[ faco74 @ 04.10.2013. 12:40 ] @
NAime iscitao sam config ROM fajl koji je u .DAT extenziji i normalno kada ga hocu editovati tj videti u bilo kojem editoru vidim da je enkriptovan , postoji li neki nacin da se taj rom faj decriptuje i izvuku podaci za PPPoe konekciju?
[ Mile-Lile @ 05.10.2013. 05:48 ] @
Za dekriptovanje ne mogu da ti pomognem ali što se tiče lozinke za PPPoE probaj ovo http://www.nirsoft.net/utils/router_password_recovery.html ili prosto pozovi Telekom i pitaj... neko je pre spominjao ovde na forumu da salju poštom kredencijale na adresu...
[ Aleksandar Đokić @ 05.10.2013. 09:29 ] @
Kako si ga iscitao? Dampovao si flash, nvram?
[ abyss @ 05.10.2013. 17:20 ] @
Ako vec postoji mesto gde se unosi pass kao ********* ima vrlo jednostavno resenje. Dodaj jedan znak na pass i neka ti ponudi firefox ili chrome da snimi pass...
[ faco74 @ 05.10.2013. 17:53 ] @
Uspeo sam da iscitam iz rama config fajl po prilozenom upustvu sa neta za ram i povezivanje sa jtag programatorom , ali to sto am iscitao je kriptovano a sigurno postoji nacin da se deckriptuje e sad ako neko hoce da objasni sta bi mogao da potrazim od softvera , jer onaj softver sto je Mile-Lile predlozio taj imam i ne moze sa njim nista da se uradi zaboravio sam da napomenem da je taj huawei poluispravan da nemogu pristupiti preko webinterfejsa jedino preko jtag ili rx tx komunikacijama
[ easyyu @ 05.10.2013. 19:34 ] @
A u cemu je fora da iscitas?
Mislim ako si korisnik telekoma onda ce ti oni zameniti adsl router i mozes lepo da iscitas svoj pppoe iz novog routera.
Ili..?

[Ovu poruku je menjao easyyu dana 05.10.2013. u 20:50 GMT+1]
[ faco74 @ 05.10.2013. 20:20 ] @
Fora je u tome sto da se izbegne zivkanje i objasnjavanje tehnickoj podrsci za sta ce mi pppoe , znaci cisto da se ubrza postupak konfigurisanja drugog rutera da se moze pristupiti netu stim sto imam nekoliko dobrih rutera koje bi mogao koristiti a i znatizelja kako to sve moze da se odradi
[ Aleksandar Đokić @ 05.10.2013. 20:23 ] @
Citat:
ali to sto am iscitao je kriptovano a sigurno postoji nacin da se deckriptuje


Nije, to ti se cini "na prvi pogled". Tacno je da postoje "secure" procesori koji vrse enkripciju rama ali taj u ruteru tesko. To sto ti vidis su stekovi funkcija, rezultati, promenljive i konstante. U zavisnosti da li procesor ima MMU ili ne koristi se direktno ili indirektno adresiranje (preko MMU + TLB) pa tako procesor tacno "zna" gde je sta u ramu.

Da bi ti procitao nesto iz rama treba ti adresa. Da bi nasao adresu moras disasemblovati kod firmvera, naci funkciju koja to upisuje u ram i pronaci adresu (sto uopste nije jednostavno ako proc koristi MMU).

Mozda mozes otvoriti taj damp preko nekog hex viewer-a i traziti nesto sto lici na pppoe podatke.

Ako si kacio jtag onda sigurno mozes i konzolu, pa mozes preko tftp-a da prebacis gdbserver za arm (ili koji je vec proc) pa da radis remote debug sa IDA-om.

A jesi probao da iscitas asterikse (one zvezdice sto prikazuje kao pass) sa nekim alatom? Neko je pisao da moze firebug-om, ili cak iz samog Chrome-a?

Na kraju, konfig rutera tesko da je u ramu - prece ce biti da je u nvramu.

[ easyyu @ 06.10.2013. 01:03 ] @
Za huawei 520c.
Firefox -> Tools -> Addons -> Extensions
Trazis: Show my Password 2.0

Login to 192.168.1.1
Basic -> WAN Setting
Login Information (password): desni klik na zvezdice -> show password.

Ajd pozzz!

Edit: ahh sad se setih da nisi u mogucnosti da ukljucis router....
[ Mister Big Time @ 06.10.2013. 10:05 ] @
Hajde bas me zanima da li to radi. Ja koliko sam gledao mislim da su zvezde
samo zvezde, a da je pass kriptovan u negde u Nvram-u.
[ easyyu @ 06.10.2013. 14:28 ] @
Citat:
Mister Big Time: Hajde bas me zanima da li to radi. Ja koliko sam gledao mislim da su zvezde
samo zvezde, a da je pass kriptovan u negde u Nvram-u.

Ja sam trazio od telekoma PPPOE pass i poklapa se :)
[ mtopic @ 06.10.2013. 16:31 ] @
@easyyu
Ja sam probao tako kako si rekao i otkrijem neku kao sifru ali izgleda nije prava. Sa tom sifrom nikako da mi prodje PPPoE, dok u samom ruteru (HG552a1) radi skroz ok.
[ Mile-Lile @ 06.10.2013. 19:55 ] @
Citat:
faco74:
jer onaj softver sto je Mile-Lile predlozio taj imam i ne moze sa njim nista da se uradi zaboravio sam da napomenem da je taj huawei poluispravan da nemogu pristupiti preko webinterfejsa jedino preko jtag ili rx tx komunikacijama


e pa to je problem... jer ja sam izvukao lozinku tako što otvorim IE, a onaj softwer ima opciju "grab password from IE windows"... nekolicini drugara sam tako izvukao lozinku jer sam im stavljao ruter u bridge pa nam je trebalo za drugi ruter... takođe da bi izbegli zivkanje ili čak odlazak u neku od poslovnica pa oni šalju poštom itd. Zato ovaj predlog sa Firefox extenzijama i ne može da uspe jer ti ne možeš da pristupiš preko http...

p.s. Telekomu je to stvarno glupa politika. Čak user i pass koji dobiješ potpisivanjem ugovora ne odgovaraju za PPPoE konekciju. A, ovamo su im po difoltu otključani wireless-i pa se kači ko stigne. Da ne pričam što neki ljudi i ne znaju da imaju wifi na ruteru i da im svi redom troškare net... ali da ne idem mnogo u OT...

p.s.s: nađoh ovo na nekom starom postu vidi da li će ti pomoći

Citat:
telnet 192.168.1.1
Huawei Home Gateway 510
Login: telekom
Password: telekom
> dumpcfg

<UserInterface sysUserName="admin" sysUserPassword="enRvbnBr" sptUserName="suppo
rt" sptUserPassword="c3VwcG9ydA==" usrUserName="telekom" usrUserPassword="dGVsZW
tvbQ=="/>



enRvbnBr <- ovo je to što nam treba, kada se uradi dekodiranje base64 dobijamo ztonpk.
[ faco74 @ 07.11.2013. 07:31 ] @
Postovani nisam odgovorio sta se izdesavalo u medjuvremenu, pozvao telekom i operater mi se ljubazno odazvao i bez ikakvih problema dobio sam pppoe podatke za konekciju, nema potrebe se muciti u njihovom je interesu da se koristi njihov servis, u svakom slucaju svima hvala na pomoci i objasnjenjima
[ Mister Big Time @ 07.11.2013. 19:07 ] @
Nazalost ta zvanicna procedura ne pije vodu kod VDSL korisnika kojima
Telekom izricito ne daje user i pass, cak ima i ta stavka u Ugovoru....
Zlo, ne daju ljudima da koriste svoju opremu! xD
[ faco74 @ 10.11.2013. 10:25 ] @
POstovani jedno pitanje u vezi iptv settop boxa AMINET 125 zanima me dali se moze pristupiti uredjaju u menadzment sa usb tastaturom , ili mora samo njihova ir keyboard AMINO , na internetu sam negde procitao da ima podrzku za odredjene tipove usb tastatura e sad dali je to onemoguceno od strane telekoma ili moze da se pristupi web configuratoru samog stboxa?