[ Lavlja_Jazbina @ 28.09.2013. 20:56 ] @
Zanima me kako napraviti sok od jabuke koja nije prskana,ne sada nego nikad.Da li se ljusti,vade kostice.
Gde ima i kako izgleda sprava za sabijanje ili sta je vec potrebno da bi se dobio sok od koga bi napravio kvalitetan sirup,bez dodavanje icega.
Blagodaram za odgovore.
[ mali genije @ 28.09.2013. 22:39 ] @
Ja koristim sokovnik i obicno koristim vise vrsta voca i po koju sargarepu
[ Lavlja_Jazbina @ 29.09.2013. 10:00 ] @
Mislio sam na koncentrart,bistar.Kao u prodavnici oni skupli od 400-600 rsd.Necu kasu.Treba mi za kolicinu 1t.
[ mali genije @ 29.09.2013. 16:11 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: Mislio sam na koncentrart,bistar.Kao u prodavnici oni skupli od 400-600 rsd.Necu kasu.Treba mi za kolicinu 1t.

Kad obradis jabuku u sokovniku ostavi da odstoji,pulpa ispliva na povrsinu a koncentrat ostane dole:)))
[ Lavlja_Jazbina @ 29.09.2013. 17:14 ] @
Dobro,daj detaljnije.Koliko dugo traje taj proces i koja kolicina se dobija,recimo od1l samlevenih jabuka.
[ Lavlja_Jazbina @ 30.09.2013. 08:19 ] @
Da li neko zna gde da nadjem slike jabuka Budimka, kolacara, jablanka, kozara, ruski car, duga, sumatovka, cudo,
zlatica, sampanjka, zebicanka, vidovaca, petrovaca, jonatan, pink ledi, florina……

Kruske: Karamanka, vodenjak-jeribasma, bostanka-lubenicarka, ilinjaca,…
[ Lavlja_Jazbina @ 01.10.2013. 12:34 ] @
Da li mora ova kolicina secera da se dodaje ? Nekako mi gubi svojstva prirodnog soka.

Citat:
SIRUP OD JABUKA
Sastojci:
3 kg jabuka
80 g limuntusa
2 l vode
šećer
SIRUP OD JABUKA - priprema:

Prijatno spremanje i užitak uz SIRUP OD JABUKA. Jabuke oprati, oljuštiti, očistiti od košpica i samleti na mašini za meso. Dodati limuntus i vodu (hladnu), promešati, pokriti gazom i ostaviti najmanje 10-12 h da stoji. Procediti (kroz gazu) i na svakih 1 l dobijene tečnosti dodati 1 kg šećera. Promešati da se šećer rastopi, sipati u čiste, sterilisane flaše, zatvoriti hermetičkim zatvaračima(ili duplim celofanom) i ostaviti na hladno mesto(podrum) do upotrebe.