-studio, Acronis disk direktor, ... ... ... ... ...
Ne zamerite mi što ne mogu da se setim svih programa kojima sam pokušao da povratim ili da lociram particiju na fleš-u jer sam ih stvarno mnogo probao. I sada, nakon 8 dana pokušavanja, nemam više ideja šta da radim kako bih spasao flash podaci mi nisu bitni.

Zaboravih da kažem i da sam ga probao nekoliko računara i na svima se isto ponaša i svi ga na isti način 'vide'.

Ako neko zna, molim, da mi da ideju šta da radim, makar samo da osposobim flash a za podatke ću se snaći nekako.

Hvala unapred.



[ calexx @ 28.09.2013. 18:56 ] @
Da ga nisi formatirao u neki fs koji windows ne prepoznaje? Ovde se često pominje HP tools koji opravlja sumnjive fleške mada meni ne pomaže previše. Jedna fleška od 16GB povremeno odbije poslušnost, nekad odbije formatiranje pa malo kombinujem gparted, HP tools i posle 3-4 pokušaja prođe. Do sledećeg puta. Fleška je bila nekoliko nedelja kod drugarovog kuma i ko zna šta je sve prošla pa zato planiram da pazarim novu, na ovu ne smem da se baš oslonim.
[ SlobaBgd @ 28.09.2013. 18:58 ] @
Googlaj: "Povratite izgubljeni kapacitet vašeg USB flash diska".
[ since1986BC @ 28.09.2013. 20:11 ] @
Mozda je i drajv odsluzio svoje?

Da li si pokusao da pristupis USB-u kroz Disk Menagement?
Kucas u Startu, Computer Management, onda nadjes u stablu Storage-> Disk Management
Probaj da obrises pa napravis novu particiju. Ako treba promeni i slovnu oznaku koju Win dodeljuje Flashu.
[ spud @ 29.09.2013. 11:26 ] @
Koliko se sećam, tokom njegovog 'života', formatirao sam ga u NTFS i ukupno dva puta u FAT32 ali sada to ne znam kako da proverim.

HP USB Disk Storage Format Tool V2.1.8 ga vidi i piše da ima 1906MB a nakon pokušaja formatiranja mi izbaci sledeće "Device media is write-protected."

Citat:
SlobaBgd: Googlaj: "Povratite izgubljeni kapacitet vašeg USB flash diska".
Guglao sam ali ni tako nisam našao pomoć :( za moj problem.

U Disk Menagement-u ga vidi da je 'online' i da je 'unallocated' i ima 1.86GB memorije i kaže "this device is working properly" ali kada pokušam da ga formatiram on mi izbvaci sledeću poruku"data error (cyclic redundancy check)".

Ima li nešto drugo što bih mogao da uradim i da osposobim ovaj fleš?
[ vladakru @ 24.10.2013. 19:58 ] @
probaj ovo, meni je jedino to pomoglo.
http://www.elitesecurity.org/t...emorija-write-protected-RESENO