[ Apca @ 10.10.2013. 20:38 ] @
Već šest godina koristim Siemens Speedstream 6515 WiFi ADSL ruter u kućnoj mreži. Tada sam kod Sezampro zamenio postojeći za bežični. Jedan računar je povezan LAN kablom sa ruterom, dok ostali uređaji koriste bežičnu vezu i donedavno su svi uređaji odlično funkcionisali. Pre nekoliko nedelja brzina internet konekcije se drastično smanjila (<<1MBit/s) upravo na računaru koji je kablom povezan sa ruterom. Računari povezani bežičnom vezom pri tome manje - više ostvaruju nominalnu brzinu (oko 12MBit/s).

Da bih proverio da li možda problem leži u računaru, povezao sam laptop LAN kablom sa ruterom, ali konekcija je takođe bila slaba. Probao sam da promenim LAN portove na ruteru, ali bez uspeha.

Nakon ovoga sam bio prilično siguran da je problem u ruteru, a čini mi se i da informacije o statusu i dijagnostici ukazuju na isto:






Nakon pokušaja da što detaljnije opišem problem, pitao bih cenjeni forum:

Da li su tačne moje pretpostavke da je problem u ruteru? Da li mi savetujete zamenu (ako ništa drugo ne može da se učini)? Koji ADSL ruter preporučujete kao dobru nabavku za kuću (1xdesktop, 2xlaptop, 2xtelefon, 1xsmart tv)?

Unapred zahvalan za bilo kakav savet.