[ Anicet Ned @ 05.10.2013. 11:05 ] @
Totalno suluda situacija, wireless mi radi bolje kad imam slabiji signal. Duži vremenski period imam problem sa internetom i nikako da pronađem rešenje. E sad sam primetio dok su bile ove kiše meni signal pao 60-70% internet radio normalno i ping je bio 23-24ms. Na 60% jačine signala meni internet radi odlično i kako signal jači internet sve sporiji, sad imam 90+% jačinu signala i blagi užas jedva 20-30kb a ping 260+.
Inače sam sve uradio što sam mogao da otklonim problem kod mene, reinstaliran windows, novi drajveri, probao sa slabijim adapterom koji je imao signal 70% i radio bolje nego ovaj sa 100%.
Niko od drugih korisnika nema problem a kačimo se na isti AP. Provajder kad pinguje mene on ima ping 1ms a ja njega kad pingujem preko 100ms.
Da li je u pitanju antena ili preveliki šum pa kad pada kiša on oslabi? Inače sam sve proverio detaljno osim antene koja ima čist pogled na AP bez ikakvih prepreka.
[ Aleksandar Đokić @ 05.10.2013. 17:18 ] @
Tako je - šum. Treba provajder da proba na drugom kanalu i po mogućstvu uključi "adaptive noise" opciju.

Mada mi je malo čudno to što je ping od provajdera ka tebi dosta niži nego od tebe ka provajderu, pošto se u oba slučaja meri takoreći isto (samo src i dst adresa zamene mesta).
[ Anicet Ned @ 05.10.2013. 18:59 ] @
Probali smo sa promenam kanala i tu je čudna stvar. Hvatam signale na 2,3,8,9,10 i 11. kanalu, i to dva na 10 kanalu i baš na tom kanalu meni ide najbolje net. Kako da smanjim šum ili šta več da uradim da mi se vrati normalan net?
[ Predrag Supurovic @ 05.10.2013. 19:08 ] @
Probaj sa usmerenijom antenom