[ number42 @ 10.10.2013. 15:04 ] @
treba mi jednostavan latex dodatak za browser pa ne znam koliko je tesko to da se odradi, i, ako je lagano, da li bi neko to isprogramirao u slobodno vreme.

dodatak bi trebao da radi na chromu, firefoxu, operi i exploreru. znaci dovoljna je samo jedna funkcija- kada se misem zasenchi deo teksta u comment-boxu, onda se klikne neka tipka na tastaturi, i onda program, na pocetak i kraj zasencenog, postavlja tagove [ tex ] i [ /tex ].

to bi otprilike znacilo brzi rad u latexu za korisnike koji kucaju od 50 do 100 karaktera u minuti, ako znamo da svaki put kada se latex tag primeni kucanjem oduzima od 6 do 12 sekundi a klikom misem na bb-kod pored comment-boxa mnogo vise.

znaci skracuje vreme ukucavanja zadatka za 3 do 6 puta po jednom latex tagu.
ako prosecan zadatak ima 10 postavljanja tagova to je usteda minut do dva samo u postavci ne racunajuci resavanje, a ako se radi o nekim komplikovanijim i duzim stvarima onda ide i do 10 minuta.

pretpostavljam da bi ovo moglo da se uopsti i primeni i na offline za npr text editore recimo notepad/leafpad, ili u programiranju, valjda html i css koriste neke simbole kao pocetak/zavrsetak pojedinih naredbi, ne znam kako je s ostalim jezicima, ali nebitno, da ne komplikujem.

znaci da ponovim sta bi trebalo da obavlja: kada se misem zasenchi deo teksta u comment-boxu, onda se klikne neka tipka na tastaturi, i onda program, na pocetak i kraj zasencenog, postavlja tagove [ tex ] i [ /tex ].

zanima me da li je moguce ili ne, koliko je tesko/lagano... hvala unapred.