[ igorkr @ 03.10.2013. 09:44 ] @
Treba mi connection type za 3G router, za Linux (ali tačnije za OpenWRT). Koristim 3g USB dongle.
Sa gcom info -d /dev/ttyUSBx sam dobio neke parametre za dongle, kao šta su model dongle-a, operater, jačina signala, vendor id, product id, imei, ...
ali ne mogu da dobijem connection type, kao šta je 3g, hsdpa, edge, ...

Hvala
[ vidonk @ 07.10.2013. 23:33 ] @
Citat:
igorkr: Treba mi connection type za 3G router, za Linux (ali tačnije za OpenWRT). Koristim 3g USB dongle.
Sa gcom info -d /dev/ttyUSBx sam dobio neke parametre za dongle, kao šta su model dongle-a, operater, jačina signala, vendor id, product id, imei, ...
ali ne mogu da dobijem connection type, kao šta je 3g, hsdpa, edge, ...

Hvala


Connection type ? Ne mogu nikako da pogodim na šta misliš kad kažeš connection type ? Jesi probao sa ppp0 ?

Koji ruter imaš ? Koji 3g USB dongle imaš ? Imaš li instaliran web interface na ruteru ?
Možemo li da vidimo output od

dmesg

i
cat /etc/config/network


Koliko se sjećam vrlo sam lako to podesio na mom tp-linku al je to bilo prije 10 mjeseci možda i više pa ne mogu da se tačno sjetim koje sve pakete treba da instaliraš,
al uglavnom instaliraš usb-core i ush-ohci ili usb-uhci jedan od ta dva, sad ne znam koji je za usb 1.1 a koji za 2.0 kao i drajver za modem.

Pošto nisi napisao koji dongle imaš, ako na njemu imaš micro-sd slot onda ti takođe treba usb-modeswithch i usb-modeswithch-data