[ Ivanjica @ 11.10.2013. 12:33 ] @
Instalirao sam windows 7 na racunaru, a sada bi dodao i ubuntu 12.04. Medjutim, kada se ubuntu bootuje sa usb-a pojavi se ekran gde moze da se izabere: try ubuntu without installing, install ubuntu, check disc for defects. Kada se izabere bilo koja od tri ponudjene opcije, javi se crni ekran i nista se ne desava. Cekao sam i do 45 min, ne bi li se nesto promenilo. Ima li neko savet il iiskustvo sa ovim?
[ vidonk @ 12.10.2013. 00:50 ] @
Predpostavljam da je 32-bitni ubuntu-a ?

Na kojoj konfiguraciji pokusavas pa pokreneš ubuntu ?
Ovako na prvu ruku probaj da editujes boot opcije na try ubuntu
naci ces pri kraju linije =quiet splash tako nesto bi trebalo da bude ili mozda samo =quiet ti samo dodaj splash da izleda nesto ovako koliko me sjecanje sluzi
=quiet splash pci=nomsi,noaer"

A jel gori "crvena" lampica od HDD tokom tvog cekanja kod boota ubuntu-a ?
[ Ivanjica @ 15.10.2013. 12:11 ] @
Ubuntu je 64bitni. Resio sam to sa crnim ekranom, dodao sam nomodest iza quiet splash. Sada podigne ubuntu, ali posle toga monitor je pun horizontalnih linijica. Prepoznajem iza mozilinu ikonicu i task bar, medjutim ne mogu nista da uradim, jer je skroz nejasna slika. E da, citajuci po netu cini mi se da je problem u grafickoj karti: nvidia gt 630. Ima li neko savet?

[Ovu poruku je menjao Ivanjica dana 15.10.2013. u 15:08 GMT+1]
[ vidonk @ 15.10.2013. 22:07 ] @
Citat:
Ivanjica: Ubuntu je 64bitni. Resio sam to sa crnim ekranom, dodao sam nomodest iza quiet splash. Sada podigne ubuntu, ali posle toga monitor je pun horizontalnih linijica. Prepoznajem iza mozilinu ikonicu i task bar, medjutim ne mogu nista da uradim, jer je skroz nejasna slika. E da, citajuci po netu cini mi se da je problem u grafickoj karti: nvidia gt 630. Ima li neko savet?

[Ovu poruku je menjao Ivanjica dana 15.10.2013. u 15:08 GMT+1]


Probaj ovako, umijesto nomodest

sudo gedit /etc/default/grub

Code:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash pci=nomsi,noaer" 


mislim da će slika biti bolja, takođe bih pokrenuo additional drivers i instalirao drajver od grafaičke 319 [Recomended]