[ Aleksandar Đokić @ 05.10.2013. 19:32 ] @
Jel polagao neko? U cemu su glavne razlike? Da li na testu ima IPv6 subnetting?
[ branimirs @ 22.12.2013. 22:18 ] @
Stvarno mi je tesko da shvatim da niko bas nikakav odgovor ne napise za dva i po meseca. Mada verujem da si odgovore vec nasao na nekom drugom mestu,
za pocetak generalna preporuka za sve kolege je da sto vise sami tragaju za informacijama. Sve imas na http://www.cisco.com/web/learn...ions/associate/ccna/index.html
Promena ima puno i sve ces tamo naci i usput vezbati engleski. ICND1 100-101 pokriva sve sto i CompTIA Network+ i mnogi se slazu da je i jaci vec samim tim sto
pored opsteg poznavanja mreza daje znanje o Cisco opremi. Ovo jos vise vazi za ICND2 200-101 Routing and Switching. I da ima sve o IPv6. Oba ispita su po 150$
tako da kada polozis ICND2 imas CCNA koji kosta 300$. Za CompTIA Network+ platis 270€. Interesantno je, na primer, i pitanje stvarnog trajanja ispita.
Tamo stoji 90 minuta. Kada sam spremao CompTIA A+ tek kada sam seo da polazem dobio sam obavestenje da imam dodatnih 30 minuta a to nije znao
da mi kaze predavac u veoma uglednoj i reklamiranoj organizaciji koja se bavi obukama i kod koje ta obuka kosta 600€. Tako je ispalo da sam odradio
mnogo kvalitetniju samostalnu obuku i oba polozio iz prvog pokusaja. Nije uputno koristiti prevedenu literaturu. Uglavnom su losi prevodi a ucenje iz originala
te natera da dovedes engleski do nivoa koji ti garantuje prolaz.Tamo nema vremena za predugo citanje, narocito Cisko ispiti. Eto, ako nekome nesto pomaze.
I,da, u vezi onih dodatnih 30 minuta; to dobijaju oni kojima engleski nije maternji jezik. I to daje CompTIA a za Cisco ne bih znao.