[ BLACKsmith d-_-b @ 30.09.2013. 18:18 ] @
Ćao svima !!


Imam čudan problem sa Realtek HD Audio karticom i Logitech z506 5.1 sistemom...

Primetio sam da kada pustim pesmu na bilo kojoj stranici koja koristi "Flash Player" (You Tube, Beatport, Soundcloud itd.), raspoređivanje 2.1 zvuka na ovaj 5.1 sistem je daleko bolje nego kada istu pesmu pustim sa mog PC-a (Winamp, Windows Media Player, Traktor itd.). Zvuk je nekako puniji, i kao da sva podešavanja koja sam napravio u "Realtek HD Audio Menager - Room Correction" opciji imaju pun efekat !

Testirao sam sve zvučnike pojedinačno... tako da sam izolovao samo levi i desni zadnji zvučnik, (tj. smanjio ostale na Control Panel - Sound - Speakers - Levels) i istu traku pustao na netu, i preko PC-a... Razlika je ogromna !! Kad pustim traku preko plejera koje imam na PC-u, zvuk sa zadnjih zvučnika je tih, čisto se čuju samo visoki tonovi dok su srednji nekako deformisani, kao da je pesma skinuta u užasnom kvalitetu (a skinuta je u 320kbps)... Sa druge strane, kada tu istu traku pustim sa YouTube-a npr., iako u lošijem kvalitetu nego ona sa kompa, on daje pun zvuk, svi se tonovi čuju jasno i glasno !!

Dobio sam predlog da isključim "Speaker Fill" a uključim "Room environment" opciju... zvuk je tada puno bolji na zadnjim zvučnicima, ali i dalje ne kao zvuk pušten sa "Flash Player"-a kada su ove opcije isključene, tj. "Room environment" opcija delimično poboljšava zvuk sa PC-a ali sada deformiše zvuk sa "Flash"-a (nešto kao onaj "hodnik" zvuk sa izlizanih VHS kaseta ).

Neverovatno mi je da se ovako nešto dešava !! Šta taj prokleti "Flash" ima što "Realtek HD Audio" nema !?!?

Hvala u napred !!

*Windows 7 Ultimate, Realtek HD Audio, Driver Date: 03/29/2013


[ Branko1984 @ 08.01.2014. 19:23 ] @
Jesi li probao da (kada pustaš u Winamp-u) uključiš equalizer i isproveravaš od početka do kraja (apsolutno sve) preset opcije.
Npr. jednom prijatelju je na sistemu 5.1 odličan zvuk davao „HeadPhones and...“ (uglavnom nešto oko slušalica). Isprobaj sve,
poslušaj, pa javi.